bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 17.07.2018 | Vārda dienas: Aleksejs, Aleksis
LatviaLatvija

«Ko darīt, kad nav ko darīt?» un «Vai spoki eksistē?» – apkopoti Latvijā neparastākie meklējumi Google

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Google ir pārliecinoši populārākā un visvairāk lietotā meklētājprogramma ne tikai pasaulē, bet arī Latvijā – šeit to izmanto 98% gadījumu, kad nepieciešams atrast internetā atbildi uz kādu jautājumu. Katrā no kategorijām tika atlasīti neparastākie meklējumi, kas vismaz reizi mēnesī tiek veikti meklētājprogrammā Google. Rezultāti ir visnotaļ interesanti; kā izrādās, piemēram, vidēji 60 personu ik mēnesi cenšas noskaidrot, kā apprecēt miljardieri, bet 40 cilvēkiem interesē, kā kļūt par vampīru, vēsta digitālā mārketinga aģentūra Infinitum.

Lai labāk izprastu Latvijas iedzīvotāju paradumus virtuālajā vidē, Infinitum veikusi pētījumu, kurā noskaidroti neparastākie meklējumi Google.

Pētījums tika veidots, izmantojot vairākus analītikas rīkus un veicot atslēgvārdu izpēti piecās dažādās kategorijās:

  • attiecības, ģimene un kopdzīve;
  • eksistenciālie jautājumi;
  • darbs un brīvais laiks;
  • labklājības uzlabošana;
  • ieradumu maiņa.

Katrā no kategorijām tika atlasīti neparastākie meklējumi, kas vismaz reizi mēnesī tiek veikti meklētājprogrammā Google. Rezultāti ir visnotaļ interesanti; kā izrādās, piemēram, vidēji 60 personu ik mēnesi cenšas noskaidrot, kā apprecēt miljardieri, bet 40 cilvēkiem interesē, kā kļūt par vampīru.

Pie neparastākajiem meklējumiem iespējams pieskaitīt arī tādus jautājumus kā «Kāpēc cilvēki strādā?» (desmit meklējumu), «Kā izsekot sievas telefonu?» (70 meklējumu), «Ko sliekas dara ziemā?» (desmit meklējumu) un «Kā laimēt loterijā?» (100 meklējumi).

Attiecības, ģimene un kopdzīve

Vidēji 70 meklējumus mēnesī savāc jautājumi «Ko vēlas sievietes?» un «Kā izsekot sievas telefonu?». 40 reižu Google tiek uzdots jautājums «Par ko runāt ar meiteni?», bet 20 vīriešu cenšas noskaidrot, kādi ir sievas pienākumi.

Taču arī daiļais dzimums neatpaliek – 40 sieviešu ik mēnesi vēlas saprast, kā uzvedas iemīlējies vīrietis, bet 30 sievietēm aktuāls ir jautājums «Kā panākt, lai vīrietis iemīlas?» un tikpat daudzām – «Kā likt vīrietim ilgoties?». Desmit sieviešu ik mēnesi savukārt nomoka situācija, kad vīrs grib šķirties. Un, protams, kā nu attiecībās bez seksa; tieši šī iemesla dēļ vidēji desmit sieviešu un tikpat daudz vīrieši ik mēnesi attiecīgi meklē, kāpēc sieviete vai vīrietis negrib mīlēties.

Eksistenciālie jautājumi

Ne mazāk svarīgi par attiecību līkločiem ir arī eksistenciālas dabas jautājumi. Katru mēnesi 100 cilvēku (visticamāk, gados jaunākie) grib uzzināt, kā rodas bērni. 60 cilvēkiem savukārt interesē, kas ir Zeme, bet vismaz 50 cilvēku cenšas noskaidrot par vienu no jaunākajām teorijām, meklētājā ierakstot frāzi «Zeme ir plakana». Protams, neiztikt bez jautājumiem, uz kuriem arī Google atbildēt ir visai grūti vai pat neiespējami, piemēram, «Kas ir Dievs?» (40 meklējumu), «Kā radās cilvēks?» (30 meklējumu) un «Vai spoki eksistē?» (20 meklējumu).

Salīdzinoši aktuāli ir arī jautājumi par dzīvajām radībām un dabu – 50 cilvēkiem interesē, ko ēd ezis, 30 – kāpēc mainās gadalaiki, bet desmit cilvēku ik mēnesi meklē, kāpēc izmira dinozauri, kāpēc eglēm nenobirst skujas, kāpēc mainās diena un nakts un ko kurmis vai sliekas dara ziemā.

Darbs un brīvais laiks

Protams – attiecības, ģimene un arī eksistenciāli jautājumi ir svarīga mūsu dzīves komponente, taču bez darba neiztikt. Kā jau zinām, daļa Latvijas iedzīvotāju dodas strādāt uz ārzemēm, un to iespējams secināt, arī analizējot Google meklējumus. 450 cilvēku katru mēnesi atver Google un tajā ieraksta frāzi «Darbs ārzemēs bez valodas zināšanām», bet vēl 350 cilvēku uzdod vispārīgāku jautājumu, proti, «Kur ir darbs?», savukārt 30 personu šim dzīves aspektam pieiet filozofiski, jautājot Google, kas ir darbs; desmit cilvēkiem savukārt interesē, kāpēc cilvēki strādā.

Taču pēc darba laiks atpūtai, un arī šis aspekts ir visai plaši pārstāvēts Google meklējumos. 350 cilvēkiem interesē, ko darīt brīvdienās, savukārt 150 personām brīvā laika ir tik daudz, ka nākas uzdot šādu jautājumu – «Ko darīt, kad nav ko darīt?», bet 20 cilvēku jautā – «Ko darīt, ja ir garlaicīgi?». Desmit cilvēkiem savukārt situācija laikam ir gluži pretēja, un tiek meklēta iespēja atpūsties jebkādiem līdzekļiem, pat ievadot Google meklētājā frāzi «Kā saslimt?». Taču, paturpinot atpūtas tēmu, iespējams secināt, ka nelielai daļai cilvēku brīvo laiku patīk pavadīt, vērojot putnus – uz to norāda meklējums «Putnu vērošana online», ko ik mēnesi veic desmit cilvēku.

Labklājības uzlabošana

Lai gan tieši darbs ļauj celt savu labklājību, tas nav no tiem vienkāršākajiem un ātrākajiem variantiem, tāpēc aktuāli ir arī alternatīvi veidi, kā kļūt turīgam. 100 cilvēui regulāri vēlas noskaidrot, kā laimēt loterijā, un tikpat daudz personu, sekojot jaunākajām finanšu vēsmām, cenšas saprast, kas ir Bitcoin. 80 cilvēkiem interesē, kā pelnīt internetā. 70 cilvēkiem savukārt vēl nav konkrētu ideju, tāpēc Google tiek ievadīta frāze «Kā kļūt bagātam?», bet 30 personu uzdod jautājumu «Kā nopelnīt miljonu?». 50 cilvēku naudas vārdā savukārt ir gatavi veikt arī nelegālas darbības (vai vismaz par šādu iespēju interesējas) – tik unikālu meklējumu ik mēnesi ir frāzei «Kā audzēt marihuānu?».

Ieradumu maiņa

Lai dzīve būtu izdevusies, reizēm nepieciešams atmest kādu nelāgu ieradumu vai mainīt savus ieradumus. Bet kā to darīt? Arī uz šāda tipa jautājumiem Google ir atbildes. Visbiežākais meklējums (350 reizes mēnesī) ir frāzei «Kā notievēt?», savukārt 150 cilvēku vēlas noskaidrot, kā noņemt lāstu. 60 personu savukārt grib tikt galā ar smēķēšanu, attiecīgi meklējot atbildes uz jautājumiem «Kā viegli atmest smēķēšanu?» un «Kā atmest smēķēšanu uz visiem laikiem?». Aktuāls ir arī jautājums par to, kā atmest dzeršanu – to ik mēnesi Google meklētājā ieraksta aptuveni 40 cilvēku.

Kā norāda Infinitum izpilddirektors Andis Stafeckis, šāds pētījums ir noderīgs vairāku iemeslu dēļ: «Protams, ir interesanti noskaidrot, kādi bijuši paši neparastākie un amizantākie meklējumi Google, taču šie dati patiesībā ir ar pievienoto vērtību, jo ar to palīdzību iespējams noteikt arī sabiedrībā valdošās tendences; saprast, kas cilvēkiem šobrīd ir aktuāli. Tas atspoguļojas arī mūsu pētījumā – piemēram, 450 cilvēkiem aktuāls bijis jautājums par darbu ārzemēs bez valodu zināšanām, bet vismaz 100 cilvēku ik mēnesi cenšas iegūt papildu informāciju par Bitcoin – tas tikai apstiprina, ka šobrīd globāli karstie temati cilvēkus interesē arī Latvijā.»

Šāda informācija ir ļoti noderīga arī digitālajā mārketingā, it īpaši satura veidošanā, jo «radot saturu mājaslapām, blogiem un citām platformām, ir svarīgi iedziļināties un saprast, kādu informāciju un preces cilvēki vēlas iegūt. «Ja mēs to zinām un ņemam vērā, radītais saturs ir ar pievienoto vērtību, un ieguvēji no tā ir visi – gan mūsu klienti, gan cilvēki, kuri patērē mūsu klientu preces vai pakalpojumus, kā arī mūsu radīto saturu», stāsta Stafeckis.


Pievienot komentāru

Ukrainā miruši trīs igauņu atpūtnieki, vēsta mediji

Trīs jauni igauņu vīrieši devušies pavadīt brīvdienās Ukrainā, un svētdien, 15.jūlijā, tikuši atrasti miruši kādā viesnīcā Melnās jūras ostas pilsētā Odesā, tā ziņo igauņu mediji.

airBaltic jūnijā pārvadā rekordaugstu pasažieru skaitu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic šī gada pirmajos sešos mēnešos kopumā pārvadājusi 1 876 839 pasažierus jeb par 20% vairāk nekā šajā periodā pērn uz galamērķiem lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Skandināvijā, Krievijā, NVS un Tuvajos Austrumos.

Ievērojami sarūk austrumeiropiešu migrācija uz Lielbritāniju

Iedzīvotāju migrācija uz Lielbritāniju no Baltijas un Austrumeiropas valstīm pēdējos divpadsmit mēnešos bijusi zemākā, kāda novērota kopš 2014.gada, tā liecina Lielbritānijas oficiālā statistika.

Uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatē 39 likumpārkāpējus

Valsts robežsardzes amatpersonas pirmdien, 16.jūlijā uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 39 likumpārkāpējus.

Vēršas policijā par iespējamu krāpšanos ar OIK koģenerācijas stacijā Tukums DH

Viena no lielākajām Kurzemes koģenerācijas stacijām, SIA Tukums DH, iespējams, ilgstoši nelietderīgi izmantojusi saražoto siltumenerģiju, kas ir rupjš obligātās iepirkuma komponentes noteikumu pārkāpums.

Stiprinās Latvijas un Lietuvas dienestu sadarbību ārkārtas situācijās pierobežā

Augustā Kalkūnes pagastā notiks lauku apmācības Latvijas un Lietuvas medicīnas un glābšanas dienestu darbiniekiem, lai stiprinātu to sadarbību un efektivitāti palīdzības sniegšanā iedzīvotājiem ārkārtas situācijās pierobežā.

Putins Helsinkos noliedz jaukšanos ASV vēlēšanās, Tramps neiebilst

Krievijas un Amerikas Savienoto Valstu galotņu sanāksmē būtiskākais pavērsiens abu valstu attiecībās ir ASV amatpersonu dalītā attieksme pret Krievijas jaukšanos ASV vēlēšanu norisē. Vašingtona apsūdzējusi Krievijas pilsoņus kiberuzbrukumos ASV amatpersonām, tomēr ASV prezidents Donalds Tramps paudis ticību Krievijas kolēģa Vladimira Putina paustajam noliegumam.

Valodas must be. Intervija ar Valdi Zatleru par prezidenta kandidātu politisko tirgu un komunistiskā mantojuma pieeju

Esot divi veidi, kā norisinās politiskais tirgus aizklātajās vēlēšanās par Latvijas Valsts prezidentu – vienā dominē kandidātu virzīšana apmaiņā pret balsīm, otrā pret naudu. Ja skata pēdējo variantu, tad jo vairāk – labāk nevienam nezināt, kā vēlēšanas notiek. Tā pati Saskaņa, kas tagad «gudri» klusē par to, vai būtu nepieciešamas atklātas vēlēšanas, patiesībā vienmēr esot bijusi pret šādu priekšlikumu, jo tā ir iespēja veidot politisko tirgu – savas partijas balsis pārdot, kas arī ir ticis darīts. Tikmēr Zaļo un zemnieku savienība «spītējas» par atklātajām vēlēšanām daļēji tāpēc, ka ir galvenā «komunistiskā mantojuma» glabātāja – šādos jautājumos šis partijas «mantojums» arī visvairāk izpaužas, savos novērojumos par prezidenta vēlēšanām intervijā BNN dalās bijušais, septītais Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers.

Vecrīgas grautiņu dalībnieku Bērziņu pirms termiņa neatbrīvos

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa noraidīja par dalību 2009.gada 13.janvāra Vecrīgas grautiņos notiesātā Anša Ataola Bērziņa pirmstermiņa atbrīvošanu no ieslodzījuma izciešanas.

Biržu indeksiem dažādas tendences, naftas cenas krītas

ASV un Eiropas biržu indeksu dinamikā pirmdien, 16.jūlijā, bija dažādas tendences, turpinoties kompāniju peļņas rādītāju publicēšanas sezonai, kurā pirmdien tika ziņots par lielo banku peļņas kāpumu 2.ceturksnī.

Tusks aicina lielvaras nepieļaut tirdzniecības strīdu izraisītu «haosu»

Eiropai, Ķīnai, Amerikas Savienotajām Valstīm un Krievijai ir jāstrādā kopā, lai izvairītos no tidzniecības strīdiem, kuru sekas varot būt vēl ļaunākas, tā ikgadējā Ķīnas-ES galotņu sanāksmē sacījis Donalds Tusks, kurš vada Eiropas Savienības dalībvalstu lēmējvaru, Eiropadom.

Latvijā janvārī-maijā starp ES valstīm bijis vidēji straujš eksporta kāpums

Latvijā šā gada pirmajos piecos mēnešos salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn starp Eiropas Savienības valstīm bijis vidēji straujš eksporta pieaugums.

Rēzeknes domes deputāti nesaņems naudas sodu par laikraksta izdošanu krievu valodā

Tiesa atcēlusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja piemērotos naudas sodus deviņiem Rēzeknes domes deputātiem, kuri bija panākuši, ka domes laikraksts tiek izdots arī krievu valodā.

Ievestā benzīna apmērs piecos mēnešos sarucis par 2%

Latvijā ievestā motorbenzīna daudzums šogad pirmajos piecos mēnešos samazinājies par 2% salīdzinājumā ar 2017.gada attiecīgo periodu, bet dīzeļdegviela ievesta par 14,9% mazāk, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

KNAB izbeidzis lietu par Bi-2 koncertu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs šogad maija vidū izbeidzis lietvedību par iespējamu administratīvo resursu izmantošanu priekšvēlēšanu aģitācijai, kas notikusi īsi pirms pašvaldību vēlēšanām, rīkojot grupas Bi-2 bezmaksas koncertu Lucavsalā.

Taizemes 12 izglābtie zēni godina glābēju – 17 dienu operācijas vienīgo upuri

Taizemē applūdušā alu kompleksā izdevies izglābt pusaudžu fubola komandas dalībniekus, kuri iesprostoti dziļā, tumšā alā pavadījuši 17 dienas. Zēni atkopjas silmnīcā, bet glābšanas darbu vienīgais upuris pirmdien apbedīts.

Augu aizsardzības līdzekļu izsmidzināšanas iekārtām ir jābūt pārbaudītām

Lai nodrošinātu, ka augu aizsardzības līdzekļu izsmidzināšanas iekārtas darbotos precīzi un efektīvi, Eiropas Savienības dalībvalstīs ir jāveic AAL izsmidzināšanas iekārtu pārbaude.

Igaunijā par izvarīšanos no obligātā dienesta apturēs autovadītāja apliecību

Igaunijā, kur pastāv obligātais militārais dienests, ik gadu ap 1 000 jauniešu izvairās pildīt valsts uzlikto pienākumu un maksā naudassodus, kuru kopsumma par visiem šādiem pārkāpumiem valstij katru gadu ienes vairāk nekā 150 000 eiro. No nākamā gada soda procedūra tiks vērsta pret tiesībām vadīt transportlīdzekli.

Progresīvie visos vēlēšanu apgabalos kā līderes nominē sievietes

Politiskā partija Progresīvie iepazīstināja ar savu 13. Saeimas vēlēšanu sarakstu līderiem. Partijas starta vadību vēlēšanās kā sarakstu pirmie numuri ir uzņēmušās piecas politiķes, uzsver politiskais spēks.

Bildēs: Parīzē sajūsma par uzvaru futbola Pasaules Kausā

Pēc Francijas futbola valstsvienības uzvaras Pasaules Kausa izcīņas finālturnīrā Parīzes centrālās ielas piepildījis sajūsminātu līdzjutēju pūlis.

Putniņš: Banku likvidācijas gadījumā FKTK kompetencei būtu jābeidzas ar licences atsaukšanu

Banku likvidācijas vai maksātnespējas gadījumā Finanšu un kapitāla tirgus komisijas kompetencei būtu jābeidzas ar licences atsaukšanu un tai nebūtu jānominē vēl arī administrators, stāsta komisijas priekšsēdētājs Pēters Putniņš.

Aptauja: Latvijā biežāk parādnieka statusā nonāk vīrieši

Gandrīz katram trīspadsmitajam jeb 8% Latvijas iedzīvotāju ir bijusi saskare ar zvērinātu tiesu izpildītāju parādnieka statusā, liecina pētījumu centra SKDS un Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes veiktā iedzīvotāju aptauja.

Ašeradens: Latvija tuvāko triju gadu laikā varētu atteikties no OIK

Latvija tuvāko triju gadu laikā varētu pilnībā atteikties no obligātā iepirkuma komponentes, pirmdien, 16.jūlijā, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta Panorāma sacīja ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Helsinkos tiekas Krievijas un ASV prezidenti

Somijas galvaspilsētā Helsinkos pirmdien ieradies Amerikas Savienoto Valstu prezidents Donalds Tramps, lai tiktos ar savu Krievijas kolēģi Vladimiru Putinu.

Konstatēts vēl viens Āfrikas cūku mēra uzliesmojums mājas cūkām Tērvetes novadā

Āfrikas cūku mēra uzliesmojuma gadījums konstatēts pirmdien, 16.jūlijā, piemājas saimniecībā Tērvetes novada Bukaišu pagastā. Slimības dēļ tiks likvidētas 16 mājas cūkas, ziņo Pārtikas un veterinārais dienests.