Joprojām ir iespēja pieteikt mājokli ukraiņu izmitināšanai

Lai vienkopus apvienotu privātpersonu sniegtās izmitināšanas iespējas ukraiņu bēgļiem, informācijas reģistrā ir izveidota iespēja privātpersonām, autentificējoties ar latvija.lv, reģistrēt savu īpašumu izmitināšanai.

Ikviena privātpersona, kas ir gatava savā īpašumā esošo mājokli piedāvāt ukraiņu bēgļu izmitināšanai tiek aicināta autentificēties šajā portālā un to piereģistrēt, norādot arī vairākus tehniskos datus, kā piemēram, cik cilvēku var izmitināt, kur atrodas īpašums, vai pieejamas ērtības, vai mājoklis ir piemērots izmitināšanai personām ar funkcionāliem traucējumiem u.c.

Reģistrā iesniegtās ziņas par izmitināšanas vietām tiks nodotas pašvaldībām turpmākai informācijas izmantošanai. Informācija no šīs sistēmas pašvaldībām palīdzēs operatīvāk risināt jautājumus par izmitināšanu, sadarbībā ar privātpersonām.

Lasiet arī: Ukrainas kara 103.diena: «Denacificēts» Krievijas ģenerālmajors, ukraiņiem veiksmīgs pretuzbrukums Severodoneckā, Lavrovu neielaiž Balkānos

Sistēmā pašvaldībām ir arī iespēja pievienot informāciju par noslēgtajiem īres līgumiem vai atlīdzību mājsaimniecībai, lai privātpersonas saņemtu valsts piešķirto atbalstu.

Attiecībā uz atlīdzību mājsaimniecībām vai īri, visu pašvaldību informācija vienkopus ir pieejama portālā latvija.lv Atbalsts ukraiņiem Latvijā sadaļā Cita noderīga informācija, kur pievienots fails Pašvaldību informācija par īri un atlīdzību.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas