Kā hakeri ļoti viegli un ātri var nozagt automašīnu? Pasargā savu auto!

Ieskaties un uzzini, kā hakeri pavisam viegli un ātri varēja aizdzīt šiku Mersedesu, kura vērtība ir nepilni 42 000 eiro! Zagļiem tas aizņēma vien pāris minūtes, un mašīnai pat nevajadzēja pieskarties, lai to uzlauztu.

Novērošanas kameras fiksē, kā zagļi-hakeri pienāk pie mājas, pastaigā apkārt mājai un automobīlim un pēc pāris minūtēm jau aizbrauc ar vairākiem desmitiem tūkstošus vērtu Mersedesu.

Viņiem nevajadzēja nedz uzlauzt auto, nedz pielietot nestandarta piedarbināšanas veidus – atlika vien paklibināt taustiņus, iekāpt, piespiest podziņu un aizbraukt!

Novērošanas kamerā ir redzams, ka viens no zagļiem novicina melnu somu gar mājas sienu un tad pēc brīža jau piedarbina auto. Tiek uzskatīts, ka somā bija dators, ar kuru var uzlauzt un vadīt automašīnas atslēgas mikroshēmu, un ka otrs zaglis izmantoja signāla pastiprināšanas ierīci, lai šo signālu no atslēgas uz auto varētu uztvert caur mājas sienām.

Automašīnas, kuru piedarbināšanai nav nepieciešama fiziska atslēgas pagriešana aizdedzē, bet kurām ir KeylessGo sistēma, ir riska grupā šādai zagļu-hakeru garnadzībai. Bez atslēgām automašīna darbosies tik ilgi, kamēr netiks noslāpēts dzinējs – principā, tik ilgi, cik nepieciešams zagļiem, lai aizbrauktu no punkta A līdz punktam B, ja pieņemam, ka automašīnas bākā ir pietiekami daudz degvielas.

Lai pasargātu sevi, jaunāku automašīnu atslēgām ir iespējams atslēgt radio signālu, kamēr tās netiek izmantotas, tādējādi hakeri nespēj izveidot signālu ar atslēgām un tās uzlauzt. Bet tiem, kuriem šādas opcijas nav, var atslēgas, atnākot mājās, ietīt alumīnija folijā – tas, ja ne pavisam pārtrauks signālu, tad vismaz nodrošinās traucējumus signālu pārraidīšanā.

Avots: dailymail.co.uk

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas