Jauno PVO darba grupu nosauc par pēdējo iespēju atklāt vīrusa izcelsmi

Covid-19 izcelsmes jautājums joprojām nav atbildēts, tādēļ Pasaules Veselības organizācija izveidojusi jaunu darba grupu koronavīrusa sākotnējās izcelsmes izpētei, kas pašas PVO pārstāvja vērtējumā varētu būt pēdējā iespēja noskaidrot, kā infekciozais vīruss nonāca cilvēku vidū, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Apritējis vairāk nekā pusotrs gads, kopš Ķīnas pilsētā Uhaņā 2019.gada nogalē tika konstatēti pirmie inficēšanās gadījumi ar jauno koronavīrusu, kas izraisa slimību Covid-19. Kā tas nonāca pie cilvēkiem – uz šo jautājumu zinātniski pārliecinošas un pierādītas atbildes joprojām nav.

PVO ir izvirzījusi 26 ekspertus sākt darbu pētnieku grupā ar nosaukumu «Jaunu patogēnu izcelsmes zinātniski konsultatīvā grupa». Tā pētīs, vai vīruss nonāca pie cilvēkiem no dzīvniekiem Uhaņas tirgū vai arī izkļuva no laboratorijas. Pēdējo hipotēzi stingri noliegusi Ķīna.

Maikls Raiens (Michael Ryan), kurš ir PVO ārkārtas situāciju daļas direktors, sacījis, ka darba grupas veikums var būt «pēdējā iespēja izprast šī vīrusa izcelsmi», vēsta BBC.

Lasiet arī: Lietuvas slimnīcās aizņemto Covid gultu skaits tuvojas maksimumam

Martā PVO speciālistu grupa pētnieka Bena Embareka (Ben Embarek) vadībā pēc Ķīnas un Uhaņas Virusoloģijas institūta apmeklēšanas pavēstīja, ka patlaban galvenais secinājums ir, ka jāturpina strādāt, jo pagaidām nav pierādīta vai noraidīta neviena no hipotēzēm.

PVO pētnieku darba grupa informējusi, ka vislielākā iespēja ir, ka vīruss SARS-CoV-2 ir pārlēcis no sikspārņa uz kādu citu dzīvnieku un tad uz cilvēku. Kā vismazāk iespējamo hipotēzi Embareks raksturojis iespēju, ka vīruss pie cilvēkiem nokļuvis, izkļūstot no Uhaņas Virusoloģijas institūta. PVO ģenerāldirektors Tedross Ghebrejesuss (Tedros Ghebreyesus) gan pēcāk norādīja, ka izpētes darbu Ķīnā apgrūtinājis datu trūkums un necaurskatāmība Ķīnas iestāžu darbībā, kā arī, ka «nevar izslēgt laboratorijas negadījumu».

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas