Juridiskā komisija balsojumam Saeimā virza visus trīs valsts kontroliera amata kandidātus

Saeimas Juridiskā komisija otrdien, 12.janvārī, pēc valsts kontroliera amata kandidātu uzklausīšanas lēma balsojumam Saeimā virzīt visus trīs izvirzītos kandidātus.

Komisija ar amata kandidātiem – Ilzi Grīnhofu, Edgaru Korčaginu un Rolandu Irkli – pārrunāja viņu redzējumu par Valsts kontroles lomu un attīstības virzieniem. Tāpat komisija sēdē uzklausīja pašreizējo valsts kontrolieri Elitu Krūmiņu.

Jauns valsts kontrolieris jāievēl, jo Krūmiņas otrais pilnvaru termiņš beigsies 19.janvārī.

12.janvārī kandidātu stratēģisko redzējumu Valsts kontroles turpmākajai darbībai uzklausīja arī Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisija.

Juridiskā komisija lēmuma projektu par valsts kontroliera iecelšanu lūgs iekļaut tuvākajā Saeimas sēdē, informēja komisijas priekšsēdētājs Juris Jurašs.

Kandidatūras valsts kontroliera amatam izvirza Saeimas deputāti, un valsts kontrolieri amatā ieceļ Saeima uz četriem gadiem.

Viena persona nevar būt par valsts kontrolieri vairāk nekā divus termiņus pēc kārtas.

Valsts kontrole ir neatkarīga koleģiāla augstākā revīzijas (audita) iestāde, un tā veic revīzijas atbilstoši Latvijā atzītiem starptautiskajiem revīzijas standartiem.

Valsts kontroles darbības mērķis ir noskaidrot, vai rīcība ar valsts un pašvaldību līdzekļiem ir tiesiska, pareiza, ekonomiska un efektīva, kā arī sniegt rekomendācijas atklāto trūkumu novēršanai.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas