Kā Lietuvā ar masku nēsāšanas noteikumiem? Tās galvenokārt jānēsā nevakcinētajiem

Lietuvā joprojām ir jānēsā elpceļu maskas vairākās sabiedriskās vietās. Kuras tās ir?

Kā ceturtdien, 19.augustā, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT, līdz 13.septembrim lielākajā Baltijas valstī ir spēkā noteikums par obligātu elpceļu masku nēsāšanu, kas lielākoties saistīts ar Lietuvas nacionālā Covid-19 sertifikāta, iespēju pases, neesamību.

Tas jādara, piemēram, dodoties uz kinoteātri bez iespēju pases, ko līdzīgi kā Covid-19 sertifikātu var saņemt pret slimību pilnībā vakcinēti cilvēki, pārslimojušie un nesen negatīvus analīžu rezultātus saņēmušie.

Lasiet arī: Somijas pusaudžu vidū pirmo poti saņēmis katrs piektais

Publiskos pasākumos, kas norisinās iekštelpās, iedzīvotājiem bez iespēju pases arī ir jānēsā elpceļu maskas. Ārtelpu pasākumos elpceļu maskas iedzīvotājiem bez šī dokumenta ir ieteicams nēsāt, ja sapulcējušies vairāk nekā 500 cilvēki.

Arī pie friziera, un saņemot citus pakalpojumus, Lietuvā elpceļu maska ir jānēsā personām, kurām nav iespēju pases.

Sabiedriskās vietās, tostarp veikalos, slimnīcās un sabiedriskajā transportā, elpceļu maskas ir jānēsā visiem Lietuvas iedzīvotājiem, kuri ir vecāki par sešiem gadiem. Izņēmumi attiecas tikai uz personām, kuru veselības problēmas neļauj nēsāt mutes un deguna aizsegu. Šādā gadījumā ieteicams nēsāt sejas vairogu.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1471756/when-is-it-still-mandatory-to-wear-facemasks-in-lithuania

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas