Jauni noteikumi par zinātniskiem mērķiem izmantojamo dzīvnieku aizsardzību

Valdība atbalstījusi Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavoto noteikumu projektu par zinātniskiem mērķiem izmantojamo dzīvnieku aizsardzību. Jaunajos noteikumos precīzāk noteikts, ka izmēģinājumu dzīvnieku audzētājiem, piegādātājiem un lietotājiem jābūt apmācītiem un kompetentiem darbiniekiem, kas ir apguvuši prasības saskaņā ar Eiropas Komisijas vadlīnijām Par vienotas izglītības un apmācības sistēmas izveidi, BNN noskaidroja ministrijā.

Noteikumu projekts sagatavots, lai nodrošinātu Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvas par zinātniskiem mērķiem izmantojamo dzīvnieku aizsardzību noteikto prasību precīzu pārņemšanu nacionālajos normatīvajos aktos.

Noteikumu mērķis ir juridiski sakārtot esošo normatīvo regulējumu.

Noteikumu projekts pēc būtības nemaina līdzšinējo tiesisko regulējumu, t.i., izmēģinājumu dzīvnieku audzētājiem, piegādātājiem un lietotājiem nemainās tiesības un pienākumi, ne arī veicamās darbības izmēģinājumu dzīvnieku aizsardzībā.

Jaunie noteikumi aizstās līdz šim spēkā esošos Ministru kabineta noteikumus nr. 52 Noteikumi par zinātniskiem mērķiem izmantojamo dzīvnieku aizsardzību.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas