Junkers sola sadarboties ar Eiropas Centrālo banku

Žans Klods Junkers

Eirogrupas prezidents Žans Klods Junkers (Jean-Claude Juncker) izteicies, ka vairs nav atlicis laika, ko zaudēt, un ka tuvākajās dienās Eiropas līderiem jāpieņem izšķiroši lēmumi eirozonas stabilizēšanai.

Intervijā franču laikrakstam Le Figaro Junkers solījis, ka līderi sadarbosies ar Eiropas Centrālo banku (ECB), lai cīnītos pret eirozonas finanšu nestabilitāti un arvien augošajām Spānijas un Itālijas parādu apkalpošanas izmaksām. Turklāt netikšot apspriesta ECB neatkarība, raksta Reuters.

«Tuvāko dažu dienu laikā mēs izlemsim, kas ir darāms. Nav vairs laika, ko zaudēt,» Junkers uzsvēra.

BNN jau vēstīja, ka pēc Amerikas Savienoto Valstu bankas Citi prognozēm, pastāv 90% iespējamība, ka tuvākajos 12-18 mēnešos Grieķija izstāsies no vienotās valūtas bloka. Iepriekš bankas ekonomisti deva 50-75% iespējamību, ka Grieķija pametīs eirozonu.

 Citi sagaida, ka gan Itālijai, gan Spānijai būs nepieciešams starptautiskais aizdevums no Eiropas Savienības un Starptautiskā Valūtas fonda. Jāatzīmē, ka līdz šim Spānija lūgusi finansiālu palīdzību, lai glābtu parādos iestrēgušās bankas.

Pēc Citi aplēsēm, nākamajos gados eirozonu sagaida iespējamā Grieķijas izstāšanās un milzīgi citu dalībvalstu parādi. Tāpat būs jārēķinās ar banku parādu pārstrukturēšanu, kas skartu Portugāli, Īriju un, iespējams, arī Itāliju, Spāniju un Kipru.

Tiek lēsts, ka vismaz par vienu pakāpi varētu tikt samazināti Austrijas, Beļģijas, Francijas, Vācijas, Grieķijas, Īrijas, Itālija, Nīderlandes, Portugāles un Spānijas kredītreitingi.

Ref.110.000.102.1416

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas