Znotiņa: Neskaidrības ap jauno valdību var kavēt Moneyval rekomendāciju ieviešanu

Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta priekšniece Ilze Znotiņa

Neskaidrības ap jauno valdību var kavēt Moneyval rekomendāciju ieviešanu, intervijā Latvijas Radio teic Kontroles dienesta vadītāja Ilze Znotiņa. Taču vienlaikus viņa ir optimistiska un ir pārliecināta, ka politiskā griba finanšu jomas sakārtošanā būšot.

Viņa piekrita Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētāja Pētera Putniņa iepriekš paustajam, ka Moneyval ziņojums par Latviju bijis pārāk skarbs. Taču, viņasprāt, Latvija nav pietiekami skaidrojusi padarīto finanšu sektora sakārtošanā un «nav tikuši atrasti pareizie vārdi». Turklāt, ja Latvijas atbildīgās iestādes un politiķi būtu bijuši tikpat vienoti kā šobrīd, vērtējums noteikti būtu bijis labāks.

Znotiņa atgādināja, ka Moneyval rekomendāciju ieviešanai ir izstrādāts plāns, kas sastāv no vairāk nekā 100 pasākumiem, kurus Latvija apņēmusies ieviest līdz šā gada beigām. Turklāt šobrīd ir paredzēts saīsināt termiņus atsevišķu pasākumu ātrākai ieviešanai. Plānu izskatīs Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija.

Kontroles dienesta vadītāja arī pauda pārliecību, ka rekomendāciju ieviešanai būs politiskā griba, ko apliecinājuši gan Valsts prezidents, gan premjera amata kandidāts, kā arī jaunās Saeimas deputāti. Protams, bažas rada neskaidrības ap jauno valdību, vai tā turpinās rekomendāciju ieviešanu tikpat apzinīgi un strauji kā vecā valdība.

Viņasprāt, tieši ABLV Bank paškontrolētā likvidācija spēs demonstrēt finanšu iestāžu uzraugu, kontroles dienestu un tiesībsargājošo institūciju darbu un progresu. «Pagaidām neesam ne tuvu tam līmenim, lai varētu atpūsties. Esam tikai ceļa sākumā un darāmā ir vēl daudz,» piebilda Znotiņa.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas