Jelgavas glābējsilītē atstāts mazulis

Jelgavas slimnīcas teritorijā esošajā glābējsilītē 4.marta naktī, pulksten 1.00 atstāts vienu līdz divas dienas vecs bērniņš, kura svars ir 2 900 grami un augums 49 centimetri, informē projekta Glābējsilīte – vieta bērna dzīvībai vadītāja Latvijā Laura Zvirbule.

Viņa atzīmē, ka pēc pirmās apskates bērna veselības stāvoklis novērtēts kā apmierinošs. Par notikušo informētas visas atbildīgās institūcijas.

Glābējsilīte, kas atrodas Jelgavas pilsētas slimnīcā uz laiku no 2017.gada augusta līdz 2019.gada jūnijam bija slēgta slimnīcas renovācijas darbu dēļ. Glābējsilītes darbība ir atjaunota un šogad tajā ticis ievietots pirmais bērniņš.

Jelgavas pilsētas slimnīcas teritorijā glābējsilīte darbojas kopš 2014.gada 29.augusta. Līdz šim šajā glābējsilītē ievietoti pieci bērni.

Kopš 2009.gada Latvijā izveidotas pavisam astoņas Baby Box jeb glābējsilītes – Rīgā, Ventspilī, Liepājā, Valmierā, Madonā, Rēzeknē, Daugavpilī un Jelgavā. Kopā līdz šim izglābtas 48 bērnu dzīvības.

Kā pauž Zvirbule, glābējsilīte ir īpaša vieta, kur vecāki, dažādu apstākļu spiesti, var anonīmi atteikties no sava mazuļa. Projektu Glābējsilīte Latvijā īsteno sabiedrisko attiecību kompānija Divi gani sadarbībā ar Latvijas Bērnu fondu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas