Joprojām romu tautības cilvēki jūtas diskriminēti Latvijā

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē deputāts Boriss Cilevičs (S) vērš uzmanību uz to, ka romu tautības cilvēki saskaras ar sistemātisku diskrimināciju un nepieciešams meklēt risinājums, lai to novērstu.

Politiķis norāda, ka stereotipi pret romu tautības cilvēkiem saglabājas un viņi sistemātiski tiek diskriminēti. Līdz ar to šajā jautājumā nepieciešams rast risinājumus, piemēram, akcentējot tos romus, kuri augstu tiek vērtēti savā profesijā.

Gan komisijas priekšsēdētāja Inese Laizāne (VL-TB/LNNK), gan deputāts Dzintars Zaķis (V) atzīmē tieši izglītības jomas nozīmīgumu, jo, piemēram, gadījumos, kad daļa no romu jauniešiem nav ieguvuši obligāto pamatizglītību, viņiem ir apgrūtināta iespēja izmantot citas integrācijas atbalsta iespējas.

Komisijas sēdē reizē tika norādīts, ka romu skolēnu situācija ar obligātās izglītības līmeņa iegūšanu uzlabojas. Ja iepriekš no audzēkņiem 15% neieguva pamatizglītību, tad tagad šo obligāto līmeni nav ieguvuši 7% un iemesls pamatā ir šo jauniešu izbraukšana no valsts.

Kultūras ministrijas (KM) pārstāvis Deniss Kretalovs komisijas sēdē sniedzis informācija par romu integrācijas pasākumiem. To laikā tikušas organizētas reģionālās sanāksmes un labās prakses vizītes, praktiskās darbnīcas par viņu sociālās situācijas uzlabošanu. Valsts un pašvaldības speciālisti viesojušies romu skolās un ģimenēs, lai saprastu, kā kopienas pārstāvji dzīvo un varētu labāk pievērsties problēmu risināšanai, teica Kretalovs.

Dažādi ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu īstenoti projekti ļāvuši uzlabot gandrīz 250 valsts, pašvaldību un nevalstisko organizāciju pārstāvju zināšanas, kuras šie cilvēki varēs tālāk izmantot romu integrācijas veicināšanā, skaidro KM darbinieki.

Komisija trešdien, 24.maijā, rīkoja sēdi par romu integrācijas jautājumiem, lai iepazītos gan ar 2015.gada pētījuma rezultātiem, gan ar aktivitātēm, kas realizētas 2016.gadā un plānotas šogad.

Ref: 225.000.103.995

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas