Kā izpaudīsies EK iecere par 100 mljrd. eiro fondu ES ekonomikai?

ES dalībvalstis dos garantijas, lai bloks savāktu summu līdz 100 miljardiem eiro pagaidu fondam, kura mērķis būs atbalstīt strādājošos valstīs, kuras ir smagi cietušas koronavīrusa pandēmijā, tā paredz Eiropas Komisijas (EK) jaunā krīzes fonda priekšlikuma projekts, kā to citē beļģu ziņu portāls EurActiv.

Trešdien, 1.aprīlī, EK priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena (Ursula von der Leyen) paziņoja, ka viņas vadītā ES izpildvara nāks klajā ar jaunu finanšu programmu, lai uz ierobežotu laika periodu ārkārtas situācijas laikā dalībvalstīs mazinātu bezdarba risku.

Fonds ir paredzēts kā aizdevumu programma, ar ko segt daļu no ievērojamā un pēkšņā valsts tēriņu kāpuma, kas tiek jau ieguldīti uzņēmumu darbinieku noturēšanai.

«Ārkārtas bezdarba mazināšanas programma kalpos kā otrā aizsardzības līnija, ar kuras palīdzību atbalstīt īstermiņa nodarbinātības programmas un līdzīgus pasākumus, lai palīdzētu dalībvalstīm nosargāt darbavietas, un līdz ar tām arī darbiniekus un pašnodarbinātos no iespējama bezdarba un ienākumu zaudēšanas,» teikts fonda priekšlikuma projektā, kā to citē beļģu ziņu portāls EurActiv.

Protāls prognozē, ka Ārkārtas bezdarba mazināšanas programma tiks apstiprināta ceturtdien, 2.aprīlī.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas