bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 06.04.2020 | Vārda dienas: Dzinta, Filips, Vīlips, Zinta
LatviaLatvija

Kaimiņš: Pajukusi iepriekšējā vienošanās. Sarkano līniju vilcēji iebalsojuši veco Prezidiju

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU
Pirmajā 13.Saeimas sēdē, sākot jauno parlamenta sasaukumu, tiek ievēlēts jaunais Prezidijs. Kā teikts Saeimas mājaslapā, Prezidija locekļi parasti tiek ievēlēti no lielākajām Saeimā pārstāvētajām partijām. Arī šogad tie politiskie spēki, kas guva balsu pārsvaru, vēlējas pieturēties pie šīs prakses – jau iepriekš savstarpēji vienojoties, kurā Saeimas prezidija amatā tie atradīsies. Tomēr, pienākot balsojumam, vienošanās esot pajukusi. Kā apgalvo labā spārna politiskā partija KPV LV – starp vecajiem politiķiem «dīlošana» notiek joprojām, metot tukšas balsojuma kartītes.

Jāatzīmē, ka Saeimas Prezidijā nav ievēlētas divas politiskās partijas. Viena, kas vada pārrunas par valdības izveidošanu – KPV LV –, un otra – Zaļo un zemnieku savienība (ZZS).

Atklātā balsojumā ar vēlēšanu zīmēm par 13.Saeimas priekšsēdētāju ievēlēta Ināra Mūrniece, kas pārstāv nacionālo apvienību Visu Latvijai!–Tēvzemei un Brīvībai/LNNK (NA). «Par» balsoja 44 deputāti, «pret» – 32 deputāti.

Interesanti, ka balsojumā par Saeimas vienu no svarīgākajiem amatiem – «spīkera» pozīciju –nepiedalījās politiskā partija Saskaņa.

Balsojums ir atklāts, kādam sabojātas kartītes, kāds izdomā, ka nebalsos. Jāatzīmē, ka Saeimas kārtības rullis ļauj atturēties no balsojuma, tomēr cik ētiski un politiski atbildīgi tas ir?

Balsojumu apskatīt: šeit.

Pēc grūtā amatu sadalījuma partijas pārstāvis KPV LV Artuss Kaimiņš savā Facebook video komentēja, ka Mūrniece tika ievēlēta, pateicoties Saskaņas «gājienam» – nepiedalīties balsojumā.

Tāpat viņš uzsver, ka iepriekš starp politiskajām partijām, Jauno Konservatīvo partiju (JKP), Attīstībai/Par!, KPV LV un NA, ir notikusi saruna, kurā Prezidija amati tika sadalīti. Pēc viņa teiktā, visas politiskās partijas bija piekritušas, ka Prezidijā ir jābūt cilvēkiem no tām partijām, kas ir pārstāvētas ar vislielāko mandātu un balsu skaitu 13.Saeimas vēlēšanās.

«Mēs vienojāmies, ka uz spīkera amatu kandidēs divi cilvēki. Pirmais kandidāts būs no JKP Dagmāra Beitnere-Le Galla un otrais jau esošā Saeimas spīkere Ināra Mūrniece. Savukārt uz Saeimas priekšsēdētāja biedra amatu, kurā iepriekš bija Guntars Daudze (ZZS), pretendēja cilvēks, kas netiktu ievēlēts spīkera amatā, proti, Beitnere-Le Galla vai Mūrnieces kundze,» Facebook video stāsta Kaimiņš.

Tāpat deputāts norāda, ka par pārējiem amatiem bija vienošanās, ka otrā spīkera biedrs, kura amatu iepriekš ieņēma Inese Lībiņa-Egnere, pretendēja viņš. Politiķis norāda, ka pie sarunu galda tika panākta vienošanās, ka ceturto Saeimas Prezidija biedra amatu ieņems Saskaņas pārstāvis. Savukārt kā piekto biedru partijas vēlējās atbalstīt Attīstībai/Par! deputāti Mariju Golubevu. «Un nevienam ar to nebija problēmu, problēmas bija tikai par to, kurš būs Saeimas spīkeris,» stāsta Kaimiņš.

Jānorāda, ka Saeimas priekšsēdētāja biedra amatā deputāti ievēlēja Dagmāru Beitneri-Le Gallu no JKP. Par viņu balsoja 65 deputāti, bet pret – 34 deputāti.

Ar 65 balsīm «par» un 31 balsi «pret» Saeimas priekšsēdētāja biedra amatā ievēlēta Inese Lībiņa-Egnere no partiju apvienības Jaunā Vienotība.

Saeimas sekretāra amatā ievēlēts Andrejs Klementjevs no sociāldemokrātiskās partijas Saskaņa, par kura kandidatūru balsoja 55 deputāti, bet pret – 32 deputāti.

Saeimas sekretāra biedra amatā ievēlēta Marija Golubeva no partiju apvienības Attīstībai/Par!. Par viņu balsoja 64 deputāti, bet pret – 34 deputāti.

Kaimiņš uzskata, ka NA nav pildījusi iepriekš pie sarunu galda noslēgto vienošanos, kā tiks ievēlēts Prezidijs. «NA mūs brutāli uzmeta un, manuprāt, mūs pārdeva Jaunajai Vienotībai un Attīstībai/Par!.» Tāpat viņš atzīmē, ka nav guvis atbalstu no citām politiskajām partijām kā vien no JKP, kura turēja savu solījumu un «apmainījās» ar savstarpējām balsīm, lai mēģinātu panākt, ka Prezidijā ir partijas, kas no vēlētājiem ir guvuši lielāko atbalstu.

Ir jāatzīmē, ka Prezidija ievēlēšanas dienā NA pārstāvis Rihards Kols BNN apstiprināja atbalstu idejai, ka Prezidija locekļiem jābūt no piecām lielākajām Saeimā ievēlētajām partijām. Viņš gan norādījis: «Par pārējo sastāvu, proti, citām pozīcijām, ņemot vērā, cik pašlaik viss ir neskaidri, es neminēšu. Bet, ja runājam konkrēti par Saeimas spīkeru, Nacionālajai apvienībai ir savs kandidāts. Ir zināms, ka ir cits kandidāts no citas partijas, bet mēs uzstāsim uz to, ka Ināra Mūrniece kļūs par Saeimas priekšsēdētāju, un attiecīgi arī balsosim.»

Kaimiņš uzskata, ka «lielie sarkano līniju vilcēji šobrīd ir iebalsojuši veco Prezidiju». «Ar šo veco Prezidiju Saeimai kādu laiku būs jāstrādā, šis nav jauns Prezidijs.»

«Stāsts ir par to, ka, manuprāt, pirmo reizi Latvijas Republikas Saeimas parlamenta vēsturē nav bijusi reize, ka šāda te labējā spārna partija nav pārstāvētā Saeimas Prezidijā,» par KPV LV neievēlēšanu sašutis Kaimiņš.

«Mēs visi vienojāmies, ka Saeimas Prezidijā jābūt pārstāvētām lielākajām partijām, Jaunā Vienotība nav lielākā partija, tā ir vismazākā partija Saeimā, viņiem ir tikai astoņas vietas, mums ir 16. Es nezinu, kā lai pasaka: varu neviens neatdot, tas ir skaidrs, bet šis ir tikai sākums,» turpina Kaimiņš.

Jāatgādina, ka Saeimas Prezidijs sastāv no Saeimas priekšsēdētāja, diviem viņa biedriem, Saeimas sekretāra un viņa biedra. Prezidija locekļi nosaka iekšējo kārtību un darba gaitu Saeimā, dod atzinumus un virza tālāk saņemtās lietas visos Saeimas kārtības rullī paredzētajos gadījumos, sastāda Saeimas sēžu darba kārtību, tiekas ar ārvalstu amatpersonām, kā arī veic virkni citu pienākumu.


Pievienot komentāru

Nedēļa Lietuvā: Eksprezidentei darbs ANO, slēdz robežu Baltkrievijas, Krievijas automašīnām, ceļ mediķu algas

Lietuvā aizvadītās nedēļas zīmīgākie notikumi ziņās bija eksprezidentes Daļas Grībauskaites jaunais amats ANO, robežas slēgšana vieglajām automašīnām no Baltkrievijas un Krievijas, kā arī Lietuvas mediķu algu celšana.

Ar COVID-19 inficējušies jau 40 veselības aprūpes darbinieki

Varianti, kā ārstniecības personas inficējušās, varētu būt dažādi, klāstīja Perevoščikovs, piebilstot, ka infekcijas avots varētu būt gan pacienti, gan arī kolēģi.

airBaltic līdz oktobra beigām atcels apmēram 50% plānoto reisu

Turpinoties COVID-19 pandēmijas izraisītajai krīzei, Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic no 15.aprīļa līdz 31.oktobrim atcels apmēram 50% plānoto lidojumu.

Aprīļa pirmajās dienās bezdarbnieka statusam reģistrējušies 1 792 iedzīvotāji

Aprīļa pirmajās dienās bezdarbnieka statusam reģistrējušies vēl 1 792 iedzīvotāji, tādējādi kopējais bezdarbnieku skaits valstī sasniedzis 63 319, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras apkopotie dati.

Igaunijā pašvaldībām gatavo 30 miljonu eiro atbalstu no papildbudžeta

Igaunijas valdība ir izstrādājusi valsts papildbudžetu. Tajā pašvaldībām krīzes ietekmes mazināšanai paredzēts piešķirt 30 miljonus eiro un vēl 100 miljoni eiro ieplānoti ekonomikas stimulēšanai.

Baltkrievija noraida Lietuvas bažas par rīcības trūkumu pret COVID-19

Lietuva šonedēļ paudusi satraukumu, ka Baltkrievijas valdība nerīkojas adekvāti koronavīrusa pandēmijā un var kļūt par nekontrolētu slimības perēkli, kas apdraud kaimiņus. Minska šo kritiku ir noraidījusi, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Palielina sodu par ārkārtējās situācijas noteikto ierobežojumu pārkāpšanu

Paaugstināts naudas sods par epidemioloģiskās drošības prasību, kā arī par ārkārtējās situācijas laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu.

Mājas. Ziepes. Divi metri – SPKC atgādina galvenos piesardzības pasākumus

SPKC iesaka palikt mājās, ja tas ir iespējams, strādāt attālināti un atturēties no publisku vietu apmeklēšanas vispār vai darīt to tikai ārkārtējas nepieciešamības gadījumā.

Latvijā mirusi 99 gadus veca pensionāre, kurai konstatēts COVID-19

Latvijā saslimšanas gadījumu skaits ar koronavīrusu COVID-19 sasniedzis 493, pēdējā diennaktī nākot klāt 35 gadījumiem.

COVID-19 pandēmija un korupcijas riski. Kā valdībai un sabiedrībai pret tiem nodrošināties?

Saeimai jāturpina darbs pie lobēšanas atklātības regulējuma izstrādes, lai iespējami ātri palielinātu izsekojamību un atklātību par pieņemtajiem lēmumiem, t. sk. ar krīzi un pēckrīzes situāciju saistītajiem.

ANO Ģenerālā asambleja aicina ciešāk sadarboties bezprecedenta situācijā

ANO Ģenerālajā asamblejā pasaules valstis ir vienbalsīgi apstiprinājušas rezolūciju, kur atzīts, ka pandēmijas ietekmei uz cilvēci nav precedenta, un aicinājušas valstis pastiprināti sadarboties, lai apturētu postošās slimības izplatību, ziņo Kataras raidorganizācija Al Jazeera.

Jaunākie dati par COVID-19 Baltijā. Latvijā – 493, Lietuvā – 696, Igaunijā – 961

Cilvēki ir aicināti pēc iespējas organizēt darbu no mājām, iepirkties retāk un pēc iespējas neuuzturēties tur, kur ir daudz cilvēku.

Izvēli par otrajā pensiju līmenī uzkrātā kapitāla izmantošanu varēs atlikt

«Šie grozījumi ir būtiski visiem tiem, kam pensijā jādodas tuvākajā laikā, lai viņi nezaudētu otrā līmeņa uzkrājumus. Svarīgi ir neizdarīt straujas darbības laikā, kad finanšu tirgi piedzīvo krīzi, bet nogaidīt, kad situācija stabilizējas.»

Akciju cenas pieaug, kāpjot naftas cenām

ASV un Eiropas akciju cenas ceturtdien, 2.aprīlī, pieaugušas, investoriem svārstoties starp pēkšņu naftas cenu kāpumu un satraucošiem ekonomikas datiem.

Pasaulē COVID-19 saslimšanas gadījumi pārsniedz 1 000 000

Pasaulē apstiprināto COVID-19 saslimšanas gadījumu kopskaits ir pārsniedzis vienu miljonu, un no slimības komplikācijām ir miruši kopumā 52 500 cilvēku, ziņo vācu raidsabiedrība DW.

Brīvdienās mainīgs laiks, taču nākamnedēļ gaidāmi pat +18 grādi

Tuvākās nedēļas laikā gaidāmi mainīgi laikapstākļi – brīvdienās vēl naktīs gaidāms sals, bet jaunnedēļ kļūs daudz siltāks, dienā temperatūrai sasniedzot +13…+18 grādus pēc Celsija.

Budžeta ieņēmumi martā par aptuveni 7% atpalikuši no plāna

Līdz ar COVID-19 izraisītās krīzes vēršanos plašumā martā Latvijas budžeta ieņēmumi par 7,2% atpalikuši no plāna.

Lietuva ceļ vīrusa slimnieku izsekošanu pāri cilvēktiesībām

Kas ir liekams pirmajā vietā ārkārtas situācijā, kāda ir vispasaules COVID-19 pandēmija? Protams, kārtība. Bet kā ar cilvēktiesībām? Represīvās valstīs kā Ķīnā un Krievijā sērgas savaldīšanai ir izvēlēta pātaga, tikmēr vecās Rietumu demokrātijas joprojām uzskata, ka aicinājumi un brīdinājumi darbojas labāk. Kādu ceļu iet Lietuva?

Aizliedz ārkārtējā situācijā nepieciešamo zāļu eksportu no Latvijas

Zāļu valsts aģentūrai ar rīkojumu uzdots izveidot sarakstu ar ārkārtējā situācijā nepieciešamajām zālēm, ņemot vērā Pasaules Veselības organizācijas rekomendācijas COVID-19 ārstēšanai.

Viesnīca Roma atlaiž visus darbiniekus, jo tai neapstiprina dīkstāves pabalsta saņemšanu

Viesnīcā Roma tiek atlaisti visi darbinieki, jo nav gūts Valsts ieņēmumu dienesta apstiprinājums dīkstāves pabalstu saņemšanai.

Plāno grozīt likumu, lai MK varētu vairākkārtīgi pagarināt ārkārtas stāvokli, nevis tikai vienu reizi līdz trim mēnešiem

Patlaban likums paredz, ka nepieciešamības gadījumā Ministru kabinetam ir tiesības vienu reizi pagarināt izsludināto ārkārtējo situāciju uz laiku, kas nav ilgāks par trim mēnešiem.

Dīkstāves reglamentu piemēros uzņēmumiem ar nodokļu parādiem

Ar grozījumiem noteikumos paredzēts, ka dīkstāves pabalstu varēs saņemt darbinieki no tāda krīzes skarta darba devēja, kam uz pieteikuma iesniegšanas brīdi nodokļu parāds nepārsniedz 1 000 eiro. 

Ķīnas pilsētā aizliedz ēst suņus un kaķus

Ķīnas lielpilsētā Šeņdžeņā aizliegs pārdot un lietot uzturā suņu un kaķu gaļu, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Evai Mārtužai apstiprina deputātes pilnvaras uz laiku

Līdz ar to pastāvīgo 13.Saeimas deputāta mandātu iegūst Jānis Butāns. Viņš pagājušā gada janvārī Saeimas sastāvā iestājās uz laiku, kamēr ministra pienākumus pilda Tālis Linkaits.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!