Jaunu Covid-19 vakcīnu pasaulei vajadzēs gada laikā, aptaujā pauž zinātnieki

Cilvēcei ir gads līdz pirmās paaudzes Covid-19 vakcīnas kļūs neiedarbīgas pret bīstamo slimību un būs nepieciešamas uzlabotas vakcīnu formulas, tāds valdošais uzskats pausts aptaujā, kuras ietvaros 28 pasaules valstīs izjautāti 77 epidemiologi, virusologi un infektologi, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Aptauju rīkojusi nevalstisko un starptautisko organizāciju apvienība Tautas vakcīnu alianse, kur darbojas tādas organizācijas kā Amnesty International, ANO Apvienotā HIV/AIDS programma un Oxfam.

Lasiet arī: Lielbritānija plāno Covid-19 papildu vakcināciju, Izraēlā potēšanas pase derīga sešus mēnešus

Drūmajai prognozei par zāļu regulatoru apstiprinātajām vakcīnām kā preparātiem ar pārejošu lietderību piekrituši divas trešdaļas aptaujāto speciālistu. Viena trešdaļa respondentu norādījuši, ka šāda situācija varētu iestāties pēc deviņiem mēnešiem vai ātrāk.

«Katru dienu rodas jaunas [vīrusa SARS-CoV-2 – BNN] mutācijas. Reizēm tās atrod jaunu nišu, kas padara tās veselīgākas par to priekšgājējām,» skaidrojis ASV Jeila Universitātes epidemioloģijas asociētais profesors Gregs Gonsalvess (Gregg Gonsalves). «Ja mēs neizpotējam visu pasauli, mēs atstājam atvērtu spēles laukumu arvien jaunām mutācijām, kas varētu saradīt jaunus paveidus, kuri varētu spēt apiet esošās vakcīnas un darīt nepieciešamu papildu vakcināciju imunitātes pastiprināšanai,» sacījis Jeila Universitātes epidemioloģijas asociētais profesors, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas