Jaunu auto tirdzniecība ES šogad saruks par 0,5%

LPAA vadītājs Viktors Kulbergs

Tirgus noiets Eiropas Savienības dalībvalstīs šogad tiek prognozēts par 0,5% mazāks nekā 2010.gadā, liecina Eiropas Automobiļu ražotāju asociācijas apkopotie provizoriskie dati parjaunu auto realizācijas apjomu.

Pēc prognozes datiem, ES kopumā tiks realizēti 13 miljoni spēkrati, kas ir par 0,5% mazāk nekā 2010.gadā. Savukārt 2010. gada rādītāji atpalika par 6,3% no 2009.gada realizācijas apjoma ES, norāda Latvijas Pilnvaroto autotirgotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Viktors Kulbergs.

ACEA informācija liecina, ka no EU15 dalībvalstīm vislielāko kāpumu piedzīvos Somija (10,3%), Vācija (9,5%) un Nīderlande (6,7%).Savukārt vislielākais pieprasījuma kritums jaunu auto tirgū tiek prognozēts ekonomiskās krīzes nomocītajās valstīs Portugālē (-16,7%), Grieķijā (-11,7%) un Spānijā (-10%).

Paredzams, ka arī Francijā, Lielbritānijā un Itālijā samazināsies pieprasījums, attiecīgi par 7,2%, 5% un 3,5%.

Baltijas valstīs ievērojams realizācijas apjoma pieaugums prognozēts Latvijai – 42% (vidēji 9 000 vienību), Igaunijai – 33,3%, Lietuvai – 13%.

Latvija vislēnāk no Baltijas valstīm atkopjas no krīzes izraisītās zemās pirktspējas. Divos pēdējos gados jaunu auto realizācija samazinājās vidēji par 90%. Ar to arī izskaidrojams šā gada 1.ceturkšņa pieprasījuma pieaugums gandrīz par 100%, attiecībā pret iepriekšējā gada periodu, skaidro Kulbergs.

Šogad plānots vislielākais automobiļu pārdošanas progress Vācijā, prognozējot, ka gada laikā šajā valstī tiks realizēti vairāk nekā trīs miljoni automobiļu, Francijā – divi miljoni.

Eiropā kopumā jaunu auto tirdzniecības apjoma pieaugums tiek plānots Renault (1,7%) un Ford (1,6%) marku automašīnām. Ford markas automašīnas vispieprasītākās būs Somijā (19.5%) un Renault – Nīderlandē (17%), pārējiem auto zīmoliem joprojām nespējot uzlabot 2010.gada pārdošanas apjoma rezultātus.

 

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas