Jaunu Daugavpils izpilddirektoru «politiskās situācijas dēļ» amatā apstiprinās tikai pēc mēra ievēlēšanas

Apstiprināt amatā jaunu Daugavpils pašvaldības izpilddirektoru plānots tikai pēc tam, kad pilsētai būs jauns mērs, otrdien, 8.janvārī, preses konferencē paziņoja mēra pienākumu izpildītājs, domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Igors Prelatovs (Mūsu partija).

Domes vadītājs pastāstīja, ka konkurss amatam ir noslēdzies un kandidāti izvērtēti. Taču apstiprināt amatā izpilddirektoru pašlaik, kad «politiska situācija nav stabila» un pilsēta ir bez mēra, nav lietderīgi, uzskata Prelatovs. Tāpēc izpilddirektors amatā, visticamāk, tiks iecelts tikai pēc tam, kad būs zināma domes jaunā vadība.

Prelatovs ir pārliecināts, ka domes politiķi spēs vienoties par mēra kandidātu un atkārtotas vēlēšanas pilsētai nedraud.

Kā ziņots, Daugavpils pašvaldības izpilddirektore Inga Goldberga (S) tika ievēlēta 13.Saeimā. Vakantajam amatam tika izsludināts konkurss, kurā saņemti četri pieteikumi.

Daugavpils dome kopš novembra beigām strādā «bezkoalīcijas stāvoklī» – Mūsu partijas saraksta līderis Rihards Eigims ir gāzts no mēra amata, par domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāju iecelts Prelatovs, taču viņam nav skaidra divu pārējo partiju – Latgales partijas (LP) un Saskaņas – atbalsta.

Daugavpils pilsētas domē ir pārstāvētas trīs partijas, no kurām LP ir seši deputāti, Saskaņai – pieci, bet no Mūsu partijas bija ievēlēti četri deputāti. Pirmo koalīciju pēc pašvaldību vēlēšanām veidoja Saskaņa un Mūsu partija Andreja Elksniņa (S) vadībā, taču drīz Mūsu partija Elksniņu gāza un izveidoja koalīciju ar Latgales partiju. Arī Eigima vadītajai koalīcijai nebija ilgs mūžs un šoruden tā izjuka.

Par jaunas koalīcijas izveidi oficiālas vienošanās vēl nav, bet Saskaņas vietējais līderis Elksniņš jau kādu laiku aģitē par ārkārtas vēlēšanu sarīkošanu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas