JV sāk konsultācijas ar partijām par valdības veidošanu Kariņa vadībā

Krišjānis Kariņš

Jaunā Vienotība (JV), veidojot valdību uzstās uz finanšu ministra amatu, jo tā ir gandrīz svēta lieta, ka Finanšu ministrijas vadība uzņemas premjera pārstāvētajai partijai, norāda JV pārstāvis, Saeimas deputāts Ojārs Ēriks Kalniņš.

Vēl bez premjera un finanšu ministra amatiem JV pretendēs arī uz ārlietu ministra vietu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta panorāma atklāj Kalniņš.

Pēc viņa sacītā, viens no svarīgākajiem principiem valdības veidošanas sarunās būs valsts budžeta fiskālā disciplīna. Taču svarīgas prioritātes būs arī drošība un finanšu sektora sakārtošana.

Kā informē JV, politiskais spēks piektdien, 14.decembrī, rīkos divpusējas tikšanās ar piecām 13.Saeimā pārstāvētām labēji centriskām partijām par iespēju izveidot Ministru kabinetu JV Ministru prezidenta amata kandidāta Krišjāņa Kariņa vadībā.

Uz pirmo tikšanos plkst. 10:00 aicināti KPV LV valdības veidošanas sarunvedēji, plkst. 11:00 – Jaunās Konservatīvās partijas pārstāvji, savukārt plkst. 13:00 – Zaļo un zemnieku savienība. Sarunas par valdības veidošanu turpināsies plkst. 14:00 ar partiju apvienību Attīstībai Par!, bet 15:00 plānota tikšanās ar Nacionālo apvienību.

BNN jau vēstīja, ka atsevišķu partiju pārstāvji, tiekoties ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, kā vienu no premjera amata kandidātiem sarunā minējuši Jaunās Vienotības pārstāvi Krišjāni Kariņu.

Savukārt partiju apvienības Attīstībai/Par! (AP) politiķis Artis Pabriks nolēmis atteikties no iespējamas pretendēšanas uz Ministru prezidenta amatu. «Situācijā, kad rīcībspējīgas valdības izveidošana ir Latvijas stabilas attīstības priekšnoteikums un mana kandidatūra atsevišķu politiķu aizvainojuma un ambīciju dēļ varētu traucēt vienoties, esmu pieņēmis lēmumu atteikties no Ministru prezidenta amata kandidāta nominācijas iespējas,» paziņojumā pauda Pabriks.

Tāpat ziņots, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzdevis sagatavot rīkojumu, ar kuru atzīs par spēku zaudējušu savu aicinājumu KPV LV pārstāvim Aldim Gobzemam izveidot Ministru kabinetu, paužot nožēlu par politisko partiju nespēju vienoties par atbalstu Gobzema veidotajai valdībai.

Prezidents Gobzemu premjera amatam nominēja 26.novembrī. Vējonis Gobzemam deva divas nedēļas laika, lai viņa veidotā valdība varētu iegūt vairākuma atbalstu, būtu zināmi ministri un jaunās valdības paveicamie galvenie darbi.

Gobzems bija otrais nominētais premjera amata kandidāts, kurš mēģināja izveidot valdību. Iepriekš prezidents bija uzticējis valdības veidošanu JKP līderim Jānim Bordānam. Taču pēc nedēļu ilgiem JKP centieniem vienoties par iespējamo Bordāna valdību un tās darbiem vairākas partijas nolēma izstāties no šīm sarunām. Ņemot to vērā, prezidents Bordāna nomināciju atsauca.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas