Jo vairāk nerezidentu pārskaitījumu, jo labāk – par darbu Igaunijas Danske stāsta aizdomās turētais

Danske Bank Igaunijas atzara darbā ar nerezidentu klientiem vienīgais kritērijs bijis panākt maksimāli daudz pārskaitījumu, tā medijam Bloomberg sacījis Mihails Murņikovs, kurš no 2009. līdz 2015.gadam strādājis bankas nerezidentu nodaļā.

Par naudas plūsmām caur Igaunijas Danske Bank laika posmā no 2009. līdz 2015.gadam ir ierosinātas izmeklēšanas ne tikai Igaunijā, kur Murņķovs ir viens no aizdomās turētajiem, bet arī Dānijā, Lielbritānijā un Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV).

«Man bija skaidrs plāns – veikt 40 000 pārskaitījumu gadā, lai es saņemtu piemaksu,» tā par bankas vadības ieviesto motivācijas sistēmu stāsta Murņikovs. Viņš strādājis ar 300 no kopumā 4 000  Danske Bank Igaunijas atzara nerezidentu klientiem. Šie klienti lielākoties bijuši no kādreizējās Padomju Savienības valstīm.

Vēl par šo tematu: Igaunijas iekšlietu ministrs aicina izmeklēt Danske Bank izpilddirektora nāvi

«Viss nerezidentu bizness balstījās uz viena principa. Visi «taisīja» naudu ar pārrobežu pārskatījumiem, jo nerezidentiem par pārskaitījumu bija jāmaksā 90 ASV dolāri [82 eiro],» tā Murņikovs skaidrojis intervijā Bloomberg. Salīdzinājumam – Danske Bank izmaksas par vienu pārskaitījumu bijušas viens dolārs (0,9 eiro).

Danske Bank 2018.gadā atzinusi, ka caur bankai izplūdusi neskaidras izcelsmes nauda 200 miljardu eiro vērtībā, raksta Bloomberg.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas