Jauni grozījumi Ceļu satiksmes likumā – dokumenti būs jādod tieši rokās

No trešdienas, 24.maija, stājas spēkā grozījumi Ceļu satiksmes likumā – transportlīdzekļa vadītājam pārbaudes laikā autovadītāja apliecība un citi dokumenti ne tikai jāuzrāda, bet pēc pieprasījuma arī jāiedod rokās policijas darbiniekam.

Policijas ziņojumā teikts, ka tas minēts Ceļu satiksmes likuma 25.pantā.

Tāpat pēc transportlīdzekļa apturēšanas un policijas darbinieku pieprasījuma transportlīdzekļa vadītājam ir aizliegts atteikties no alkoholisko dzērienu, narkotisko vai psihotropo vielu pārbaudes. Tādi paši nosacījumi ir spēkā arī tad, ja autovadītājs bijis iesaistīts ceļu satiksmes negadījumā (CS likuma 25.panta 2.(1)daļa 4.punkts).

Par atteikšanos veikt šo pārbaudi ir paredzēta atbildība pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 149.(1) pantā.

Jāatzīmē, kādu gadījumu, kad Latvijā plašo atpazīstamību ar savu incidentu ar ceļu policiju guvusī Ditta Rietuma jeb «pamatiedzīvotāju ķēniņiene», jeb «Godzemes ķoniņiene» vairākkārt iekūlusies nepatikšanās ar policiju.

Atsaucoties uz portāla delfi.lv sniegto informāciju, par kāda cita ceļu satiksmes noteikumu pārkāpuma nenomaksāto sodu Rietumai tiesu izpildītājs Jānis Jonas nobloķējis visus bankas kontus. Rietumai laicīgās naudas nav, jo viņa nācijas labā kalpo par baltu velti, bet padoties «sistēmai» viņa negrasoties.

Par to, kā Rietumai veicās ar policijas darbiniekiem, iespējams apskatīt video fragmentā, ko filmējusi pati Rietuma.


Ref: 225.000.103.989

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas