Jeruzalemes konfliktam vēršoties plašumā, puses īsteno traģiskus raķešu uzbrukumus

Tuvajos Austrumos saasinoties vardarbībai pēc Jeruzalemes nemieriem, Gazas joslā nonāvēti 24 cilvēki aizvadītajā naktī, kad Izraēla īstenojusi raķešuzbrukumus palestīniešu apdzīvotai teritorijai. Izraēlas bruņotie spēki vainojuši palestīniešu kaujiniekus vairāk nekā 200 raķešu izšaušanā, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Pirmdien, 10.maijā, pēc vairākas nedēļas ilgām vardarbīgām sadursmēm Jeruzalemē, palestīniešu grupējums Hamas no Gazas joslas raidījis lielu skaitu raķešu uz etnisku un reliģisku nesaskaņu plosīto pilsētu, ko par savu galvaspilsētu uzskata gan izraēlieši, gan palestīnieši.

Lasiet arī: Pēc Tuvo Austrumu vardarbības uzliesmojuma ES aicina mazināt saspīlējumu Jeruzalemē

Izraēlas bruņotie spēki savukārt naktī uz otrdienu, 11.maiju, ar raķetēm apšaudījusi Gazas joslu. Palestīniešu pašpārvaldes veselības ministrija paziņojusi, ka Gazas joslā bojā gājuši 24 cilvēki, no kuriem deviņi bijuši bērni.

Izraēlas pusē mediķi ziņojuši, ka raķešu uzbrukumos ievainoti seši civiliedzīvotāji. Gazas joslā saskaņā ar Izraēlas bruņoto spēku pausto nonāvēti 15 Hamas operatīvie darbinieki un viens bataljona komandieris. Pastāvīgi nestabilajos Tuvajos Austrumos pēdējās nedēļās pastiprinājusies vardarbība saistībā ar Izraēlas darbībām tās okupētajās teritorijās, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas