Jelgavas pašvaldības koalīcija ļauj būvēt Depo Lielupes krastā

Neskatoties uz protestiem un iesniegumiem par neatbilstībām Jelgavas lielveikala Depo celtniecības uzsākšanai Lielupes krastā, Jelgavas pašvaldības koalīcijas partijas pieņēmusi lēmumu atstāt negrozītu Būvvaldes lēmumu un ļaut būvēt lielveikalu.

Jelgavas pašvaldības Domes sēdē tika izskatīti biedrības Jelgavas attīstībai, Direct Impact,  ka arī Cukura un Peldu ielas iedzīvotāju, Veco Strēlnieku un nekustamo īpašnieku apstrīdēšanas iesniegumi, ar kuriem tika mēģināta apstrīdēta būvatļauja lielveikala celtniecības Lielupes krastā Cukura ielā 2. Taču iesniedzēju pārmetumi atzīti par nepamatotiem un būvatļauja atstāta spēkā.

Sēdē, izskatot biedrības Jelgavas attīstībai sūdzību, Jelgavas pilsētas mērs Rāviņš ļāvis runāt sūdzības iesniedzējiem tikai vienu minūti, aicinot izvairīties no emocijām un runāt argumentēti.

Biedrības pārstāvis arhitekts Vents Grietēns, klāstot argumentus pret izsniegto būvatļauju, uzsvēra, ka biedrība nav pret ieceri būvēt lielveikalu un Depo Jelgavā kā tādu. «Esam pret to, kā tiek virzīts šis jautājums. Aicinājām iesaistītās puses uz dialogu, bet neesam uzklausīti,» atzina Grietēns.

Jelgavas domes mēra amata kandidāts Gunārs Kurlovičs atklāj, ka no brīža, kad Jelgavas pašvaldība uzsāka lokālplānojumu izmaiņu plānošanu, vietējie iedzīvotāji mēģināja uzzināt, kas tad tiks būvēts šajā vietā, bet atbildi esot saņēmuši tikai tad, kad izteikt iebildumus vairs nav bijis nebija iespējams.

Domes sēdē vārds tika dots arī projekta attīstītāju pārstāvim Viktoram Savinam, kurš pauda, ka gadījumā, ja dome lems anulēt būvatļauju, tiks doti divi negatīvi signāli. «Tas nozīmēs, ka dome apšauba savas institūcijas tiesisko rīcību, bet investoriem tiks dots ziņojums, ka uz Jelgavas izdotajiem dokumentiem paļauties nevar,» uzskata Savins.

Ierosinājumu atstāt spēkā izsniegto būvatļauju atbalstīja septiņi no klātesošajiem 12 deputātiem – ZZS pārstāvošie Rāviņš, Vilis Ļevčenoks, Dace Olte, Rita Vectirāne, Andrejs Garančs, kā arī Agris Rublis (V) un Jurijs Strods (VL-TB/LNNK). Pret balsoja Mintauts Buškevics (ZZS), Ivars Jakovels (SC), Valentīns Grigorjevs (SC), Roberts Šlegelmilhs (VL-TB/LNNK) un Saulvedis Šalājevs (RA).

Kurlovičs komentē: «Nemiers ar ieplānoto lielveikalu būvniecību kāpa pakāpeniski, nesaņemot atklātas atbildes uz uzdotiem jautājumiem. Tas nedaudz «noplaka» 2016.gada ziemā, kad Jelgavas pašvaldība deva solījumu, ka standarta tipa lielveikala celtniecība netiks pieļauta. Nemieri atsākās rudenī, kad zemes īpašnieks iesniedza atjaunotu lielveikala projekta skici un pašvaldība nolēma to atbalstīt, neskatoties uz to, ka izmainīta tikai ēkas fasāde, bet lielveikala tipveida forma tika saglabāta.»

Latvijas Reģionu Apvienības Jelgavas nodaļas pašvaldības deputāti Saulvedis Šalājevs un Jānis Bacāns neatbalstīja ne lokālplānojuma izmaiņas, ne arī Jelgavas pašvaldības lēmumu atstāt negrozītu būvieceri. Partijas pārstāvji nepiekrīt, ka pašvaldība var pieņemt pilsētas svarīgos jautājumus bez iedzīvotāju viedokļa uzklausīšanas.

Kā ziņots, Jelgavas domes administrācijā tika saņemti trīs apstrīdēšanas iesniegumi, kuros lūgts atcelt būvvaldes lēmumu un izdoto būvatļauju lielveikala Depo būvniecībai Cukura ielā 2. Būvatļauju apstrīdējusi martā vairāku jelgavnieku dibinātā biedrība Jelgavas attīstībai un arī biedrība Direct Impact.

Kā pēdējie savu iesniegumu ar aicinājumu atcelt būvatļauju domē iesniedza arī vairāki desmiti tuvējo – Veco strēlnieku, Peldu un Cukura – ielu iedzīvotāji. Viņuprāt, būvvalde nav ievērojusi visas normatīvajā būvniecības regulējumā noteiktās procedūras sabiedrības līdzdalības tiesību nodrošināšanai lēmuma pieņemšanā. Tāpat iedzīvotāji norāda, ka viņu intereses ietekmēs arī piegulošo īpašumu tirgus vērtības krišanās minētās būvniecības ieceres realizācijas rezultātā, tai pat laikā, saglabājoties vai pat pieaugot kadastrālajai vērtībai un no tās atkarīgajam nekustamā īpašuma nodokļa apmēram.

Ref: 225.000.103.730

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. nu pašvaldības vēlēšanas šos “par” atdos tiem kas ir “pret” skumji, ka ZS pārstāvošie Rāviņš, Vilis Ļevčenoks, Dace Olte, Rita Vectirāne, Andrejs Garančs, kā arī Agris Rublis (V) un Jurijs Strods (VL-TB/LNNK) prātiem nav izpratnes par jelgavnieku neapmierinātību šai būvei upes krastā un ainavu kopumā.
    mēs visi esam mirstīgi un tā nauda, nauda, nauda…PUTEKĻI!
    ko jūs vēlaties atstāt nākošai paaudzei Jelgavā, vēl vienu betona kluci?
    eh skumji, ja cilvēks uzskata, ka personīgā materiāla apmierinātība ir spēcīgāka par kultūru , estētiku un galu galā mantojumu, kas paliks pēc mums.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas