Jaunās sistēmas dēļ Jelgavas pensionāri uz vairāk nekā desmit dienām paliek bez atlaidēm autobusos

Ieviešot jaunas pilsētas iedzīvotāju kartes, Jelgavas pensionāri uz vairāk nekā desmit dienām palikuši bez atlaidēm autobusos.

Līdz šim pašvaldībai ir bijis līgums ar SEB banku par karšu nodrošināšanu, taču šīs kartes ar 21.jūliju pārstāja darboties. Jūlija sākumā, ziņojot par izmaiņām, pašvaldības informatīvajā izdevumā Jelgavas Vēstnesis minēts, ka «no 21.jūlija Jelgavā deklarēti pensionāri ar Jelgavas iedzīvotāja karti visa gada garumā mēnesī varēs izmantot līdz desmit bezmaksas braucieniem pilsētas sabiedriskajā transportā». Taču tagad pašvaldība ziņo, ka atlaides autobusos ar jaunajām kartēm varēs izmantot tikai no 1.augusta, kas nozīmē, ka vairāk nekā desmit dienas pensionāri atlaides autobusos saņemt nevarēs.

«Jelgavas pilsētas pašvaldības pabalstu piešķiršanas noteikumi nosaka, ka braukšanas maksas atvieglojumi pilsētas sabiedriskajā transportā dažādām iedzīvotāju grupām tiek piešķirti mēnesim. Līdz ar to jaunās kartes pašvaldības pabalsta saņemšanai sāks darboties ar jauno kalendāro mēnesi – 1.augustu -,» komentēja pašvaldības pārstāve Līga Klismeta.

Pašvaldībā skaidroja, ka no 21.jūlija pensionāri sākuši saņemt jaunās kartes. Vienlaikus pašvaldība aicināja līdz augustam, kamēr kartes nesāks strādāt, jaunajai kartei piesaistīt papildu braucienus, iedzīvotāja kartei piesaistot Jelgavas autobusu parka abonementa biļeti, ko iespējams izdarīt pasta nodaļās un autoostā.

Aģentūra LETA pārliecinājās, ka ne pastā nodaļās, ne autoostā līdz trešdienas, 22.jūlija, vakaram to nebija iespējams izdarīt «tehnisku iemeslu dēļ», un situāciju solīts uzlabot, agrākais, līdz piektdienai vai pat līdz nākamās nedēļas pirmdienai.

Arī Klismeta, lai arī sākotnēji apgalvoja, ka kartes papildināšana ir iespējama, atzina, ka papildu braucienus iedzīvotāja kartei «nevar piesaistīt īslaicīgu tehnisku problēmu dēļ”». Pēc viņas teiktā, līdz ceturtdienai problēmas varētu tikt novērstas.

Pašlaik pensionāri, līdzīgi kā citas iedzīvotāju grupas, autobusos biļeti var iegādāties skaidrā naudā par 1,5 eiro, ar bankas karti par 0,85 eiro vai braukt, izmantojot abonementa biļeti. 

Pašvaldības apkopotā informācija liecina, ka iepriekšējai Jelgavas iedzīvotāja kartei bija pieteikušies 4 000 pilsētā deklarētie pensionāri, bet aktīvi tās izmantoja 2 135 personas. Pašlaik jaunajai Jelgavas iedzīvotāja kartei ir pieteikušies 2 900 pensionāri.

No augusta, kā to nosaka Jelgavas domes pieņemtie grozījumi saistošajos noteikumos par pabalstu piešķiršanas kārtību, Jelgavā deklarēti pensionāri ar iedzīvotāja karti visa gada garumā mēnesī varēs izmantot desmit bezmaksas braucienus pilsētas sabiedriskajā transportā. Savukārt Jelgavā deklarētām politiski represētajām personām arī turpmāk visu gadu tiks nodrošināti 20 bezmaksas braucieni mēnesī pilsētas sabiedriskajā transportā, uzrādot Jelgavas iedzīvotāja karti.

No augusta nemainīgs būs atbalsts arī Jelgavā deklarētiem bērniem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem – pieci bezmaksas braucieni dienā pilsētas sabiedriskajā transportā visu gadu. Šo atbalstu var saņemt bērns bārenis un bez vecāku gādības palikušais bērns, kā arī pilngadību sasniegušais bērns bārenis līdz 24 gadu vecumam, kurš mācās kādā no Izglītības likumā noteiktajām izglītības pakāpēm un/vai profesionālās izglītības iestādē.

Tāpat pašlaik pakāpeniski tiek izgatavotas jaunās Jelgavas skolēna apliecības, kas skolēniem ar jauno mācību gadu ļaus saņemt braukšanas maksas atvieglojumus pilsētas sabiedriskajā transportā un ēdināšanai skolā. Savukārt līdz augusta beigām tiem skolēniem, kuri iesaistīti nodarbinātības programmā vai apmeklē interešu izglītības nodarbības, uzrakstot iesniegumu Izglītības pārvaldei, pašvaldība piešķir Jelgavas Autobusu parka abonementa biļeti, kas ļauj atbilstoši saistošajiem noteikumiem izmantot braukšanas maksas atvieglojumus arī brīvlaikā.

Jau ziņots, ka saskaņā ar pašvaldības sniegto informāciju, 20.jūlijā Jelgavas pašvaldībai beidzās sadarbības līgums ar SEB banku par Jelgavas iedzīvotāja karšu un Jelgavas skolēna apliecību darbības nodrošināšanu. Banka ir informējusi pašvaldību, ka «šī lokālā projekta nodrošināšanai ir nepieciešami lieli finansiāli ieguldījumi, kas tomēr neatsver projekta atdevi nākotnē, tāpēc SEB banka ir izlēmusi sadarbību neturpināt».

Tāpēc Jelgavas domes sēdē deputāti skatīja noteikumus, kas paredzēja kārtību, kādā jaunās personalizētās viedkartes tiks noformētas, izsniegtas un kādi būs to lietošanas noteikumi.

Atšķirībā no līdzšinējām kartēm, jaunās viedkartes nebūs piesaistītas nevienai bankai – tas nebūs norēķinu līdzeklis, bet gan personalizēta karte, kas konkrētam iedzīvotājam ļaus saņemt viņam paredzētos atvieglojumus braukšanai pilsētas sabiedriskajā transportā vai ēdināšanai skolā tādā apjomā, kādā pašvaldība tos piešķīrusi. Ja persona vēlēsies izmantot pakalpojumu lielākā apjomā nekā noteiktais atvieglojums, katram būs iespēja izvēlēties sev ērtāko norēķina formu – skaidrā naudā, ar bankas karti vai, piemēram, pilsētas autobusos izmantojot iespēju iegādāties abonementa biļetes, kuras varēs piesaistīt jaunajai viedkartei.

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Skolnieciņš mūsu parastajiem pensionāriem no proleteriāta vidus var teikt tikai vienu:” Ak, nabadzība, nabadzība, iepūt man, manai valstij arī gan!!!”. Uz biezajiem pensionāriem no valdošās kliķes mani vārdi neatiecas. Biezajiem nerūp melnstrādnieku problēmas! Ar skaudību, Skolnieciņš (Skauģu Skauģis) [Vislatvijas Skaudības Dievība] ©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-) #SkauģuSkauģis

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas