JKP pauž cerību, ka koalīcijai izdosies vienoties par vienu kandidātu valsts kontroliera amatam

Koalīcijai būtu jāvienojas par vienu kopīgu nākamā valsts kontroliera amata kandidātu, paudis Jaunās konservatīvās partijas (JKP) valdes loceklis, Saeimas deputāts Krišjānis Feldmans.

Politiķis atzina, ka JKP ir redzējums un idejas par to, kā vajadzētu attīstīties Valsts kontrolei, taču partija uzskata par nepieciešamu koalīcijai vienoties un «iziet ar vienu kandidātu valsts kontroliera amatam». Deputāts arī atsaucās uz Satversmes tiesas tiesneša vēlēšanām Saeimā, kas, kolēģiem nespējot vienoties, beidzās bez rezultāta.

JKP pagaidām neatklāj, vai un kādi ir tās piedāvājumi valsts kontroliera amata kandidātiem. «Kamēr vienošanās nav panākta, būtu nepareizi iezīmēt kādu konkrētu vēlamo kandidātu, jo labi apzināmies, ka jānodarbojas ar politiku un šajā sasaukumā liela loma ir politiskajai greizsirdībai. Lai neradītu nevēlamu situāciju, tad atturētos runāt par kādu konkrētu kandidātu,» teica Feldmans.

«Mēģināsim vienoties, un līdz 30.decembrim būs laiks iesniegt vai nu vienu kandidātu, vai katram savu, kas ir sliktākais, kas var būt,» pauda parlamentārietis.

Kā ziņots, jaunas kandidatūras minētajam amatam jāizvirza, jo amata pilnvaru otrais termiņš 2021.gada 19.janvārī beigsies pašreizējai valsts kontrolierei Krūmiņai.

Kandidatūras valsts kontroliera amatam izvirza Saeimas deputāti, noteic parlamenta Kārtības rullis.

Valsts kontrolieri amatā ieceļ Saeima uz četriem gadiem, un viena un tā pati persona nevar būt par valsts kontrolieri vairāk nekā divus termiņus pēc kārtas.

VK ir neatkarīga koleģiāla augstākā revīzijas (audita) iestāde, un tā veic revīzijas atbilstoši Latvijā atzītiem starptautiskajiem revīzijas standartiem.

VK darbības mērķis ir noskaidrot, vai rīcība ar valsts un pašvaldību līdzekļiem ir tiesiska, pareiza, ekonomiska un efektīva, kā arī sniegt rekomendācijas atklāto trūkumu novēršanai.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas