BNN INTERVIJA | Kā Lemberga prāvā pamanās izmantot COVID-19 procesa vilcināšanai?

Lemberga prāvā procesa novilcināšanas mēģinājumi turpinās. Apsūdzētie šoreiz izmanto ārkārtas situāciju valstī, to izmantojot kā attaisnojumu atcelt tiesas sēdes. Savukārt uz piedāvājumu rīkot tiesas sēdes mājas apstākļos ar audio, video tiešraidi apsūdzētie atbild – lai valsts apmaksā datoru un interneta pieslēgumu, savējo neizmantošot, BNN stāsta prokurors Juris Juriss.

Juriss atzīmē, ka tiesas sēdes pašlaik notiek, kā Ministru kabineta noteikumi to pieprasa. Sociālā distance tiek nodrošināta, ievērojot pat vairāk nekā divu metru atstatumu starp visiem tiesas telpā esošajiem cilvēkiem, atzīmē prokurors.

«Tomēr pirms sākās aktīvā tiesas daļa, aizstāvju puse un apsūdzētie cits pēc cita pieteica lūgumu neturpināt tiesas sēdes, ņemot vērā COVID-19 izplatību. Viņu ieskatā, tiesas sēdes nevar notikt vispār.»

Jāatzīmē, ka Rīgas apgabaltiesā klātienē no apsūdzētajiem atradās Anrijs Lembergs, savukārt Aivars Lembergs un Ansis Sormulis atrodas Ventspils tiesas telpās un ar video konferences palīdzību pieslēdzas Rīgai.

Ņemot vērā apsūdzēto lūgumus, tiesa uzdeva jautājumu – kā būtu, ja tiesas sēdēs visi piedalītos ar interneta starpniecību, paliekot mājās, stāsta prokurors. Viņš atzīmē, ka pret šādu piedāvājumu esot bijis skeptisks Anrijs Lembergs, kas teju uz katru tiesas sēdi līdzi ņem savu portatīvo Apple datoru, visticamāk, ar interneta pieslēgumu, atzīmē Juriss.

«Apsūdzētais vairākkārt uzsvēris, ka savu datoru un interneta pieslēgumu neizmantošot [tiesas sēžu nodrošināšanai] no mājām – lai valsts to nodrošina,» stāsta prokurors.

Jurisa ieskatā, situācija ir absurda, ka apsūdzētais, kas tiesas sēdēs lieto savu datoru, pieprasa valstij nodrošināt atsevišķu ierīci un mēģina atrast vilcināšanas iemeslus.

Tomēr prokurors uzsver: «Valsts apsūdzības uzturētāju ieskatā, valstij vajadzētu apsūdzētajiem piešķirt datoru. Tas būtu efektīvs līdzeklis ne tikai ārkārtas situācijas laikā, bet arī apsūdzēto biežās slimošanas procesā, kuru dēļ ir atliktas vairākas tiesas sēdes.»

«Nākotnē izslēgs iespēju ar dažāda veida slimošanu, kuru grūti pārbaudīt, cik tā ir pamatota. Un, kad būs iesnas, šī iemesla dēļ nevēlēšanas iet uz tiesu nebūs iespējama. Tad tiesa varētu notikt mājas apstākļos un saprātīgie termiņi īstenosies krietni efektīvāk.»

Saistītie raksti

6 KOMENTĀRI

  1. Balti meli,Lemberga pēc ir kavētas tikai 4 tiesassēdes.Pārējās ir kavējusi pati Tiesa.Atļaujiet translēt tiešsaistē tiesas gaitu,Lembergs divus datorus noliks.Izrādās,ka viņam nav ko slēpt,bet Prokuroram un Tiesai gan.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas