Jūnija pēdējās dienās Latvijā būs +33 grādu karstums

Jūnija mēneša pēdējās dienas tiks aizvadītas ar karstu laiku – nedēļas sākumā vietām gaiss iesils līdz pat +33 grādiem, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) sinoptiķi.

Līdz ar karstumu, daudzviet var sagaidīt ne tikai gubu mākoņus ar lietusgāzēm, bet arī pērkona negaisu. Naktīs termometra stabiņš nenoslīdēs zemāk par +17…+22 grādiem, zemākajai gaisa temperatūrai saglabājoties piekrastes rajonos.

Pirmdien, 27.jūnijā, debesis būs daļēji mākoņainas. Tā kā laikapstākļus Latvijā turpinās noteikt anticiklons ar centru virs Baltkrievijas, nokrišņi nav gaidāmi. Dienā gaiss galvenokārt iesils līdz +28…+33 grādiem, nedaudz vēsāks būs vien vietām līča piekrastē +24…+28 grādi.

Otrdien mākoņu daudzums debesīs būt mainīgs. Mazinoties anticiklona ietekmei, pēcpusdienā vietām, galvenokārt austrumu rajonos, gaidāmas lietusgāzes, kā arī iespējams pērkona negaiss. Saglabāsies lēns vējš. Naktī gaiss atdzisīs līdz +17…+22 grādiem, bet dienā maksimālā gaisa temperatūra daudzviet sasniegs +28 …+33 grādus, piekrastes rajonos gan termometra stabiņš saglabāsies pie +23…+27 grādu atzīmes.

Trešdien būs daļēji mākoņains laiks.

Naktī lokāli, bet dienā jau daudzviet gaidāmi nokrišņi, kā arī ir iespējams pērkona negaiss.

Turpinās pūst lēns vējš, kas dienā pakāpeniski iegriezīsies no austrumu puses. Naktī minimālā gaisa temperatūra ir gaidāma +18…+21 grāda robežās. Dienā maksimālā gaisa temperatūra būs nedaudz zemāka nekā iepriekšējās dienās – lielākajā dāļā valsts teritorijas +24…+29 grādi, piekrastes rajonos tā saglabāsies vēl par pāris grādiem zemāka.

Pēdējā jūnija dienā un pirmajā jūlija datumā mākoņu daudzums debesīs būs mazs un lielākoties spīdēs saule. Naktī uz ceturtdienu vietām austrumu daļā vēl būs īslaicīgs lietus, tomēr piektdien būtiski nokrišņi nav gaidāmi. Dominēs lēns austrumu puses vējš.

Naktīs gaiss atdzisīs līdz +18…+21 grādam, bet dienās, līdzīgi kā iepriekš, maksimālā gaisa temperatūra galvenokārt ir gaidāma +26…+30 grādu robežās ar vēsāku laiku piekrastē.

Šī brīža prognoze liecina, ka nākamajās brīvdienās lielākajā daļā valsts teritorijas būs sauss laiks, iespējams, ka vietām īslaicīgi uzlīs. Tāpat kā visā nedēļas garumā, arī brīvdienās turpinās pūst lēns vējš, un gaisa temperatūra dienās atsevišķos rajonos aizsniegsies līdz +30 grādu robežai.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas