Johnson & Johnson aptur tā Covid-19 vakcīnas potēšanu ES

Amerikāņu uzņēmums Johnson & Johnson ES valstīm izsūtījis pirmās kravas ar tā vakcīnām pret Covid-19, tomēr prasījis uz laiku aizkavēt devu injicēšanu, jo ASV zāļu regulators ļoti retos gadījumos pēc vakcinācijas ar Johnson & Johnson medikamentu ASV novērojis asins trombu veidošanos, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Johnson & Johnson Covid-19 vakcīna ir saņēmusi ES Eiropas Zāļu aģentūras apstiprinājumu kā drošs un iedarbīgs medikaments pret slimību Covid-19, un šonedēļ sākta tā izsūtīšana tām ES dalībvalstīm, kuras ir pasūtījušas šo vakcīnu.

ASV, kur vakcinācija ar Johnson & Johnson notiek jau ilgāku laiku, nacionālā Pārtikas un zāļu pārvalde šonedēļ paziņojusi, no 6,8 miljoniem injicēto šīs vakcīnas devu sešos gadījumos novērota asins trombu veidošanās.

Lasiet arī: Lietuva maina karantīnas noteikumus: vakcinētajiem vairs nav jāpašizolējas

Attiecīgi ASV Pārtikas un zāļu pārvalde ieteikusi piesardzības dēļ uz laiku apturēt vakcīnas injicēšanu iedzīvotājiem. Iestāde apstiprinājusi, ka asins trombi visos sešos gadījumos veidojušies sievietēm vecumā no 18 līdz 48 gadiem, simptomiem parādoties sešas līdz 13 dienas pēc vakcinācijas. Saskaņā ar ASV Pārtikas un zāļu pārvaldes sniegto informāciju vienā no šiem gadījumiem paciente ir mirusi un vēl vienā – paciente atrodas smagā stāvoklī.

ES veselības komisāre Stella Kirjakidesa (Stella Kyriakides) otrdien, 13.aprīlī, paziņojusi, ka Eiropas Zāļu aģentūra sazinās ar minēto ASV iestādi, lai būtu informēta par jaunākajām norisēm saistībā ar Johnson & Johnson Covid-19 vakcīnu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas