Joprojām nav vienošanās par ātrāku pensiju palielināšanu šogad

Koalīcijas partneru vidū vēl nepieciešams panākt vienošanos par pensiju indeksācijas organizēšanu, pirms šo jautājumu virzīt izskatīšanai Saeimā, sacīja Saeimas deputāts Jānis Dombrava (NA).

Saeimas frakcijas Attīstībai/Par! (AP) deputāti ir vērsuši Finanšu ministrijas (FM) uzmanību uz diskusiju trūkumu par pensiju indeksācijas un iedzīvotāju atbalsta pasākumu organizēšanas veidu. Koalīcijas partijas esot atzinušas, ka nav radīta vienota sistēma attiecībā uz atbalstu piešķiršanu, stāstīja Dombrava.

Tāpat AP deputāti iesniedza priekšlikumu likumā Par valsts pensijām, kas paredzētu pensiju indeksāciju īstenot no 1.augusta.

Tomēr no koalīcijas partneriem AP virzienā izskanējuši pārmetumi, ka iesniegtie priekšlikumi, kam būtu liela ietekme uz valsts budžetu, kā minēja Dombrava, netika saskaņoti ar pārējām koalīcijas partijām. «Tas ir atrunāts, ka tā gluži nevar, ka katrs deputāts, katra partija iesniedz priekšlikumus ar lielu budžeta ietekmi, īpaši saprotot, ka šobrīd ir priekšvēlēšanu laiks. Budžets tā rezultātā varētu būt pamatīgi iznīcināts,» sacīja Nacionālās apvienības (NA) pārstāvis.

Parasti pensiju indeksācija notiek 1.oktobrī, taču, ņemot vērā cenu sadārdzinājumu, koalīcijā tika lemts šogad to darīt jau no septembra sākuma, stāstīja Saeimas deputāts Andrejs Judins (JV).

Tomēr Dombrava atzīmēja, ka koalīcijai vispirms jāpanāk vienošanās savā starpā, pirms jautājumus par pensiju indeksēšanu virzīt izskatīšanai Saeimā, ņemot vērā, ka tiem ir būtiska ietekme uz valsts budžetu. «Jāsaprot, ko valsts var atļauties šajā situācijā un kādā apmērā,» piebilda Dombrava.

Jau ziņots, ka, vairākiem deputātiem atsaucot parakstus par Saeimas ārkārtas sēdes sasaukšanu, parlaments šonedēļ nelems par agrāku pensiju indeksēšanu.

Iesniegumā Saeimas Prezidijam seši parlamenta deputāti – Juris Pūce (AP), Krišjānis Feldmans (K), Viesturs Liepkalns (AP), Gatis Zamurs (AP), Marija Golubeva (AP) un Mārtiņš Bondars (AP) – lūguši atsaukt iepriekš iesniegtos parakstus par ārkārtas Saeimas sēdes sasaukšanu 30.jūnijā, kurā bija paredzēts lemt par grozījumiem likumā Par valsts pensijām,» kas paredz šogad valsts pensijas indeksēt divus mēnešus agrāk nekā ierasts – jau 1.augustā.

Lasiet arī: Ekonomists: Straujais cenu kāpums mudina iedzīvotājus tērēt, tomēr uztraukums par rudeni ir liels

Lēmumu parakstus atsaukt Pūce pamatoja ar otrdien sadarbības sanāksmē notikušu garu diskusiju par optimālāko risinājumu pensiju likuma grozījumiem, kuras laikā gala lēmums nav pieņemts. Šī saruna politiķu starpā ir jāturpina, tāpēc ceturtdien par jautājumu Saeimā vēl nebalsos.

Pensiju indeksācijas jautājumu iecerēts skatīt Saeimā 14.jūlijā vai 21.jūlijā, norādīja Pūce, norādot, ka ir svarīgi grozījumus pieņemt jūlija laikā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas