Joprojām tiek runāts par to, ka cilvēkiem vajadzētu atbalstu no valsts augsto energoresursu cenu apstākļos

Energoresursu augsto cenu apstākļos Latvijas valdībai ir jādomā par papildu risinājumiem iedzīvotāju atbalstam, 13.janvāra intervijā TV3 atzina vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP).

Situācija ir ļoti satraucoša, piekrita Plešs, vienlaikus paužot, ka valdība ir spērusi soļus, lai palīdzētu samazināt elektrības rēķinus un sniegtu arī atbalstu augošo siltuma rēķinu saņēmējiem.

Arī premjers Krišjānis Kariņš (JV) ir uzsvēris, ka valsts ir nodrošinājusi vairākus atbalsta mehānismus, kas paredzēti enerģētikas cenu sadārdzinājumam, – ieviests atbalsts vakcinētajiem senioriem ziemas sezonas laikā 20 eiro mēnesī, samazināta obligātās iepirkuma komponentes likme, uz pusi samazināts elektrības sadales tarifs, palielināts atbalsts aizsargātajiem elektrības patērētājiem un valsts piešķīrusi līdzekļus mājokļa pabalstiem, tomēr no minētajiem pasākumiem tieši uz palīdzību siltuma rēķinu nomaksai ir vērsti tikai mājokļu pabalsti.

Lasiet arī: Pagājušā nedēļā Baltijā elektroenerģijas cena kāpusi par 28–29%

Plešs piebilda, ka viņa pārstāvētais politiskais spēks Attīstībai/Par! rosina domāt par mājokļa pabalsta saņēmēju loka paplašināšanu.

Pēc ministra rīcībā esošās informācijas, 14.janvārī esot paredzētas Latvijas Pašvaldību savienības, Ekonomikas un Labklājības ministriju pārstāvju sarunas, lai turpinātu sarunas par iespējamiem atbalsta mehānismiem.

Iepriekš priekšlikumu par PVN samazināšanu elektroenerģijai iepriekš iesniedza arī opozīcijas politiķi, taču koalīcijas politiķi decembrī nobalsoja pret šo ieceri.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas