Kā savas sporta drēbes pasargāt no pārāk lielas sasmakšanas?

Maz zināms fakts: sviedri nesmird. Tie nepatīkamu aromātu iemanto, saskaroties ar uz ādas esošajām baktērijām. Lai arī modernie sporta apģērbi lieliski novērš sviedru uzkrāšanos ādas virspusē, tie rada ideālu patvērumu baktēriju attīstībai.

Rezultātā arī tavas sporta drēbes pēc kāda laika sāk nepatīkami ost. Baktērijām patīk poliestera savienojumi, kas tiek izmantoti sporta apģērbos. Šķiedru unikālajā faktūrā ir daudz brīvas vietas, kuru izmanto mikrobi. Pat regulāra mazgāšana tos neaizskalos projām.

Viss kļūs vēl sliktāk, ja sviedrainās treniņu drēbes atstāj uz sautēšanos aizvērtā sporta somā, pat tad, ja tā ilgs tikai pāris stundas.

“Lielākā daļa cilvēku nezina, cik daudz pūliņu jāiegulda, lai jaunos sporta apģērbus uzturētu kā jaunus,” papildina Maiks Ītons, uzņēmuma Hero Clean pārstāvis.

Tu pasargāsi savu un citu sportotāju degunus, ievērojot šos nosacījumus:

Izskalo un tad izliec izžūt

Panākumu atslēga slēpjas tūlītējā rīcībā. Pēc treniņa novelc drēbes un noskalo tās ar ūdeni, tad izžauj tās un ieliec maisiņā. Tiklīdz pārnāc mājās, ieliec drēbes veļasmašīnā un izmazgā. Ja to nav iespējams izdarīt, noteikti izkarini tās žūšanai.

Izmazgā smakojošās drēbes

Veļas tvertnē pievieno vienu kausiņu etiķa un 1 ēdamkaroti sodas. Šī kombinācija liks baktērijām atdalīties no auguma.

Ja pēc mazgāšanas drēbes vēl smird, iemērc tās bļodā, kurā pievienots 1 kausiņš etiķa, 2 tējkarotes ūdeņraža un 2 tējkarotes sodas. Pēc tam vari vēlreiz tās ielikt mazgāties, kā minēts iepriekš. Vai arī izvēlies spēcīgu mazgāšanas līdzekli.

Izvairies no veļas mīkstinātāju izmantošanas, jo tie samazina auduma uzsūkšanas spēju, atstājot uz šķiedrām aizsargkārtu.

Regulāri izmazgā arī sporta somu. Sākumā aplūko mazgāšanas nosacījumus. Ja somu var mazgāt veļas mašīnā, izgriez to ar iekšu uz ārpusi un noņem metāla piekariņus, ja tas iespējams.

Izvēlies saudzīgās mazgāšanas režīmu un pēc mazgāšanas izkarini somu, lai tā izžūst. Ja tā ir ādas soma, saliec tajā avīzes, tās neitralizēs nepatīkamās smakas.

Avots: menshealth.com

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas