bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 22.02.2019 | Vārda dienas: Rigonda, Adrians, Ārija
LatviaLatvija

Kaimiņš: Pajukusi iepriekšējā vienošanās. Sarkano līniju vilcēji iebalsojuši veco Prezidiju

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU
Pirmajā 13.Saeimas sēdē, sākot jauno parlamenta sasaukumu, tiek ievēlēts jaunais Prezidijs. Kā teikts Saeimas mājaslapā, Prezidija locekļi parasti tiek ievēlēti no lielākajām Saeimā pārstāvētajām partijām. Arī šogad tie politiskie spēki, kas guva balsu pārsvaru, vēlējas pieturēties pie šīs prakses – jau iepriekš savstarpēji vienojoties, kurā Saeimas prezidija amatā tie atradīsies. Tomēr, pienākot balsojumam, vienošanās esot pajukusi. Kā apgalvo labā spārna politiskā partija KPV LV – starp vecajiem politiķiem «dīlošana» notiek joprojām, metot tukšas balsojuma kartītes.

Jāatzīmē, ka Saeimas Prezidijā nav ievēlētas divas politiskās partijas. Viena, kas vada pārrunas par valdības izveidošanu – KPV LV –, un otra – Zaļo un zemnieku savienība (ZZS).

Atklātā balsojumā ar vēlēšanu zīmēm par 13.Saeimas priekšsēdētāju ievēlēta Ināra Mūrniece, kas pārstāv nacionālo apvienību Visu Latvijai!–Tēvzemei un Brīvībai/LNNK (NA). «Par» balsoja 44 deputāti, «pret» – 32 deputāti.

Interesanti, ka balsojumā par Saeimas vienu no svarīgākajiem amatiem – «spīkera» pozīciju –nepiedalījās politiskā partija Saskaņa.

Balsojums ir atklāts, kādam sabojātas kartītes, kāds izdomā, ka nebalsos. Jāatzīmē, ka Saeimas kārtības rullis ļauj atturēties no balsojuma, tomēr cik ētiski un politiski atbildīgi tas ir?

Balsojumu apskatīt: šeit.

Pēc grūtā amatu sadalījuma partijas pārstāvis KPV LV Artuss Kaimiņš savā Facebook video komentēja, ka Mūrniece tika ievēlēta, pateicoties Saskaņas «gājienam» – nepiedalīties balsojumā.

Tāpat viņš uzsver, ka iepriekš starp politiskajām partijām, Jauno Konservatīvo partiju (JKP), Attīstībai/Par!, KPV LV un NA, ir notikusi saruna, kurā Prezidija amati tika sadalīti. Pēc viņa teiktā, visas politiskās partijas bija piekritušas, ka Prezidijā ir jābūt cilvēkiem no tām partijām, kas ir pārstāvētas ar vislielāko mandātu un balsu skaitu 13.Saeimas vēlēšanās.

«Mēs vienojāmies, ka uz spīkera amatu kandidēs divi cilvēki. Pirmais kandidāts būs no JKP Dagmāra Beitnere-Le Galla un otrais jau esošā Saeimas spīkere Ināra Mūrniece. Savukārt uz Saeimas priekšsēdētāja biedra amatu, kurā iepriekš bija Guntars Daudze (ZZS), pretendēja cilvēks, kas netiktu ievēlēts spīkera amatā, proti, Beitnere-Le Galla vai Mūrnieces kundze,» Facebook video stāsta Kaimiņš.

Tāpat deputāts norāda, ka par pārējiem amatiem bija vienošanās, ka otrā spīkera biedrs, kura amatu iepriekš ieņēma Inese Lībiņa-Egnere, pretendēja viņš. Politiķis norāda, ka pie sarunu galda tika panākta vienošanās, ka ceturto Saeimas Prezidija biedra amatu ieņems Saskaņas pārstāvis. Savukārt kā piekto biedru partijas vēlējās atbalstīt Attīstībai/Par! deputāti Mariju Golubevu. «Un nevienam ar to nebija problēmu, problēmas bija tikai par to, kurš būs Saeimas spīkeris,» stāsta Kaimiņš.

Jānorāda, ka Saeimas priekšsēdētāja biedra amatā deputāti ievēlēja Dagmāru Beitneri-Le Gallu no JKP. Par viņu balsoja 65 deputāti, bet pret – 34 deputāti.

Ar 65 balsīm «par» un 31 balsi «pret» Saeimas priekšsēdētāja biedra amatā ievēlēta Inese Lībiņa-Egnere no partiju apvienības Jaunā Vienotība.

Saeimas sekretāra amatā ievēlēts Andrejs Klementjevs no sociāldemokrātiskās partijas Saskaņa, par kura kandidatūru balsoja 55 deputāti, bet pret – 32 deputāti.

Saeimas sekretāra biedra amatā ievēlēta Marija Golubeva no partiju apvienības Attīstībai/Par!. Par viņu balsoja 64 deputāti, bet pret – 34 deputāti.

Kaimiņš uzskata, ka NA nav pildījusi iepriekš pie sarunu galda noslēgto vienošanos, kā tiks ievēlēts Prezidijs. «NA mūs brutāli uzmeta un, manuprāt, mūs pārdeva Jaunajai Vienotībai un Attīstībai/Par!.» Tāpat viņš atzīmē, ka nav guvis atbalstu no citām politiskajām partijām kā vien no JKP, kura turēja savu solījumu un «apmainījās» ar savstarpējām balsīm, lai mēģinātu panākt, ka Prezidijā ir partijas, kas no vēlētājiem ir guvuši lielāko atbalstu.

Ir jāatzīmē, ka Prezidija ievēlēšanas dienā NA pārstāvis Rihards Kols BNN apstiprināja atbalstu idejai, ka Prezidija locekļiem jābūt no piecām lielākajām Saeimā ievēlētajām partijām. Viņš gan norādījis: «Par pārējo sastāvu, proti, citām pozīcijām, ņemot vērā, cik pašlaik viss ir neskaidri, es neminēšu. Bet, ja runājam konkrēti par Saeimas spīkeru, Nacionālajai apvienībai ir savs kandidāts. Ir zināms, ka ir cits kandidāts no citas partijas, bet mēs uzstāsim uz to, ka Ināra Mūrniece kļūs par Saeimas priekšsēdētāju, un attiecīgi arī balsosim.»

Kaimiņš uzskata, ka «lielie sarkano līniju vilcēji šobrīd ir iebalsojuši veco Prezidiju». «Ar šo veco Prezidiju Saeimai kādu laiku būs jāstrādā, šis nav jauns Prezidijs.»

«Stāsts ir par to, ka, manuprāt, pirmo reizi Latvijas Republikas Saeimas parlamenta vēsturē nav bijusi reize, ka šāda te labējā spārna partija nav pārstāvētā Saeimas Prezidijā,» par KPV LV neievēlēšanu sašutis Kaimiņš.

«Mēs visi vienojāmies, ka Saeimas Prezidijā jābūt pārstāvētām lielākajām partijām, Jaunā Vienotība nav lielākā partija, tā ir vismazākā partija Saeimā, viņiem ir tikai astoņas vietas, mums ir 16. Es nezinu, kā lai pasaka: varu neviens neatdot, tas ir skaidrs, bet šis ir tikai sākums,» turpina Kaimiņš.

Jāatgādina, ka Saeimas Prezidijs sastāv no Saeimas priekšsēdētāja, diviem viņa biedriem, Saeimas sekretāra un viņa biedra. Prezidija locekļi nosaka iekšējo kārtību un darba gaitu Saeimā, dod atzinumus un virza tālāk saņemtās lietas visos Saeimas kārtības rullī paredzētajos gadījumos, sastāda Saeimas sēžu darba kārtību, tiekas ar ārvalstu amatpersonām, kā arī veic virkni citu pienākumu.


Pievienot komentāru

AT departamentā: Tiesā saņemto kasācijas sūdzību kvalitāte joprojām pieklibo

Augstākās tiesas Senāta Civillietu departamenta priekšsēdētājs Aigars Strupišs norādīja, ka kasācijas sūdzību kvalitāte diemžēl joprojām pieklibojot. Lai gan esot daudz kvalitatīvi uzrakstītu sūdzību, tomēr liela daļa satur lūgumus pārskatīt lietas apstākļus.

Baltijas jauniešu vidū augstākie pašnāvību rādītāji ES

Baltijas valstu jauniešu vidū ir vieni no augstākajiem pašnāvību rādītājiem ES, liecina pētījums par jauniešu labbūtību Baltijas valstīs.

Krievijas netīrās naudas atmaskotājs ziņos par Swedbank darījumiem Baltijā

Britu investors un Krievijas netīrās naudas plūsmu atmaskotājs Bils Brouders paziņojis, ka grasās vērsties Zviedrijas tiesībsargājošās iestādēs, uz aizdomu pamata par Swedbank iespējamu saikni ar naudas atmazgāšanas darījumiem Baltijā, tā Reuters.

Bezdarbs 2018.gadā Latvijā samazinājies līdz 7,4%

2018.gadā 72,8 tūkstoši iedzīvotāju bija bezdarbnieki, liecina Centrālās statistikas pārvaldes Darbaspēka apsekojuma rezultāti. Gada laikā ilgstošo bezdarbnieku, kuri nevar atrast darbu 12 mēnešus un ilgāk, skaits saruka par 1,8 tūkstošiem un 2018.gadā bija 30,3 tūkstoši.

Latvijā nodarbinātība 2018.gadā – 64,5%

2018.gadā Latvijā bija nodarbināti 909,4 tūkstoši jeb 64,5% iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes Darbaspēka apsekojuma rezultāti.

Tallinas lidostas vadītāja maina darbu; kļūst par AS Tallink Grupp valdes locekli

AS Tallink Grupp padomē par valdes locekli iecelta līdzšinējā Tallinas lidostas vadītāja Pireta Mirka-Dibuā, kura savu darbu kompānijā sāks šī gada 15.aprīlī, vēsta uzņēmuma paziņojums biržā.

Rehabilitācijas centrā Poga konsultāciju skaits palielinājies par 60%

Kopš rehabilitācijas centra Poga atklāšanas pagājuši trīs gadi un šo laikā rehabilitācijas centrs katru gadu uzņēmis vairāk nekā 500 pacientus, kopumā sniedzot piecus tūkstošus konsultāciju un vairāk nekā 21 tūkstoti nodarbību mazajiem pacientiem.

Igaunijā raķete izšauta pilota kļūdas dēļ, taču vēl nav atrasta

Kara aviācijas raķete, kas pērn netīši izšauta Igaunijā, tikusi palaista pilota spāņu pilota kļūdas dēļ, tā izmeklēšanā secinājis Igaunijas aizsardzības resors. Izmeklētājiem gan nav izdevies uziet pašu raķeti, kas joprojām var būt bīstama.

VID valsts budžetā janvārī iekasējis par 2,5% vairāk, nekā plānots

Valsts ieņēmumu dienests šogad janvārī valsts budžetā iekasējis 781,045 miljonus eiro, kas ir par 19,052 miljoniem eiro jeb 2,5% vairāk, nekā plānots, liecina dienesta informācija.

Bīstamo bedru dēļ Čaka ielā nosaka ātruma ierobežojumu – līdz 30 km/h

No piektdienas, 22.februāra, Aleksandra Čaka ielā posmā no Ģertrūdes ielas līdz Jorģa Zemitāna tiltam, abos braukšanas virzienos, noteikts atļautā braukšanas ātruma ierobežojums līdz 30 kilometriem stundā.

Latviešu likumsargi palīdz vācu kolēģiem «Krievijas mazgātavas» lietas izmeklēšanā

Vācijās tiesībsargājošās iestādes pabeigušas «Krievijas mazgātavas» naudas atmazgāšanas lietas izmeklēšanu, kuras atrisināšanā palīdzējusi arī Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde, informē Valsts policija.

Briti mīkstina prasības par Ziemeļīrijas robežas pagaidu noregulējumu

Londona pieteikusi savu prasību maiņu smagajās Brexit sarunās, šķietami atsakoties no izstāšanās līguma grozījumu prasības, lai panāktu, ka Eiropas Savienība valstij dod jaunas garantijas jautājumā par Ziemeļīrijas robežas pagaidu noregulējumu.

Plāno pagarināt jaunākās paaudzes ūdens skaitītāju pārbaudes periodu

Ņemot vērā tehnoloģisko attīstību mērīšanas līdzekļu jomā, Ekonomikas ministrija rosina pagarināt jaunākās paaudzes ūdens skaitītāju pārbaudes periodu.

Nelāgā «kūlas sezona» atklāta ar sešiem ugunsgrēkiem

Ceturtdien, 21.februārī, ugunsdzēsēji glābēji reģistrēja pirmos sešus kūlas ugunsgrēkos šogad. Šā gada pirmais kūlas ugunsgrēks dzēsts Ugālē, kur pērnā zāle dega pushektāra platībā un, iespējams, kūla aizdegusies no nepieskatīta ugunskura.

Par cilvēktirdzniecību aizdomās turētā Zeiļa lieta nodota kriminālvajāšanai

Valsts policija piektdien, 22.februārī, nodevusi prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu par cilvēku tirdzniecību un seksuālu vardarbību pret personām, izmantojot to bezpalīdzības stāvokli. Izsecināms, ka tā ir Rēzeknes–Aglonas diecēzes priestera Pāvela Zeiļa lieta, kurā par aizdomās turētiem atzīti trīs 60 – 73 gadus veci vīrieši, tai skaitā, pats priesteris.

Slovākijā žurnālista slepkavības gadadienu aizvada ar masu mītiņiem

Slovākijā vairāki desmiti tūkstoši cilvēku pulcējušies uz mītiņiem pirmajā gadadienā kopš pētnieciskā žurnālista Jāna Kuceka un viņa dzīvesbiedres slepkavības, kas pērn izraisīja Slovākijas valdības demisiju. Mītiņos pausta vilšanās, ka slepkavības joprojām nav atklātas.

Sākas traktortehnikas valsts tehnisko apskašu sezona

Ar 2019.gada martu Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra atklāj lauksaimniecības sezonas sākumu ­– tā dosies maksimāli tuvu traktortehnikas atrašanās vietai veikt valsts tehnisko apskati, informē aģentūras sabiedrisko attiecību speciālists Jānis Mergups-Kutraitis.

Autovadītāju ievērībai: ceļi ar grants segumu daudzviet apledo

Visā valsts teritorijas gaisa temperatūra ir zem  nulles un īpaši slideni daudzviet kļuvuši ceļi, kas ziemā tiek uzturēti ar sniega kārtu, tie ir grants seguma ceļi, pārsvarā vietējās nozīmes.

Talgo Administratīvajā tiesā pārsūdz IUB lēmumu elektrovilcienu iepirkumā

Vilcienu ražotājs Talgo pārsūdzējis Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) lēmumu par elektrovilcienu iepirkuma pārvērtēšanu, informē Talgo pārstāvji.

Turpinās izstrādāt tiesu priekšsēdētāju kandidātu izvirzīšanas kārtību

Tieslietu padome nākamnedēļ turpinās izstrādāt kārtību, kas nosaka rajona (pilsētas) tiesas un apgabaltiesas priekšsēdētāja, kā arī šo tiesu priekšsēdētāja vietnieka un tiesu nama priekšsēdētāja izvirzīšanas un iecelšanas kārtību.

Biržu indeksiem dažādas tendences

Pasaules biržu indeksu dinamikā ceturtdien, 21.februārī, bija dažādas tendences pēc vāju ekonomikas datu publicēšanas laikā, kad Vašingtonā atsākās ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunas.

Nemiro: SPRK un Konkurences padomes funkcijas jāpaplašina

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija un Konkurences padome nebūtu jāapvieno, bet būtu jāpaplašina to funkcijas, teic ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro.

Atbalsta vienas Rīgas skolas slēgšanu; par Jaunciema skolu pārdomā

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas deputāti atbalstījuši Rīgas izglītības iestāžu tīkla pilnveidošanas pasākumu plānu 2019.gadam, kā ietvaros paredzēts slēgt vienu skolu, apvienot astoņas vispārizglītojošās skolas, kā arī apvienot pirmskolas, vairākus interešu izglītības centrus un divas sporta skolas.

Gaidāmas gan ļoti dzestras naktis, gan arī siltākas dienas

Virs Skandināvijas pussalas ziemeļu rajoniem atrodas anticiklona centrs, kas piektdien, 22.februārī, un naktī uz sestdienu pakāpeniski virzīsies uz dienvidiem un noteiks laika apstākļus arī Latvijā – debesis skaidrosies, piektdiena būs saulaina, tomēr gaiss būs ziemīgi dzestrs.