Jaungads visā Latvijā. Kā sagaidīt 2019.gadu?

Jaunais gads vairs nav aiz kalniem, tāpēc ir vērts ielūkoties Jaungada maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurā Latvijas pilsētā iesākt 2019.gadu. Kādas atrakcijas un priekšnesumi norisināsies katrā pilsētā?

Rēzeknē

31.decembrī plkst. 23.00 Jaunā gada sagaidīšana Īsi pirms pusnakts

Festivāla parkā, Pils ielā 17
Ieeja – brīva
Jautrs un muzikāls stāsts Īsi pirms pusnakts.
Piedalās Valmieras teātra aktrise Regīna Devīte, Rēzeknes deju studija Stoptime u. c.
Pusnaktī – Jaungada salūts.

Daugavpilī: Jaungada skrējiens 2018

30.decembrī notiks Jaungada skrējiens, kurā aicināts piedalīties ikviens. Starts Vienības laukumā, plkst. 14.00.
Jaungada skrējienā piedalīties var ikviens, kurš vēlas aktīvi pavadīt 2018.gada nogali un ieskriet Jaunajā gadā. Varēs izvēlēties 500 m vai 2 km distanci savam Jaungada skrējienam.

Lai piedalītos skrējienā, nav nepieciešama iepriekšēja reģistrācija. Ikviens, kurš vēlas skriet, to droši var darīt. Taču tiem, kuri papildu skrējienam vēlas piedalīties Jaungada loterijā un laimēt balvas, nepieciešams reģistrēties šeit.

Vairāk informācijas www.daugavpilssports.lv

Liepājā: Vecgada koncerts un Vecgada karnevāla skrējiens 2018

31.decembrī no pulksten 23.00 līdz pulksten 23.40 Liepājas baptistu Pāvila draudzes baznīcā notiks ikgadējais Vecgada koncerts, kurā šogad piedalās dziedātāja Beāte Zviedre, trompetists Jānis Ivuškāns un bagātīgs pavadošais sastāvs.

Ieeja koncertā ir bez maksas.

Tāpat Liepājā nu jau ikgadējā tradīcija – gada pēdējā dienā, 31.decembrī, pulksten 11.00, pie bērnu rotaļu laukuma Jūrmalas ielas galā norisināsies Liepājas vecgada karnevāla skrējiens. Pasākums ir bez dalības maksas, bet ar nelielu labdarības pieskārienu. Skrējienā ar karnevāla tematiku aicināts piedalīties ikviens, kas jūt vēlmi 2018.gada pēdējo dienu iesākt aktīvi un uz pozitīvu emociju viļņa sagaidīt 2019.gadu.

Pasākuma dalībniekiem vēlams tērpties atbilstoši pasākuma tematikai – maskā vai ar dažāda cita veida karnevāla atribūtiku. Krāšņāko tērpu autori vairākās nominācijās tiks pie veicināšanas balvām.

Dobelē

31.decembrī, pašā Dobeles sirdī, vēsturiskajā Tirgus laukumā, norisināsies 2019.gada sagaidīšana Dobelē.

Dobeles pilsētas kultūras nams aicina ikvienu pilsētnieku un ciemiņu no plkst.23.00 Dobeles vēsturiskajā Tirgus laukumā pavadīt veco gadu kopā ar pašmāju pasākumu vadītāju Gati Kondratu, kurš iesaistīs apmeklētājus dažādās aktivitātēs.

Tieši pusnaktī pilsētniekus priecēs svētku salūts, kur pēc svētku kulminācijas sanākušos sveiks latviešu dziedātāja, grupas Triānas Parks soliste Agnese Rakovska, priecējot apmeklētājus ar Raimonda Paula un savām oriģinālkompozīcijām.

Informācija: www.kulturadobele.lv, www.dobele.lv

Kocēnu novadā

Sākot no Vecgada vakara, 31.decembra, līdz 2019.gada pirmās dienas rītausmai Kocēnu novadā norisināsies Jaunā gada sagaidīšanas pasākumi.

Bērzainē

1.janvārī no plkst. 00.30 līdz plkst. 04.30 Bērzaines tautas namā notiks Jaungada nakts balle kopā ar grupu Alianse. Ieeja: 3 eiro.

Kocēnos

31.decembrī no plkst. 23.45 ikviens aicināts pulcēties Kokmuižas pils parterā, kur tiks demonstrēts video 2018.gads Kocēnu novadā, izskanēs svētku sveicieni, būs iespēja baudīt karstvīnu un vērot svētku salūtu. No plkst. 00.30 Kocēnu kultūras namā norisināsies Jaungada nakts balle kopā ar grupu Propelleris. Galdiņu rezervācija, zvanot pa tālr. 22005508 (Ilona Migla). Ieeja: 3 eiro.

Rubenē

31. decembrī īsi pirms pusnakts ikviens rubenietis aicināts pulcēties ciema centrā, lai kopīgi vērotu svētku salūtu. No plkst. 00.15 Rubenes pamatskolas zālē norisināsies Jaungada nakts balle kopā ar grupu AIWA. Galdiņu rezervācija, zvanot pa tālr. 29230117 (Līga Šmaukstele). Ieeja: 3 eiro.

Vaidavā

Sagaidot 2019. gadu, pusnaktī Vaidavas ciema centrā norisināsies svētku uguņošana. Svētku turpinājumā no plkst. 00.30 Vaidavas kultūras un amatniecības centrā – Jaungada nakts balle kopā ar grupu Zemeņu iela. Galdiņu rezervācija, zvanot pa tālr. 27891681 (Inita Jurgenberga). Ieeja: 3 eiro.

Zilākalnā

1.janvārī no plkst. 01.00 Zilākalna kultūras namā notiks tradicionālā Jaungada nakts diskotēka kopā ar DJ Deniss. Ieeja: 2 eiro.

Valmierā

31. decembrī no plkst. 23.30 Valmieras centrā norisināsies Jaunā gada sagaidīšanas svinības. Skanēs mūzika, īsi pirms plkst. 24.00 kopā tiks skaitītas šī gada pēdējās sekundes, savukārt tieši pusnaktī būs krāšņs svētku salūts.

Īpaša iespēja – Jaungada naktī no plkst 23.00 – 01.00 apmeklēt Valmieras muzeja Izstāžu namu. Izstādē būs apskatāmi dažādos laikos tapuši mākslinieces Maijas Tabakas darbi no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Zūzānu kolekcijas, galerijas Daugava un Jūrmalas pilsētas muzeja.

Pēc svētku salūta, no pulksten 00:30, Valmieras Kultūras centrā notiks Jaungada balle kopā ar grupu Džentlmeņu špagats.

Plašāk: www.valmiera.lv

Jelgavā: Jaunā gada sagaidīšana ar grupu Līvi

Jelavā Jaunā gada sagaidīšana norisināsies Pasta salā ar grupu Līvi! Gada noslēguma salūts pēc Jelgavas laika plkst. 00.25.

Ieeja bez maksas.

Kuldīgā

31.decembrī no plkst. 23.00 Kuldīgā, Pilsētas dārzā pie Brīvdabas kino uz skatuves kāps grupa Radio Trio, kurā viena no solistēm ir kuldīdzniece Madara Dzintara-Pluša. Trīs jaunās un Latvijā popularitāti ieguvušās mūziķes uzstāsies ar 45 minūšu garu koncertprogrammu.

Piecas minūtes pirms pusnakts svētku uzrunu teiks Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa.

Gadu mijā būs pārsteidzoši skaista un krāšņa svētku uguņošana, kura tiks vadīta no Mārtiņsalas un būs labi redzama no senā ķieģeļu tilta pār Ventu, Pils ielas, Pilsētas dārza un jaunās pastaigu takas.

Laimes vēlējumus varēs teikt un pirmo Jaunā gada stundu pavadīt pacilājošā muzikālā pavadījumā kopā ar dīdžeju Johansonu no Rīgas.

Rīgā, 11.novembra krastmalā

Rīdzinieki un pilsētas viesi laipni gaidīti Jaunā gada sagaidīšanas pasākumā 11.novembra krastmalā, kas risināsies no 31.decembra plkst. 21.00 līdz 1.janvāra plkst. 3.00.

Jau no plkst. 21.00 krastmalā darbosies tirdzniecības vietas, apmeklētājus sagaidīs vakara vadītājs Valters Krauze un par muzikālu noskaņu gādās dīdžejs [Ex] da Bass. No plkst. 22.00 klātesošos priecēs Fēlikss Ķiģelis ar grupu, bet no plkst. 23.00 varēs klausīties koncertprogrammu Vecgada disko nonstop ballīte. Koncertprogrammā Kristapa Krievkalna instrumentālās grupas pavadībā dziedās Jānis Stībelis, Atis Ieviņš, Roberts Gobziņš, Normunds Pauniņš un Annemarija Moiseja. Tieši gadu mijā svinību apmeklētājiem būs iespēja vērot svētku uguņošanu.

Omulīgākai svētku gaisotnei pasākuma apmeklētājiem būs iespēja sasildīties pie dzīvās uguns objektiem un iegādāties tirgotāju piedāvātos gadu mijas tradīcijām raksturīgus ēdienus un dzērienus. Ikvienu krastmalā priecēs svētku egle Sakta, kas ir viena no festivāla Ziemassvētku egļu ceļš objektiem.

Sportisku aktivitāšu cienītāji gaidīti pilsētas publiskajā slidotavā pie Rīgas Kongresu nama, kas gadu mijā darbosies no 31.decembra plkst. 9.00 līdz 1.janvāra plkst. 2.00.

31.decembrī un 1.janvārī Rīgas sabiedrisko transportu varēs izmantot bez maksas.

Nakts pārgājiens Jaunais gads mežā

«Jauno gadu sagaidīsim neierastā veidā – nakts pārgājiena laikā pie ugunskura mežā Gaujas krastā. Vispirms pa dažāda seguma ceļiem un taciņām dosimies līdz vietai, kur pirms pusnakts iekursim ugunskuru,» saka organizatore Baiba Ralle.

Viņa aicina: «Lūdzu, izlasiet, ko vēlams ņemt līdz uz nakts pārgājienu. Pirms pusnakts atvadīsimies no visa bijušā un nevajadzīgā mūsu dzīvēs. Pusnaktī un pēc tā nosvinēsim Jaunā kalendārā gada iestāšanos. Vēlāk jau turpināsim mūsu nakts pārgājienu pa ceļiem un taciņām līdz pat Siguldai.»

Nakts pārgājienos tūrisma objektus parasti nav iespējams redzēt, bet šie pārgājieni vairāk ir izaicinājums fiziskajam ķermenim (īpaši tiem, kuri pēc dabas ir cīruļi un mīl pa nakti gulēt) un dažādām bailēm no tumsas vai līdzīgām lietām.

Plašāka informācija: https://baibaralle.com/turisms/aktualie-publiskie-pargajieni/

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas