Jaunatklātā RTU studentu radošā laboratorija bildēs

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ir izveidojusi radošo laboratoriju, kurā studenti varēs nodarboties ar elektroiekārtu prototipēšanu un savu inženiertehnisko ideju realizēšanu.

Radošā laboratorija izveidota, lai sekmētu studentu, vidusskolēnu un citu interesentu praktiskās iemaņas elektroiekārtu prototipēšanā. Laboratorija nav piesaistīta nevienai konkrētai studiju programmai. Ikviens, kurš vēlas, var laboratorijā realizēt savas tehniskās idejas, vai tās būtu nepieciešamas vidusskolēniem zinātniskās pētniecības darbiem, vai studentiem bakalaura un maģistra darbu izstrādei, vai vienkārši interesentiem, kuri vēlas iemēģināt roku elektroiekārtu izveidē.

«Ļoti ceru, ka radošā laboratorija kļūs par vietu, kur mūsu jau esošie un vēl topošie studenti realizēs savas vispārdrošākās inženiertehniskās idejas un iepazīs inženiera darba praktisko pusi, veidojot paši savu produktu prototipus. Liels prieks, ka Latvenergo kā darba devējs iesaistās jauno inženieru izglītošanā, sākot no augstskolas sola un pat agrāk – skolas laikā,» saka Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes (EEF) dekāns profesors Oskars Krievs, kuram pieder ideja par studentu laboratorijas izveidi.

Laboratorijā ir iekārtotas 12 darba vietas, kas nokomplektētas ar dažādiem mehāniskās apstrādes instrumentiem, mēraparātiem, testēšanas iekārtām. Uzlabota arī darba vide, ierīkojot dūmu nosūcēju pie katras darba vietas, kur norisināsies lodēšana.

Laboratorijas apmeklētājiem, meklējot inženiertehniskos risinājumus savām idejām, būs iespējams saņemt arī speciālista padomu, ko nodrošinās RTU darbinieki un studenti. Laboratorija apmeklētājiem būs atvērta darba dienās no plkst. 10 līdz 16, Āzenes ielā 12 k-1, Ķīpsalā.

Ref: 102.000.102.11124

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas