Jaunietis Liepājā nozog auto un uzreiz ar to ietriecas sienā

Aizvadītajā nedēļā, naktī no ceturtdienas, 2.jūnija, uz piektdienu Liepājā tika aizturēts jaunietis aizdomās par automašīnas zādzību un ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē, kā arī bez tiesībām. Šobrīd jaunietim ir piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

3.jūnijā ap pulksten 3.00 Valsts policijā tika saņemta informācija, ka Liepājā, Jūras ielā ir noticis ceļu satiksmes negadījums – automašīna Toyota iebraukusi ēkas sienā. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas ieradās notikuma vietā un konstatēja, ka transportlīdzekļa vadītājs bija devies prom. Apskatot pilsētas videonovērošanas kameru ierakstus, bija redzams, kurā virzienā jaunietis devies. Likumsargi jaunieti aizturēja Liepājā, Raiņa ielā.

Noskaidrots, ka jaunietis, būdams alkohola reibumā, gājis gar promenādi un pamanījis automašīnu Toyota, kura bija iedarbināta un neviens tajā neatradās.

Jaunietis iesēdies automašīnā, uzsācis kustību, taču iebraucis ēkas sienā, to bojājot, pēc kā pametis notikuma vietu.

Pret jaunieti ir uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi par ceļu satiksmes negadījumu un par ceļu satiksmes negadījuma vietas atstāšanu, neziņojot par notikušo Valsts policijai, savukārt kriminālprocess uzsākts par automašīnas zādzību un transportlīdzekļa vadīšanu, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē un bez tiesībām. Jaunieša izelpā konstatētas 2,34 promiles alkohola.

Nepilngadīgais jaunietis jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par mantiska rakstura noziedzīgiem nodarījumiem. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas sestdien, 4.jūnijā devās uz tiesu lūgt piemērot jaunietim drošības līdzekli – apcietinājumu, kas šobrīd jau ir stājies spēkā.

Lasiet arī: Divos kriminālprocesos izņem 735 000 nelegālo cigarešu un 128 840 eiro

Saskaņā ar Krimināllikumu, par transportlīdzekļa zādzību soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudassodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas