Juristi: SIM karšu reģistrācijas ieviešana ļautu ātrāk atklāt noziegumus

Ir jāveic izmaiņas Elektronisko sakaru likumā, kas paredz, ka mobilo sakaru pakalpojumi tiek sniegti tikai reģistrētiem lietotājiem, šāda kontrole nestu labumu visai sabiedrībai, piektdien, 12.maijā, notikušajā konferencē par datu plūsmas kontroli norāda Latvijas juristu apvienības valdes priekšsēdētājs Rihards Bunka.

Viņš uzsver, ka Latvijas ieslodzījuma iestādēs ik gadu ir tūkstošiem gadījumu, kad no ieslodzītajām personām tiek izņemtas SIM kartes. Pārsvarā tās ir priekšapmaksas kartes, kuras iespējams iegādāties un lietot, neizpaužot savu identitāti.

«Aptuveni 93% no izņemtajām SIM kartēm ir anonīmās, kas pārsvarā tiek lietotas, lai turpinātu uzturēt noziedzīgās saites ar kriminālo pasauli. Mobilo ierīču lietošana ieslodzījuma vietās nav atļauta, taču regulāri tiek konstatēti gadījumi, kad šīs ierīces kopā ar nereģistrētajām SIM kartēm tiek nodotas sodītajai personai. Reģistrētā kartiņa ļautu atvieglot disciplinārās atbildības piemērošanu ieslodzītai personai arī gadījumos, ja kartiņa tiek atrasta ne pie paša ieslodzītā. Šobrīd procesuālās darbības pierādījumu savākšanai aizņem krietni vairāk laika. Tūkstošiem sodu, kas jāpiemēro, netiek piemēroti valsts neizdarības dēļ,» skaidro Bunka.

Arī Latvijas juristu apvienības valdes loceklis Aigars Evardsons uzskata, ka valstī jāsakārto likumdošana, lai šādas darbības mazinātu. Kā piemēru viņš minēja Lietuvu, Poliju, Vāciju un citas Eiropas Savienības valstis, kur šādas likuma normas, kas liedz lietot nereģistrētas SIM kartes, jau ir iekļautas likumos. Savukārt Norvēģijā jebkura persona var noskaidrot, kam pieder kāds konkrētais mobilā tālruņa numurs.

Tāpat Bunka norādīja, ka SIM karšu reģistrācija nes arī citus labumus – krāpnieki un izspiedēji parasti zvana no nereģistrētās kartes, savukārt likuma izmaiņu gadījumā viņi būs spiesti meklēt citus, daudz sarežģītākus risinājumus, kas mazinātu šādu gadījumu skaitu.

Ref:224.000.103.1168

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas