JKP iespējamajās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās, visticamāk, startēs atsevišķi

Jaunā konservatīvā partija (JKP) iespējamajās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās, visticamāk, startēs atsevišķi, izriet no partijas līdera, tieslietu ministra Jāņa Bordāna sacītā.

Patlaban gan Bordāns vairījās konkrēti atbildēt, vai partija startēs atsevišķi, uzsverot, ka, «kad atlaidīs, tad pateiksim». Tomēr no ministra sacītā noprotams, ka JKP varētu būt izšķīrusies par labu startam vēlēšanās vienatnē, bez kopīga saraksta ar citiem valdības koalīcijas partneriem.

Viņš sacīja, ka notikumi un attieksme, kas parādījusies situācijā ar VAS Latvenergo, «spilgti izgaismoja, ka mums ir citādākas vērtības».

«Mēs sakām, ka taisnības un valsts drošības jautājumos ir jārīkojas radikāli – nedrīkst rīkoties virspusīgi. Mūsu potenciālie partneri tā nerīkojas,» sacīja politiķis.

Ministrs pauda, ka tā būtu savu vēlētāju pievilšana, ja partija nespēs pildīt viņiem dotos solījumus. «Ja mums būs arī pēc tam jāvadās pēc viņu [koalīcijas partneru] principa, kur viņi būs vairākumā, tad mēs savus vēlētājus būsim pievīluši. Neredzu iespēju ar citiem kopā [startēt],» sacīja Bordāns.

«Atšķirība ir arī konservatīvajās un liberālajās vērtībās. Skaidrs, ka liberālajiem būs idejas par nodokļu celšanu, par slimnīcām un visu ko. Bet mēs tomēr skatāmies citādāk. Tur vienmēr būs atšķirības, gan sastādot programmu, gan tā tālāk,» secinājis politiķis.

Lasiet arī: Par spīti nevienprātībai koalīcijā Pūce nav gatavs veidot jaunu likumprojektu Rīgas domes atlaišanai

Nav izslēgts, ka kā saraksta līderi JKP varētu virzīt partijas valdes locekli, Saeimas deputāti Juri Jurašu. Bordāns, jautāts par iepriekš mikroblogošanas vietnē Twitter ievietotu attēlu, kurā redzams Jurašs ar parakstu: «Vienkārši iedomājieties: galvaspilsētas mērs, kurš neņem kukuļus!», ministrs sacīja, ka ieraudzījis minēto foto un nenocieties to ievietot. «Tas tā emocionāli nāca. Savu lēmumu vēlāk paziņosim,» sacīja politiķis.

Par galīgo lēmumu attiecībā uz startu iespējamajās vēlēšanās partija plāno paziņot 22.februāri – JKP Padomes sēdes laikā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas