Jūrmalas mēra kandidāts vēršas KNAB par iespējamu ZZS likumpārkāpumu Jūrmalā

Iveta Grigule

Uz daudzviet Jūrmalā izvietotājām Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) vides reklāmām kā reklāmas apmaksas veicējs norādīta Iveta Grigule, taču atbilstoši priekšvēlēšanu aģitācijas likumam, šī rīcība, iespējams, vērtējama kā prettiesiska, savu uzskatu pauž partijas Latvijas attīstībai pārstāvis.

Atbilstoši Priekšvēlēšanu aģitācijas likumam, personas, kuras nav saistītas ar politisko partiju, var segt politiskas reklāmas apmaksu līdz 15 valstī noteiktajām minimālajām algām.

Uz daudzām izvietotajām ZZS vides reklāmām Jūrmalā kā politiskās reklāmas apmaksas veicējs norādīta Iveta Grigule, kuru par nesaistītu personu ar ZZS dēvēt nevar, saka pārstāvji.

Politiskā partija Latvijas attīstībai norāda, ka 2014.gadā Iveta Grigule Eiroparlamentā tika ievēlēta tieši no ZZS, kā arī no tā pašas politiskās partijas bijusi ievēlēta Mārupes novada domē un Saeimā.

Papildus tam, Grigules meitas tēvs ir Romāns Mežeckis, kas šajās pašvaldību vēlēšanās kandidē tieši no ZZS saraksta, atklāj politiskās partijas pārstāvis.

Partijas Latvijas attīstībai Jūrmalas mēra amata kandidāts Gatis Zamurs skaidro, ka pēc novērotā var spriest, ka sākotnēji reklāmu paredzējusi apmaksāt pati partija, jo uz izvietotās reklāmas zem uzlīmes ar Ivetas Grigules vārdu tieši ZZS norādīts kā politiskās reklāmas apmaksas veicējs.

«Ja izrādīsies, ka ZZS un Grigule kā nesaistītā persona ir savstarpēji koordinējuši reklāmu izgatavošanu un izvietošanu, tas būs rupjš likumpārkāpums,» savu uzskatu pauž Zamurs.

Viņš aicina Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) vērtēt šo situāciju un apturēt neatļautu 3.personu priekšvēlēšanu aģitāciju, tā raksta Zamurs.

Ref: 225.000.103.1008

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas