Jauni ceļu būvdarbi pie Pļaviņām un Olaines

Uz autoceļa Pļaviņas (Gostiņi)–Madona–Gulbene (P37) sākti segas pārbūves darbi posmā no rotācijas apļa krustojumā ar Daugavpils šoseju (A6) pie Pļaviņām līdz apdzīvotai vietai Aiviekste (0,12.–7,37.km). Posmā ir viens luksoforu posms un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h, līdz ar to posma izbraukšanai nepieciešama nepilna pusstunda, norāda VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC).

Posmā paredzēts pārbūvēt ceļa segu – lielākajā daļā līdz pat šķembu slānim ieskaitot, bet dažviet, nomainot arī drenējošo slāni. Visu posmu noklās ar trim kārtām asfalta. No trim tiltiem pār Vesetu pārbūvēti tiks divi un vienu atjaunos. Viena pārbūvējamā vietā izbūvēs 11 m platu un 6 m augstu caurteku, savukārt atjaunojamais tiks nojaukts līdz sijām.

Uz ceļa strādā SIA 8 CBR par līgumcenu 6,7 miljoni eiro (ar PVN), ko sedz no valsts budžeta papildu 75 miljonu eiro programmas ietvaros. Šie būvdarbi tiks pabeigti nākamgad.

13.augustā sākušies seguma atjaunošanas darbi arī uz pievedceļa Olainei (V18) (0,00.–0,37.km). Tur noteikts ātruma ierobežojums 50 km/h un satiksme tiek organizēta ar regulētāju palīdzību. Būvdarbi ietver izlīdzinošo frēzēšanu, profila labošanu, asfalta izlīdzinošās kārtas un virskārtas ieklāšanu, kā arī nomaļu uzpildīšanu.

Lasiet arī: LVC par piešķirtajiem papildu 75 miljoniem eiro šogad īstenos 84, nevis 70 projektus

Šos būvdarbus veic SIA Ceļu būvniecības sabiedrība Igate par līgumcenu 814 tūkstoši eiro (ar PVN), ko sedz no valsts budžeta. Šajās izmaksās iekļauti vēl jūlijā sāktie seguma atjaunošanas darbi uz autoceļa Ķekava–Skaistkalne (P89) posmā no Strazdiņiem līdz krustojumam ar autoceļu Mežvidi–Baldone (P91) (5,223.–9,740.km).

Būvdarbus abos būvobjektos plānots pabeigt līdz oktobrim.

Bet uz autoceļa Līgas–Kandava–Veģi (P130) šonedēļ sākusies tilta pār Virbupi (24,73.km) pārbūve Kandavas novadā. Tilta pieejās noteikts ātruma ierobežojums 30 km/h un satiksme pār tiltu tiek organizēta ar luksoforu palīdzību un joslas platumu 3,4 m. Būvdarbi paredz tiltu nojaukt un uzbūvēt no jauna. Tiek būvēts pagaidu apbraucamais ceļš un tilts.

Būvdarbus veic SIA Būvinženieris par līgumcenu 410 tūkstoši eiro (ar PVN), ko sedz no valsts budžeta papildu 75 miljonu eiro programmas ietvaros. Tilta pārbūvi plāno pabeigt nākamgad.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas