Jaunzēlandē Kraistčērčas teroristam piespriež mūža ieslodzījumu

Notiesātais Brentons Terants

Tiesa Jaunzēlandē izmantojusi valstī nebijušu soda mēru, lai sodītu vīrieti, kurš pērn Kraistčērčas pilsētā uzbrukumos mošejās nogalināja 51 cilvēku vēsta, britu ziņu portāls The Guardian.

Ceturtdien, 27.augustā, tiesa Kraistčērčas pilsētā piesprieda mūža ieslodzījumu bez apžēlošanas iespējas austrālietim Brentonam Terentam (Brenton Tarran), kurš atzīts par vainīgu masu slepkavībā par 2019.gada martā sarīkoto slaktiņu.

«Jūs pastrādājāt masu slepkavību,»

nolasot spriedumu, sacījis tiesnesis Kamerons Menders (Cameron Mander). «Jūs slaktējāt neapbruņotus un neaizsargātus cilvēkus.»

Lasiet arī: Kraistčērčas terorakta iespaidā Facebook iegrožo video straumēšanas funkciju

Mošejās lūgšanu laikā nonāvētie bijuši četras sieviešu dzimuma un 47 vīriešu dzimuma pārstāvji vecumā no trīs līdz 77 gadiem. Noziegumi tika pastrādāti pēc ilgas un rūpīgas plānošanas ar pusautomātiskām kaujas šautenēm, atzinusi tiesa.

Tiesnesis ceturtdienas tiesas sēdē devis iespēju izteikties Terentam, kurš jau iepriekš atzinis savu vainu noziegumos un paudis piekrišanu minētajam soda mēram. Kā vēsta The Guardian, tiesnesis Terentam vaicājis, vai viņš vēlas ko teikt. Terents atbildējis: «Nē, paldies.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas