bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 21.11.2018 | Vārda dienas: Andis, Zeltīte
LatviaLatvija

Kaimiņš: Pajukusi iepriekšējā vienošanās. Sarkano līniju vilcēji iebalsojuši veco Prezidiju

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU
Pirmajā 13.Saeimas sēdē, sākot jauno parlamenta sasaukumu, tiek ievēlēts jaunais Prezidijs. Kā teikts Saeimas mājaslapā, Prezidija locekļi parasti tiek ievēlēti no lielākajām Saeimā pārstāvētajām partijām. Arī šogad tie politiskie spēki, kas guva balsu pārsvaru, vēlējas pieturēties pie šīs prakses – jau iepriekš savstarpēji vienojoties, kurā Saeimas prezidija amatā tie atradīsies. Tomēr, pienākot balsojumam, vienošanās esot pajukusi. Kā apgalvo labā spārna politiskā partija KPV LV – starp vecajiem politiķiem «dīlošana» notiek joprojām, metot tukšas balsojuma kartītes.

Jāatzīmē, ka Saeimas Prezidijā nav ievēlētas divas politiskās partijas. Viena, kas vada pārrunas par valdības izveidošanu – KPV LV –, un otra – Zaļo un zemnieku savienība (ZZS).

Atklātā balsojumā ar vēlēšanu zīmēm par 13.Saeimas priekšsēdētāju ievēlēta Ināra Mūrniece, kas pārstāv nacionālo apvienību Visu Latvijai!–Tēvzemei un Brīvībai/LNNK (NA). «Par» balsoja 44 deputāti, «pret» – 32 deputāti.

Interesanti, ka balsojumā par Saeimas vienu no svarīgākajiem amatiem – «spīkera» pozīciju –nepiedalījās politiskā partija Saskaņa.

Balsojums ir atklāts, kādam sabojātas kartītes, kāds izdomā, ka nebalsos. Jāatzīmē, ka Saeimas kārtības rullis ļauj atturēties no balsojuma, tomēr cik ētiski un politiski atbildīgi tas ir?

Balsojumu apskatīt: šeit.

Pēc grūtā amatu sadalījuma partijas pārstāvis KPV LV Artuss Kaimiņš savā Facebook video komentēja, ka Mūrniece tika ievēlēta, pateicoties Saskaņas «gājienam» – nepiedalīties balsojumā.

Tāpat viņš uzsver, ka iepriekš starp politiskajām partijām, Jauno Konservatīvo partiju (JKP), Attīstībai/Par!, KPV LV un NA, ir notikusi saruna, kurā Prezidija amati tika sadalīti. Pēc viņa teiktā, visas politiskās partijas bija piekritušas, ka Prezidijā ir jābūt cilvēkiem no tām partijām, kas ir pārstāvētas ar vislielāko mandātu un balsu skaitu 13.Saeimas vēlēšanās.

«Mēs vienojāmies, ka uz spīkera amatu kandidēs divi cilvēki. Pirmais kandidāts būs no JKP Dagmāra Beitnere-Le Galla un otrais jau esošā Saeimas spīkere Ināra Mūrniece. Savukārt uz Saeimas priekšsēdētāja biedra amatu, kurā iepriekš bija Guntars Daudze (ZZS), pretendēja cilvēks, kas netiktu ievēlēts spīkera amatā, proti, Beitnere-Le Galla vai Mūrnieces kundze,» Facebook video stāsta Kaimiņš.

Tāpat deputāts norāda, ka par pārējiem amatiem bija vienošanās, ka otrā spīkera biedrs, kura amatu iepriekš ieņēma Inese Lībiņa-Egnere, pretendēja viņš. Politiķis norāda, ka pie sarunu galda tika panākta vienošanās, ka ceturto Saeimas Prezidija biedra amatu ieņems Saskaņas pārstāvis. Savukārt kā piekto biedru partijas vēlējās atbalstīt Attīstībai/Par! deputāti Mariju Golubevu. «Un nevienam ar to nebija problēmu, problēmas bija tikai par to, kurš būs Saeimas spīkeris,» stāsta Kaimiņš.

Jānorāda, ka Saeimas priekšsēdētāja biedra amatā deputāti ievēlēja Dagmāru Beitneri-Le Gallu no JKP. Par viņu balsoja 65 deputāti, bet pret – 34 deputāti.

Ar 65 balsīm «par» un 31 balsi «pret» Saeimas priekšsēdētāja biedra amatā ievēlēta Inese Lībiņa-Egnere no partiju apvienības Jaunā Vienotība.

Saeimas sekretāra amatā ievēlēts Andrejs Klementjevs no sociāldemokrātiskās partijas Saskaņa, par kura kandidatūru balsoja 55 deputāti, bet pret – 32 deputāti.

Saeimas sekretāra biedra amatā ievēlēta Marija Golubeva no partiju apvienības Attīstībai/Par!. Par viņu balsoja 64 deputāti, bet pret – 34 deputāti.

Kaimiņš uzskata, ka NA nav pildījusi iepriekš pie sarunu galda noslēgto vienošanos, kā tiks ievēlēts Prezidijs. «NA mūs brutāli uzmeta un, manuprāt, mūs pārdeva Jaunajai Vienotībai un Attīstībai/Par!.» Tāpat viņš atzīmē, ka nav guvis atbalstu no citām politiskajām partijām kā vien no JKP, kura turēja savu solījumu un «apmainījās» ar savstarpējām balsīm, lai mēģinātu panākt, ka Prezidijā ir partijas, kas no vēlētājiem ir guvuši lielāko atbalstu.

Ir jāatzīmē, ka Prezidija ievēlēšanas dienā NA pārstāvis Rihards Kols BNN apstiprināja atbalstu idejai, ka Prezidija locekļiem jābūt no piecām lielākajām Saeimā ievēlētajām partijām. Viņš gan norādījis: «Par pārējo sastāvu, proti, citām pozīcijām, ņemot vērā, cik pašlaik viss ir neskaidri, es neminēšu. Bet, ja runājam konkrēti par Saeimas spīkeru, Nacionālajai apvienībai ir savs kandidāts. Ir zināms, ka ir cits kandidāts no citas partijas, bet mēs uzstāsim uz to, ka Ināra Mūrniece kļūs par Saeimas priekšsēdētāju, un attiecīgi arī balsosim.»

Kaimiņš uzskata, ka «lielie sarkano līniju vilcēji šobrīd ir iebalsojuši veco Prezidiju». «Ar šo veco Prezidiju Saeimai kādu laiku būs jāstrādā, šis nav jauns Prezidijs.»

«Stāsts ir par to, ka, manuprāt, pirmo reizi Latvijas Republikas Saeimas parlamenta vēsturē nav bijusi reize, ka šāda te labējā spārna partija nav pārstāvētā Saeimas Prezidijā,» par KPV LV neievēlēšanu sašutis Kaimiņš.

«Mēs visi vienojāmies, ka Saeimas Prezidijā jābūt pārstāvētām lielākajām partijām, Jaunā Vienotība nav lielākā partija, tā ir vismazākā partija Saeimā, viņiem ir tikai astoņas vietas, mums ir 16. Es nezinu, kā lai pasaka: varu neviens neatdot, tas ir skaidrs, bet šis ir tikai sākums,» turpina Kaimiņš.

Jāatgādina, ka Saeimas Prezidijs sastāv no Saeimas priekšsēdētāja, diviem viņa biedriem, Saeimas sekretāra un viņa biedra. Prezidija locekļi nosaka iekšējo kārtību un darba gaitu Saeimā, dod atzinumus un virza tālāk saņemtās lietas visos Saeimas kārtības rullī paredzētajos gadījumos, sastāda Saeimas sēžu darba kārtību, tiekas ar ārvalstu amatpersonām, kā arī veic virkni citu pienākumu.


Pievienot komentāru

Vējonis premjera amatā nevirza ne Pabriku, ne Gobzemu; Gaidīs parlamenta vienošanos

Tā kā nevienam no premjerministra kandidātiem šobrīd neesot izteikta vairākuma parlamentā, Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis lēmis pagaidām nevirzīt nevienu premjera amatā, tai skaitā ne Aldi Gobzemu, ne Arti Pabriku.

ES dalībvalstis un Eiropas Parlaments nespēj vienoties par budžetu

Par Eiropas Savienības budžetu 2019.gadam nav izdevies laikus panākt vienošanos starp bloka dalībvalstīm, kuras pārstāv ES Padome, un Eiropas Parlamentu.

Policija atzīst, ka 11.novembra krastmala nav labākais objekts masu pasākumiem

11.novembra krastmala no drošības viedokļa nav labākais objekts masu pasākumu rīkošanai, tomēr atbildīgie dienesti tuvākajā laikā analizēs, kā uzlabot drošību masu pasākumu rīkošanai šajā Rīgas centra daļā, norāda Valsts policijas Kārtības policijas priekšnieks Artis Velšs.

Ieceļ Saeimas komisiju vadītājus; to vidū Kols, Bondars, Kaimiņš, Tērauda

Latvijas Saeima apstiprinājusi deputātus darbam parlamentārajās komisijās. Desmit komisijām 20.novembrī paredzētas sēdes, kurās attiecīgi tiek ievēlēti arī komisiju priekšsēdētāji, priekšsēdētāju biedri un komisijas sekretāri.

Durevskis apsūdzēts par 15 000 eiro kukuļa izspiešanu no maksātnespējīga uzņēmuma

Bijušais maksātnespējas administrators Nauris Durevskis tiek apsūdzēts 15 000 eiro kukuļa izspiešanā no maksātnespējīgā uzņēmuma SIA Junior Fashion un tā faktiskā vadītāja Vladislava Lankerta, notikušajā tiesas sēdē informē prokurore Zane Pavāre.

26.novembrī visā Latvijā uz trim minūtēm iedarbinās trauksmes sirēnas

Pirmdien, 26.novembrī no plkst. 10.30 līdz 10.50, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests visā Latvijā uz trim minūtēm iedarbinās trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas darbību.

LTAB: Latvijā OCTA cenai tuvākajā laikā nevajadzētu kāpt

Latvijā transportlīdzekļu īpašnieku obligātās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas cenai tuvākajā laikā nevajadzētu kāpt, intervijā LNT raidījumam 900 sekundes norāda Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja valdes loceklis Juris Stengrevics.

NATO nosauc Lietuvu kā paraugu aizsardzības tēriņu celšanā

Lietuva ar tās aizsardzības tēriņu celšanu, kas veikta šogad, ir paraugs NATO aliansē, tā norādījis NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

KP atļāvusi īstenot enerģētikas uzņēmuma Energia Verde īpašnieku maiņu

Konkurences padome atļāvusi apvienošanos, ar kuru Igaunijā reģistrētais privātā kapitāla ieguldījumu fonds Usaldusfond BaltCap Infrastructure Fund iegūst izšķirošu ietekmi pār SIA Energia Verde, iegādājoties 70% tās kapitāldaļu no AS Energoeco.

Ilvess Latvijas simtgadē atgādina par tautu kopīgo likteni Livonijā

Igaunijas eksprezidents Tomass Hendriks Ilvess ir apsveicis Latviju valstiskuma simtgadē un vērsis uzmanību uz stipro saikni starp latviešiem un igauņiem, kāda veidojusies Livonijas vēstures līkločos, simtiem gadu senā vēsturē.

Nosūtīts kriminālprocess par ūdenspīpju tabakas kontrabandu

Valsts ieņēmuma dienesta Nodokļu un muitas policijas pārvalde novembrī Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajai prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai nosūtījusi kriminālprocesu par vairāk nekā 600 kilogramu ūdenspīpju tabakas kontrabandu no Apvienotajiem Arābu Emirātiem.

Apstiprināti deputāti darbam Latvijas parlamenta komisijās

Noticis balsojums, Saeimai apstiprinot deputātus, kuri turpmāk darbosies parlamentārajās komisijās. Par nobalsojuši 92 deputāti, pret un atturējies nebija neviens.

VID desmit mēnešos valsts budžetā iekasējis par 0,8% vairāk, nekā plānots

Valsts ieņēmumu dienests šogad desmit mēnešos valsts budžetā iekasējis 7,788 miljardus eiro, kas ir par 59,984 miljoniem eiro jeb 0,8% vairāk, nekā plānots.

Katoļu bīskapi Polijā atvainojas par bērnu seksuālu izmantošanu

Polijā katoļu baznīcas bīskapi ir lūguši piedošanu bērnu seksuālas izmantošanas gadījumu upuriem par noziegumiem, ko valstī ar dominējošu katoļticīgo kopienu ir pastrādājuši šīs kristīgās konfesijas garīdznieki un citi baznīcas darbinieki.

VID ģenerāldirektora amatam izvirzīta Ieva Jaunzeme

Ir noslēdzies Valsts kancelejas rīkotais Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora atlases konkurss. Iegūstot visaugstāko komisijas novērtējumu, par konkursa uzvarētāju atzīta Ieva Jaunzeme, ziņo Valsts kancelejā.

Brīvdienās ugunsgrēkos gāja bojā viens cilvēks, bet cieta četri

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 17.novembra plkst. 6.30 līdz 20.novembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma 117 izsaukumus, no kuriem 60 bija uz ugunsgrēku dzēšanu, 43 uz glābšanas darbiem, bet 14 no izsaukumiem bija maldinājumi.

VP: Valsts svētku pasākumos Rīgā par sīkiem pārkāpumiem aizturēti trīs cilvēki

Latvijas valsts proklamēšanas 100.gadadienas pasākumi aizvadīti mierīgi un Rīgā tika aizturēti trīs cilvēki – viens par alkohola lietošanu publiskā vietā, divi par reklāmas stenda bojāšanu, pastāstīja Valsts policijas Kārtības policijas priekšnieks Artis Velšs.

KNAB piecu gadu laikā prokuratūrai nodevis piecas lietas par noziegumiem veselības jomā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs pēdējo piecu gadu laikā nosūtījis prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai piecas krimināllietas, kas saistītas ar koruptīviem noziegumiem veselības nozarē.

Spānija noraidīšot Brexit līgumu, ja nesaņems veto tiesības par Gibraltāru

Spānija sarunās par Eiropas Savienības dalībvalstu atbalstu Lielbritānijas izstāšanās nolīguma projektam, ir paziņojusi, ka neatbalstīs grūtās sarunās panākto vienošanos, kamēr nesaņems īpašas veto tiesības. Spānija vēlas nodrošināt iespēju noraidīt iespējamu ES-Lielbritānijas tirdzniecības līgumu, kas attiektos arī uz britu Gibraltāru Spānijas dienvidos.

ASV un Eiropas biržās sarūk akciju cenas

ASV un Eiropas biržās pirmdien, 19.novembrī, samazinājās akciju cenas. Savienoto Valstu investorus darīja bažīgus ASV un Ķīnas tirdzniecības karš, izaugsmes palēnināšanās ASV tehnoloģiju sektorā, kā arī analītiķu prognozes, ka Savienoto Valstu ekonomikas izaugsme kļūs lēnāka.

Krievija veiks EDSO bruņojuma kontroles inspekciju Latvijā

No 20. līdz 23.novembrim četri Krievijas bruņoto spēku virsnieki Latvijā veiks Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas bruņojuma kontroles inspekcijas vizīti.

Nedēļas pirmajā pusē aukstums – naktī temperatūra nokrītas zem nulles

Šīs nedēļas sākumā pieturēsies auksts laiks un vietām gaidāmi nelieli īslaicīgi nokrišņi slapja sniega un sniega veidā, nedēļas vidū iestāsies sauss un nedaudz siltāks laiks, taču nedēļas beigās atkal ieplūdīs auksts gaiss, kas piekrastes rajonos izraisīs nelielus īslaicīgus nokrišņus.

Birkavs: Pašreizējo valdības veidošanu raksturo divi vārdi – steiga un ambīcijas

Pašreizējo valdības veidošanas procesu vislabāk raksturo divi vārdi – steiga un ambīcijas, pauž bijušais premjerministrs Valdis Birkavs. Viņš skaidro, ka steiga ir tāpēc, ka partijas pārāk ātri pieņem lēmumu par to nevarēšanu jeb izvēlēšanos nepiedalīties. Savukārt ambīcijas ir tās, kas šobrīd vada gribētājus kļūt par premjeriem.

Nedēļa Lietuvā. Valdība atbalsta kompensāciju piešķiršanu trauksmes cēlējiem

Precizējot trauksmes cēlēju regulējumu valstī, Lietuvas valdība, trešdien, 14.novembrī, apstiprinājusi noteikumus, kas paredz izmaksāt naudas kompensāciju tiem cilvēkiem, kuri tiesībsargājošām iestādēm snieguši vērtīgas ziņas par pamanītām nelikumīgām darbībām.

Daudz laimes 100.dzimšanas dienā, Latvija!

«Mēs būsim lieli tik, cik mūsu griba,» tā 1911.gadā Rainis rakstīja lugā Indulis un Ārija. Šī atziņa caurvijusi veselu gadsimtu ar priecīgiem brīžiem un postu, iznīcību un atjaunotni, Latvijas valsts dibināšanu un valstiskās neatkarības atjaunošanu, kodolīgi paužot mūsu valstsgribu, ticību saviem spēkiem un vēlmi būt brīviem. Arī šodien mums pa spēkam ir viss, kam ticēsim, pauž simtgades svinību organizatori – Latvijas valsts simtgades birojs.