Jaunietis dabū pamatīgu sodu par nepilnu gadu veca bērna vešanu uz paštaisīta mopēda

Par braukšanu ar paštaisītu mopēdu bez ķiveres, vēl vedot nepilnu gadu vecu bērnu, sodīts kāds 2002.gadā dzimis jaunietis.

Šī gada 25.janvārī Dobeles novadā policisti, veicot dienesta pienākumus, apturēja kādu mopēda vadītāju, kurš pārkāpa virkni ceļu satiksmes noteikumu. Policijā par notikušo tika uzsākti seši administratīvo pārkāpumu procesi un vīrietim piemēroti naudassodi kopsummā par 440 eiro.

Dobeles novada Dobeles pagastā Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Dobeles iecirkņa darbinieki ievēroja, ka

kāds vīrietis brauc ar mopēdu, uz kura tiek vests nepilnu gadu vecs bērns, turklāt nevienam no viņiem nebija aizsargķiveres.

Pēc mopēda vadītāja apturēšanas likumsargi noskaidroja, ka 2002.gadā dzimis jaunietis pārvietojas ar paštaisītu un likumā noteiktā kārtībā nereģistrētu mopēdu, turklāt viņam nav arī likumā noteiktā kārtībā iegūtas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības un nav transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas. Policijā par notikušo tika uzsākti seši administratīvo pārkāpumu procesi, un jaunietis atzina savu vainu un nožēloja izdarīto.

Par aizsprādzētas aizsargķiveres nelietošanu, kā arī par pasažiera vešanu, kuram galvā nav aizsprādzētas aizsargķiveres, tika piemēroti divi naudassodi 30 eiro apmērā katrs. Savukārt, par to, ka ceļu satiksmē tika izmantots transportlīdzeklis, kas nav reģistrēts likumā noteiktajā kārtībā, tika piemērots naudassods 55 eiro. Tāpat par piedalīšanos ceļu satiksmē ar transportlīdzekli, par kuru nav veikta tā īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana, jaunietim piemērots naudassods 30 eiro.

Tā kā jaunietis veda uz mopēda bērnu, kura augums nepārsniedz 150 cm, un viņš nesēdēja uz viņa vecumam un svaram atbilstoša sēdēklīša, policisti par šo ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu piemēroja naudas sodu 15 eiro.

Vislielākais sods puisim tika piemērots par mopēda vadīšanu bez likumā noteiktā kārtībā iegūtām transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām – 280 eiro.

Valsts policija uzsver, ka neapdomīga rīcība un ceļu satiksmes noteikumu neievērošana var beigties traģiski. Jo īpaši nav pieņemama pavirša attieksme pret bērnu drošību un nekādā gadījumā nav attaisnojama dalība ceļu satiksmē ar transportlīdzekļiem, kuru konstrukcija un tehniskais stāvoklis neatbilst Latvijā obligāti piemērojamo standartu un normatīvu prasībām.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas