Jūnija pirmās dienas vēl būs siltas, pēc tam – ievērojami vēsākas

Jūnija pirmās dienas vēl būtiski neatšķirsies no maija pēdējām, bet turpmāk sinoptiskā situācija Latvijā mainīsies un no ziemeļiem ieplūdīs ievērojami vēsākās arktiskās gaisa masas.

Tomēr nokrišņu vēl aizvien būs salīdzinoši maz – sausums teritorijas lielākajā daļā saglabāsies, un mežos aizvien palielināsies ugunsbīstamība, mežu degamības rādītājam jūnija pirmajās dienās Vidzemē sasniedzot pat 5. – visaugstāko – klasi.

Trešdien, 1.jūnijā diena vēl būs karsta – maksimālā gaisa temperatūra sasniegs +27…+30 grādus, turpmākās dienās (2. un 3. jūnijā) gaiss būs jau par dažiem grādiem vēsāks, bet aukstā atmosfēras fronte Latviju šķērsos 4.jūnijā. Nokrišņus tā nesīs ļoti maz, gaidāms, ka jauni lietus mākoņi Latviju varētu šķērsot vēl arī nākamās nedēļas sākumā, tomēr tie lielākoties nesīs vien īslaicīga rakstura lietu, kas skars tikai atsevišķus valsts reģionus, tādēļ sausums būtiski nemazināsies.

Vējš iegriezīsies no ziemeļu puses un atsevišķās dienās brāzmās sasniegs pat 15-18 m/s. Tas veicinās auksta gaisa advekciju – sestdiena vien Latgalē būs vēl +21…+23 grādus silta, turpmākajās dienās visā teritorijā būs vien +14…+20 grādus silts. Dzestras kļūs arī naktis. Lai arī šīs periods biežāk būs ar mākoņainām debesīm un gaidāms arī brāzmains vējš, termometra stabiņš, vējam pierimstot un debesīm noskaidrojoties, vietām var noslīdēt pat līdz +2…+5 grādiem, bet uz augsnes iespējamas salnas.

Siltākas gaisa masas Latvijā atkal varētu atgriezties vien jūnija pirmās dekādes pēdējās dienās, informē Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas dienests.

Kā vēstīts, maijs kopumā bija silts, tomēr teritorijas lielākajā daļā arī sauss mēnesis, tikai Kurzemē nokrišņu daudzums bija lielāks par normu – tas pateicoties ilgstošajām lietavām mēneša vidū – 14.-15.maijā.

Ref: 102.000.102.12855

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas