Jauni ministri un koalīcija bez KPV LV – Kariņa paziņojums 2.jūnijā

Turpmāk koalīcija strādās bez partijas KPV LV, trešdien, 2.jūnijā, pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu mediju pārstāvjiem atzina Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Tādējādi turpmāk koalīcijā darbosies Jaunā konservatīvā partija, Attīstībai/Par (AP), Nacionālā apvienība (NA) un Jaunā vienotība (JV).

Premjers paziņoja, ka, KPV LV pārtraucot dalību koalīcijā, šīs partijas pārraudzībā esošajiem ministru amatiem izvirzīs Mariju Golubevu (AP), Gati Eglīti (JKP), Jāni Vitenbergu (NA), bet

izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) vietā stāsies Anita Muižniece (JKP).

Līdz šim KPV LV valdībā pārstāvēja divi ministri – iekšlietu ministrs Sandris Ģirģens un labklājības ministre Ramona Petraviča. Par Šuplinskas nomaiņu Kariņš sacīja, ka arī tā bijusi «partiju vienošanās».

Vitenbergs tiks atkārtoti iecelts ekonomikas ministra amatā, Golubeva tiks iecelta par iekšlietu ministri, bet Eglītis – par labklājības ministru.

Plānots, ka 2.jūnijā koalīcijas spēki varētu parakstīt jaunu vienošanās līgumu, savukārt izmaiņas valdības sastāvā Saeima varētu apstiprināt ceturtdien, 3.jūnijā.

Līdz ar šādām izmaiņām mainītos spēku proporcija koalīcijā, trim koalīcijas partijām – NA, JKP un AP – amatu skaitam valdībā pieaugot. Vienlaikus šādas izmaiņas nozīmētu KPV LV aiziešanu no koalīcijas.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas