JKP pieprasīs anulēt Latvijas Televīzijas valdes konkursa rezultātus

LTV valdes locekle digitālās attīstības un satura jautājumos Eva Juhņēviča un jaunieceltais LTV valdes priekšsēdētājs Einārs Giels

Jaunā konservatīvā partija (JKP) Saeimas Mediju politikas apakškomisijai prasīs anulēt Latvijas Televīzijas (LTV) valdes konkursa rezultātus, un aicinās izvērtēt Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) darbības likumību, izraugoties LTV valdes locekļus, paziņojis politiskais spēks.

Partija lūgs Saeimas komisijai izvērtēt NEPLP rīcības tiesiskumu un tās lēmumu LTV valdes priekšsēdētāja amatā iecelt Eināru Gielu un valdes locekļa amatā Evu Juhņēviču.

JKP priekšsēdētājs Jānis Bordāns pauž bažas, ka konkurss nav noticis tiesiski un tā organizēšanā ir pieļauti likumdošanas pārkāpumi.

Politiķis atzīmē: «Lai arī konkursa nolikums paredz, ka kandidātu iztaujāšana notiek publiskā diskusijā, tas netika pieļauts. Diskusijā piedalīties bija atļauts tikai LTV darbiniekiem. Ir šaubas, vai rezultātā ir izvēlēti iespējami labākā un neatkarīgākā sabiedrisko mediju vadība. Ja starp pretendentiem nebija piemērotu kandidātu, mūsuprāt, vajadzēja rīkot jaunu konkursu.»

BNN jau ziņoja, ka NEPLP 28.martā nolēma LTV valdes priekšsēdētāja amatā iecelt Latvijas zāļu ražotāja Olainfarm mārketinga tirgus datu analītiķi Eināru Gielu, savukārt LTV valdes locekļa digitālās attīstības un satura jautājumos – XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektori Evu Juhņēviču.

Kā norādījusi NEPLP, Giels un Juhņēviča tika izvēlēti trešajā kārtā, kurā tika izvirzīti seši pretendenti. «Ieceļot abus valdes locekļus un uzticot atbildīgos darba pienākumus, NEPLP arī vērtēja pretendentu spēju un gribu savstarpēji sadarboties.» «LTV valdei ir jāstrādā kā komandai, tāpat ir jāspēj sadarboties ar Latvijas Radio, attīstot vienoto interneta portālu lsm.lv,» norādīja padomes locekle Aurēlija Ieva Druviete.

Uzreiz pēc paziņojuma par abiem jaunievēlētajiem LTV valdē citi mediju nozares pārstāvji steidza paust savu neapmierinātību.

Žurnālistes Olga Dragiļeva un Sanita Jemberga norādīja uz abu valdes locekļu pieredzes trūkumu mediju jomā. Tiesa, Jembergas acīs Juhņēviča savas spējas bija pierādījusi organizējot Dziesmu un deju svētkus.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas