Jaunzēlande viena inficētā dēļ ievieš ceturto karantīnu

Jaunzēlandē pēc valstī pirmā atklātā inficēšanās gadījuma ar Covid-19 Delta variantu ceturto reizi ieviesta karantīna ar stingrākā līmeņa ierobežojumiem. Premjerministre Džesinda Arderna (Jacinda Ardern) lēmumu skaidrojusi ar nesenajām Austrālijas grūtībām cīņā ar vīrusa sevišķi lipīgo paveidu, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Ierobežojumi ieviesti otrdien, 17.augustā, saistībā ar vienu jaunu Covid-19 Delta varianta inficēto. Jau trešdien, 18.augustā, jaunatklāto inficēto skaits sasniedzis desmit.

Jaunzēlandes pieeja līdz šim cīņā ar pandēmiju bijusi stingras robežkontroles ieviešana un karantīnas periodi līdz visu inficēšanās gadījumu izskaušanai. Otago Universitātes profesors, epidemiologs Maikls Beikers (Michael Baker) skaidrojis, ka inficēšanās gadījumu pilnīgas izskaušanas stratēģija «mums Jaunzēlandē ir kalpojusi ārkārtīgi labi». Kā ieguvumus epidemiologs uzskaitījis «ļoti zemu mirstību, augstu ekonomisko aktivitāti un visos rādītājos, kas saistīti ar iedzīvotāju atgriešanos normālā dzīvē ar minimāliem ierobežojumiem».

Lasiet arī: Vakcīnu «jaukšanai» pēc mediķu slēdziena dots akcepts arī no valdības puses

Valdības preses konferencē otrdien kāds žurnālists vaicājis Jaunzēlandes premjerministrei, ko viņa teiktu iedzīvotājiem, kuri apšauba ceturtā karantīnas perioda nepieciešamību. «Austrālija,» atbildējusi Ārderna. «Esam redzējuši citās valstīs, arī kaimiņos, cik smagas sekas ir, ja nerīkojas pārāk ilgi. Mēs esam redzējuši, kas citur var notikt, ja mums neizdodas to uzveikt. Mums ir dota tikai viena iespēja».

Austrālijas visblīvāk apdzīvotajā Jaundienvidvelsas štatā nav izdevies savaldīt koronavīrusa Delta varianta izplatību un trešdien tajā bijuši 8 000 aktīvu saslimšanas gadījumu, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas