bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 24.01.2019 | Vārda dienas: Krišs, Eglons, Ksenija
LatviaLatvija

Jaungads visā Latvijā. Kā sagaidīt 2019.gadu?

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Jaunais gads vairs nav aiz kalniem, tāpēc ir vērts ielūkoties Jaungada maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurā Latvijas pilsētā iesākt 2019.gadu. Kādas atrakcijas un priekšnesumi norisināsies katrā pilsētā?

Rēzeknē

31.decembrī plkst. 23.00 Jaunā gada sagaidīšana Īsi pirms pusnakts

Festivāla parkā, Pils ielā 17
Ieeja – brīva
Jautrs un muzikāls stāsts Īsi pirms pusnakts.
Piedalās Valmieras teātra aktrise Regīna Devīte, Rēzeknes deju studija Stoptime u. c.
Pusnaktī – Jaungada salūts.

Daugavpilī: Jaungada skrējiens 2018

30.decembrī notiks Jaungada skrējiens, kurā aicināts piedalīties ikviens. Starts Vienības laukumā, plkst. 14.00.
Jaungada skrējienā piedalīties var ikviens, kurš vēlas aktīvi pavadīt 2018.gada nogali un ieskriet Jaunajā gadā. Varēs izvēlēties 500 m vai 2 km distanci savam Jaungada skrējienam.

Lai piedalītos skrējienā, nav nepieciešama iepriekšēja reģistrācija. Ikviens, kurš vēlas skriet, to droši var darīt. Taču tiem, kuri papildu skrējienam vēlas piedalīties Jaungada loterijā un laimēt balvas, nepieciešams reģistrēties šeit.

Vairāk informācijas www.daugavpilssports.lv

Liepājā: Vecgada koncerts un Vecgada karnevāla skrējiens 2018

31.decembrī no pulksten 23.00 līdz pulksten 23.40 Liepājas baptistu Pāvila draudzes baznīcā notiks ikgadējais Vecgada koncerts, kurā šogad piedalās dziedātāja Beāte Zviedre, trompetists Jānis Ivuškāns un bagātīgs pavadošais sastāvs.

Ieeja koncertā ir bez maksas.

Tāpat Liepājā nu jau ikgadējā tradīcija – gada pēdējā dienā, 31.decembrī, pulksten 11.00, pie bērnu rotaļu laukuma Jūrmalas ielas galā norisināsies Liepājas vecgada karnevāla skrējiens. Pasākums ir bez dalības maksas, bet ar nelielu labdarības pieskārienu. Skrējienā ar karnevāla tematiku aicināts piedalīties ikviens, kas jūt vēlmi 2018.gada pēdējo dienu iesākt aktīvi un uz pozitīvu emociju viļņa sagaidīt 2019.gadu.

Pasākuma dalībniekiem vēlams tērpties atbilstoši pasākuma tematikai – maskā vai ar dažāda cita veida karnevāla atribūtiku. Krāšņāko tērpu autori vairākās nominācijās tiks pie veicināšanas balvām.

Dobelē

31.decembrī, pašā Dobeles sirdī, vēsturiskajā Tirgus laukumā, norisināsies 2019.gada sagaidīšana Dobelē.

Dobeles pilsētas kultūras nams aicina ikvienu pilsētnieku un ciemiņu no plkst.23.00 Dobeles vēsturiskajā Tirgus laukumā pavadīt veco gadu kopā ar pašmāju pasākumu vadītāju Gati Kondratu, kurš iesaistīs apmeklētājus dažādās aktivitātēs.

Tieši pusnaktī pilsētniekus priecēs svētku salūts, kur pēc svētku kulminācijas sanākušos sveiks latviešu dziedātāja, grupas Triānas Parks soliste Agnese Rakovska, priecējot apmeklētājus ar Raimonda Paula un savām oriģinālkompozīcijām.

Informācija: www.kulturadobele.lv, www.dobele.lv

Kocēnu novadā

Sākot no Vecgada vakara, 31.decembra, līdz 2019.gada pirmās dienas rītausmai Kocēnu novadā norisināsies Jaunā gada sagaidīšanas pasākumi.

Bērzainē

1.janvārī no plkst. 00.30 līdz plkst. 04.30 Bērzaines tautas namā notiks Jaungada nakts balle kopā ar grupu Alianse. Ieeja: 3 eiro.

Kocēnos

31.decembrī no plkst. 23.45 ikviens aicināts pulcēties Kokmuižas pils parterā, kur tiks demonstrēts video 2018.gads Kocēnu novadā, izskanēs svētku sveicieni, būs iespēja baudīt karstvīnu un vērot svētku salūtu. No plkst. 00.30 Kocēnu kultūras namā norisināsies Jaungada nakts balle kopā ar grupu Propelleris. Galdiņu rezervācija, zvanot pa tālr. 22005508 (Ilona Migla). Ieeja: 3 eiro.

Rubenē

31. decembrī īsi pirms pusnakts ikviens rubenietis aicināts pulcēties ciema centrā, lai kopīgi vērotu svētku salūtu. No plkst. 00.15 Rubenes pamatskolas zālē norisināsies Jaungada nakts balle kopā ar grupu AIWA. Galdiņu rezervācija, zvanot pa tālr. 29230117 (Līga Šmaukstele). Ieeja: 3 eiro.

Vaidavā

Sagaidot 2019. gadu, pusnaktī Vaidavas ciema centrā norisināsies svētku uguņošana. Svētku turpinājumā no plkst. 00.30 Vaidavas kultūras un amatniecības centrā – Jaungada nakts balle kopā ar grupu Zemeņu iela. Galdiņu rezervācija, zvanot pa tālr. 27891681 (Inita Jurgenberga). Ieeja: 3 eiro.

Zilākalnā

1.janvārī no plkst. 01.00 Zilākalna kultūras namā notiks tradicionālā Jaungada nakts diskotēka kopā ar DJ Deniss. Ieeja: 2 eiro.

Valmierā

31. decembrī no plkst. 23.30 Valmieras centrā norisināsies Jaunā gada sagaidīšanas svinības. Skanēs mūzika, īsi pirms plkst. 24.00 kopā tiks skaitītas šī gada pēdējās sekundes, savukārt tieši pusnaktī būs krāšņs svētku salūts.

Īpaša iespēja – Jaungada naktī no plkst 23.00 – 01.00 apmeklēt Valmieras muzeja Izstāžu namu. Izstādē būs apskatāmi dažādos laikos tapuši mākslinieces Maijas Tabakas darbi no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Zūzānu kolekcijas, galerijas Daugava un Jūrmalas pilsētas muzeja.

Pēc svētku salūta, no pulksten 00:30, Valmieras Kultūras centrā notiks Jaungada balle kopā ar grupu Džentlmeņu špagats.

Plašāk: www.valmiera.lv

Jelgavā: Jaunā gada sagaidīšana ar grupu Līvi

Jelavā Jaunā gada sagaidīšana norisināsies Pasta salā ar grupu Līvi! Gada noslēguma salūts pēc Jelgavas laika plkst. 00.25.

Ieeja bez maksas.

Kuldīgā

31.decembrī no plkst. 23.00 Kuldīgā, Pilsētas dārzā pie Brīvdabas kino uz skatuves kāps grupa Radio Trio, kurā viena no solistēm ir kuldīdzniece Madara Dzintara-Pluša. Trīs jaunās un Latvijā popularitāti ieguvušās mūziķes uzstāsies ar 45 minūšu garu koncertprogrammu.

Piecas minūtes pirms pusnakts svētku uzrunu teiks Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa.

Gadu mijā būs pārsteidzoši skaista un krāšņa svētku uguņošana, kura tiks vadīta no Mārtiņsalas un būs labi redzama no senā ķieģeļu tilta pār Ventu, Pils ielas, Pilsētas dārza un jaunās pastaigu takas.

Laimes vēlējumus varēs teikt un pirmo Jaunā gada stundu pavadīt pacilājošā muzikālā pavadījumā kopā ar dīdžeju Johansonu no Rīgas.

Rīgā, 11.novembra krastmalā

Rīdzinieki un pilsētas viesi laipni gaidīti Jaunā gada sagaidīšanas pasākumā 11.novembra krastmalā, kas risināsies no 31.decembra plkst. 21.00 līdz 1.janvāra plkst. 3.00.

Jau no plkst. 21.00 krastmalā darbosies tirdzniecības vietas, apmeklētājus sagaidīs vakara vadītājs Valters Krauze un par muzikālu noskaņu gādās dīdžejs [Ex] da Bass. No plkst. 22.00 klātesošos priecēs Fēlikss Ķiģelis ar grupu, bet no plkst. 23.00 varēs klausīties koncertprogrammu Vecgada disko nonstop ballīte. Koncertprogrammā Kristapa Krievkalna instrumentālās grupas pavadībā dziedās Jānis Stībelis, Atis Ieviņš, Roberts Gobziņš, Normunds Pauniņš un Annemarija Moiseja. Tieši gadu mijā svinību apmeklētājiem būs iespēja vērot svētku uguņošanu.

Omulīgākai svētku gaisotnei pasākuma apmeklētājiem būs iespēja sasildīties pie dzīvās uguns objektiem un iegādāties tirgotāju piedāvātos gadu mijas tradīcijām raksturīgus ēdienus un dzērienus. Ikvienu krastmalā priecēs svētku egle Sakta, kas ir viena no festivāla Ziemassvētku egļu ceļš objektiem.

Sportisku aktivitāšu cienītāji gaidīti pilsētas publiskajā slidotavā pie Rīgas Kongresu nama, kas gadu mijā darbosies no 31.decembra plkst. 9.00 līdz 1.janvāra plkst. 2.00.

31.decembrī un 1.janvārī Rīgas sabiedrisko transportu varēs izmantot bez maksas.

Nakts pārgājiens Jaunais gads mežā

«Jauno gadu sagaidīsim neierastā veidā – nakts pārgājiena laikā pie ugunskura mežā Gaujas krastā. Vispirms pa dažāda seguma ceļiem un taciņām dosimies līdz vietai, kur pirms pusnakts iekursim ugunskuru,» saka organizatore Baiba Ralle.

Viņa aicina: «Lūdzu, izlasiet, ko vēlams ņemt līdz uz nakts pārgājienu. Pirms pusnakts atvadīsimies no visa bijušā un nevajadzīgā mūsu dzīvēs. Pusnaktī un pēc tā nosvinēsim Jaunā kalendārā gada iestāšanos. Vēlāk jau turpināsim mūsu nakts pārgājienu pa ceļiem un taciņām līdz pat Siguldai.»

Nakts pārgājienos tūrisma objektus parasti nav iespējams redzēt, bet šie pārgājieni vairāk ir izaicinājums fiziskajam ķermenim (īpaši tiem, kuri pēc dabas ir cīruļi un mīl pa nakti gulēt) un dažādām bailēm no tumsas vai līdzīgām lietām.

Plašāka informācija: https://baibaralle.com/turisms/aktualie-publiskie-pargajieni/


Pievienot komentāru

Kariņš: Pret valdību nobalsojošie deputāti nav koalīcijas sastāvā

Deputāti, kuri nav atbalstījuši valdību, nav koalīcijas sastāvā, tā premjers Krišjānis Kariņš. Politiķis skaidro, ka to paredz koalīcijas parakstītais sadarbības līgums – ja kāds no sadarbības partnera frakcijas deputātiem nav balsojis par uzticības izteikšanu Ministru kabinetam, tiek pieņemts, ka attiecīgais deputāts nav uzskatāms par sadarbības partnera frakcijai piederošu deputātu.

Kalnciema ielas grausta īpašniekiem uztic konservācijas pabeigšanu līdz 1.jūlijam

Rīgas dome trešdien, 23.janvārī, apstiprināja Kalnciema ielā 2B esošā grausta sakārtošanas darbu grafiku, kas paredz, ka ēkas konservācijas darbiem pilnībā jābūt pabeigtiem piecu mēnešu laikā – līdz 1.jūlijam.

Sadalītas hosteļu balvas, Hoskari, par labāko Eiropā atzīstot naktsmītni Prāgā

Ir sadalītas ikgadējās hosteļu balvas jeb Hoskari, ko kopmītnes tipa naktsmītnēm Eiropā un pasaulē piešķir ikgadēji kopš 2014.gada. Labāko naktsmītņu atlasē, ko rīko hosteļu rezervēšanas vietne Hostelworld, 2019.gadā triumfējis RoadHouse Prāgā.

Kariņš vadīs četrdesmito valdību Latvijas vēsturē

Pēc trīs ar pusi mēnešiem jeb pilnām 15 nedēļām pēc Saeimas vēlēšanām, parlaments ar balsojumu 61 balss «par» un 39 «pret» atbalstījis Krišjāņa Kariņa piedāvāto valdību, kurā pārstāvētas piecas partijas: Jaunā VienotībaJaunā konservatīvā partija, KPV LV, Attīstībai/Par! un Visu Latvijai!–Tēvzemei un brīvībai/LNNK.

Zolitūdes traģēdijas krimināllietā apsūdzētie turpina noliegt vainu

Zolitūdes traģēdijas krimināllietā apsūdzētie arī pēc grozītās apsūdzības saņemšanas trešdien, 23.janvārī, tiesā noliedza savu vainu, kā arī lūdza tiesu atkārtoti nopratināt trīs, jau iepriekš pratinātus, lieciniekus – ekspertus.

Aicina Latvijas valdību atbalstīt EK rosināto veto tiesību atcelšanu nodokļu jautājumos

Pozitīvi vērtējot Eiropas Komisijas pieņemto lēmumu atcelt ES dalībvalstu veto tiesības attiecībā uz nodokļu politikas jautājumiem, partija Progresīvie aicina Latvijas valdību atbalstīt šī lēmuma turpmāku virzību. Vienlaikus norādīts, ka priekšlikums vēl ir jāapstiprina Eiropas Parlamentam un Eiropas padomei.

Stingrāk uzrauga no Inčukalna pazemes gāzes krātuves izņemto dabasgāzes apmēru

Dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operators Conexus Baltic Grid līdz ar aukstākā ziemas perioda iestāšanos pastiprinājis uzraudzības sistēmu, ar kuru veic Inčukalna pazemes gāzes krātuves un visas Latvijas gāzes apgādes sistēmas novērošanu,

Tiesa nodevusi atpakaļ prokuratūrai Gapoņenko lietu

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa konstatēto trūkumu dēļ prokuratūrai nodevusi atpakaļ krimināllietu, kurā par nacionālā naida kurināšanu un pretvalstisku darbību apsūdzēts prokremliskais aktīvists Aleksandrs Gapoņenko.

Facebook interesējas par Igaunijas vēlēšanām, tiekas ar partijām

Sociālā medija Facebook pārstāvji Igaunijā tikušies ar parlamentā pārstāvētajām partijām, paužot apņēmību cīnīties pret nepatiesas informācijas izplatīšanos populārajā sociālajā tīklā, jo sevišķi laikā, kad tuvojas Igaunijas parlamenta vēlēšanas.

Uzņemto studentu skaits Latvijā pieaudzis par 1,9 %

Latvijā augstāko izglītību 2018./2019. akadēmiskajā gadā apgūst 80,4 tūkstoši studentu, kas ir par 1,5% mazāk nekā pirms gada. Vienlaikus pirmoreiz kopš 2012.gada vērojams neliels kāpums uzņemto studentu skaitā – šajā mācību gadā Latvijas augstākās izglītības iestādēs studijas uzsāka 27,6 tūkstoši studentu, kas ir par 1,9% vairāk nekā gadu iepriekš.

Lemj par Kariņa valdību – politiķu argumenti «par» un «pret»

Pašlaik norit debates pirms balsojuma par Jaunās Vienotības politiķa Artura Krišjāņa Kariņa veidotās valdības apstiprināšanu. Kāpēc opozīcija balsos «pret» un pozīcija  «par», cik daudz, deputātu prāt, priekšvēlēšanu solījumi ietverti valdības deklarācijā?

Vācija un Francija apliecina atbalstu NATO, vērsīsies pret nacionālismu ES

Francijas un Vācijas līderi ir parakstījuši jaunu starpvalstu nolīgumu ar mērķi pastiprināt savu sadarbību militārajā un diplomātijas jomā, kā arī un dot jaunu stimulu abu valstu saiknei kā Eiropas Savienības ideoloģiskam pamatam.

Viedoklis: Lembergam nevajadzētu būt apbalvotam ar 1991.gada Barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi

«Joprojām nav skaidrs, kur 1991.gada janvāra barikāžu laikā uzturējās tā laika Ventspils izpildkomitejas priekšsēdētājs Aivars Lembergs. Arī viņš pats nav mācējis sniegt skaidru atbildi, tomēr, neskatoties uz to, Lembergs nekautrējas savā biogrāfijā minēt, ka ir apbalvots ar 1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi,» BNN viedokli pauž Ventspils domes opozīcijas deputāts Ģirts Valdis Kristovskis. 

Makroekonomikas eksperts: Vai briest krīze un kad tā būs?

«Jautājumi un padomi par to, kad gaidāma krīze, parādās arvien biežāk. Uztvere saasinās, jo izaugsmes tempi palēninās un izaicinošo ģeopolitisko notikumu klāsts pieplacina uzņēmēju un patērētāju noskaņojumu,» BNN komentē AS SEB banka makroekonomikas eksperts Dainis Gašpuitis.

Vakar ugunsgrēkā Rīgā gāja bojā cilvēks

22.janvāra vakarā ugunsdzēsēji steidzās uz izsaukumu Rīgā. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka divstāvu koka dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklī pie virtuves plīts deg malka un mēbeles. Ugunsgrēkā gāja bojā viens cilvēks.

Visticamākais Brexit risinājums būs pārcelt izstāšanos, tā eksministrs Osborns

Lielbritānijas bijušais finanšu ministrs Džordžs Osborns norādījis, ka Lielbritānijas parlaments, visticamāk, izlems pārcelt izstāšanās laiku, kas paredzēts jau pēc diviem mēnešiem.

Latvija un Lielbritānija panākušas vienošanos saistībā ar pirms «Brexit» ieceļojušo pilsoņu statusu

Latvija un Lielbritānija ir panākušas divpusēju vienošanos, ka arī gadījumā, ja Lielbritānija no Eiropas Savienības izstāsies bez vienošanās, tad līdz 29.martam likumīgi ieceļojušo otras valsts pilsoņu tiesības un statuss faktiskajā mītnes zemē arī pēc Brexit nemainīsies, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta panorāma paziņo ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Koalīcijas partijas parakstījušas topošās Kariņa valdības deklarāciju

Ministru prezidenta amata kandidāta Krišjāņa Kariņa topošās valdības partneri trešdien, 23.janvārī, parakstīja koalīcijas sadarbības līgumu, valdības deklarāciju un fiskālās disciplīnas līgumu, teikts Jaunās Vienotības paziņojumā.

Video: Oskaram ārzemju filmu kategorijā nominē poļu mīlas stāstu «Aukstais karš»

Amerikas Savienoto Valstu kinoakadēmijas balvai, Oskaram, kategorijā par labāko svešvalodas pilnmetrāžas filmu nominēts poļu mīlas stāsts «Aukstais karš» un Meksikā veidoto ģimenes drāma «Roma», kas nominēta arī Oskaram par labāko filmu konkurencē ar amerikāņu un britu kinolentēm.

Autovadītāju ievērībai: vietām Vidzemē un Zemgalē apledojums apgrūtina braukšanu

Vietām Vidzemē un Zemgalē apledojums apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem.

Par Lemberga kartējo «mutes palaišanu» lūdz pierādījumus

Aivara Lemberga «mutes palaišana» jeb dažāda veida aizskarošie izteikumi teju nevienam nav jaunums. Tie bijuši adresēti gan žurnālistiem, saucot tos par «politiskām prostitūtām», gan prokuroriem. Par to viņam vairākkārt piešķirti naudas sodi. Šoreiz neargumentētus pārmetumus Lembergs nolēmis adresēt savam opozicionāram Ģirtam Valdim Kristovskim, nosaucot viņu par Valsts drošības komitejas sadarbības partneri.

Vismaz pieci topošie ministri gatavojas nolikt Saeimas deputāta mandātus

Vismaz pieci Krišjāņa Kariņa topošās valdības ministri gatavojas nolikt deputāta mandātus, tomēr ir arī neizlēmušie. Deputātam, kurš apstiprināts ministra amatā, ir iespēja uz ministra pilnvaru laiku nolikt deputāta mandātu.

Šodien plānota Saeimas sēde par uzticības izteikšanu Kariņa valdībai

Saeimas ārkārtas sēdē, trešdien, 23.janvārī, paredzēts balsojums par uzticības izteikšanu Kariņa izveidotajam Ministru kabinetam. Sēdi plānots sasaukt pulksten 12.00, ziņo Saeimas Preses dienests.

Aktualizē tematu par darbaspēka problēmu risināšanu ar kontrolētu imigrāciju

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas sēdē tika aktualizēts jautājums par darbaspēka problēmu risināšanu ar kontrolētu imigrāciju.

Loskutovs vēlas ieņemt Kariņa vietu Eiropas Parlamentā

13.Saeimā neiekļuvušais Jaunās Vienaotībs politiķis Aleksejs Loskutovs ir gatavs doties strādāt uz Eiropas Parlamentu, apliecināja Loskutovs. Loskutovs atzina, ka tieši viņš varētu ieņemt politiķa, premjera amata kandidāta Krišjāņa Kariņa vietu EP.

Jaunākie komentāri