Jauno Rīgas domes koalīciju mēģinās veidot no četrām frakcijām

JV pārstāvji Olafs Pulks (no kreisās), Vilnis Ķirsis, Kārlis Šadurskis un Arvils Ašeradens

Jauno Rīgas domes koalīciju mēģinās veidot no četrām frakcijām, pēc partiju apvienības Attīstībai/Par! un partijas Progresīvie (APP) kopīgā saraksta deputātu un partiju apvienības Jaunā Vienotība (JV) politiķu tikšanās žurnālistiem pastāstīja APP mēra amata kandidāts Mārtiņš Staķis.

Tikšanās laikā politiķi vienojās virzīties uz četru frakciju koalīciju, ko Staķis nodēvēja par «pārmaiņu koalīciju Rīgas domē», tajā aicinot APP, JV, Nacionālās apvienības/Latvijas Reģionu apvienības un Jaunās konservatīvās partijas (JKP) deputātus.

BNN jau ziņoja, ka Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās visvairāk balsu ir ieguvis Attīstībai/Par! un partijas Progresīvie apvienotais saraksts, kuram seko Saskaņa un Jaunā Vienotība, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas sniegtā informācija, apkopojot balsis no visiem 156 iecirkņiem.

Provizoriskie rezultāti liecina, ka Rīgas domē ir iekļuvuši septiņi politiskie spēki. APP saraksts tiks pie 18 deputātu mandātiem, Saskaņa iegūs 12 domnieku krēslus, Jaunā Vienotība – desmit, Visu Latvijai–Tēvzemei un brīvībai/LNNK un Latvijas Reģionu apvienības apvienotais saraksts – septiņus, Gods kalpot Rīgai piecus, bet Latvijas Krievu savienība un Jaunā konservatīvā partija – katra pa četrām deputātu vietām.

Pirmās sarunas notika starp APP un JV pārstāvjiem, kurām plkst. 13.00 sekoja APP tikšanās ar JKP.

Visu Latvijai–Tēvzemei un brīvībai/LNNK un Latvijas Reģionu apvienības pārstāvji uz sarunu aicināti plkst. 15.00.

No APP sarunās piedalās Mārtiņš Staķis, Mārtiņš Kossovičs un Viesturs Zeps.

APP saraksta līderis iepriekš teica, ka koalīcija jāveido visām valdības koalīciju veidojošajām partijām, kuras ir iekļuvušas Rīgas domē – APP, Jaunā Vienotība, Visu Latvijai–Tēvzemei un brīvībai/LNNK un Latvijas Reģionu apvienības apvienotajam sarakstam un Jaunajai konservatīvajai partijai. Viņš uzskata, ka koalīcijai jābūt pēc iespējas plašākai, lai varētu nodrošināt stabilu darbu un atvieglotu sarežģītu lēmumu pieņemšanu.

Savukārt iepriekšējās Rīgas domes koalīcijas partijām būšot jāpaliek opozīcijā, atzina Staķis.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas