bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 20.09.2018 | Vārda dienas: Marianna, Ginters, Guntra
LatviaLatvija

Kā Zinību dienu padarīt neaizmirstamu? Idejas priecīgam skolas sākumam

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUŠurp, grāmatas, uz skolu! Bezrūpīgā vasariņa beigusies, skola tūlīt jau klāt! Kā nosvinēt Zinību dienu tā, lai bērnam paliek skaistā atmiņā? Nacionālais dāvanu eksperts, uzņēmums Lieliska dāvana iesaka desmit  idejas lielu un mazu skolas bērnu sveikšanai.

Picu cepšanas skola mazajiem

Kuram bērnam gan negaršo pica, šis pasaulē slavenākais itāļu gardums! Bet cik ir tādu bērnu, kas picu māk izcept paši? Jaunais mācību gads ir īstais brīdis apgūt šo dzīvē noderīgo prasmi no pašiem pamatiem. Vislabāk to māca jauno picu cepēju skolā restorānos IL Patio, kur labākie eksperti izskolos picu cepšanas gudrībās.

Putna lidojums

Teju visi bērni sapņo par lidošanu, bet tikai retais ir pamēģinājis ko tiešām unikālu – lidot kā putns ar majestātisko paraplānu augstu gaisā, kas tagad iespējams arī kopā ar vienu no vecākiem. Lidojums notiks pilnīgā drošībā pieredzējuša instruktora vadībā. Jūsu vienīgās rūpes būs baudīt vēja pūsmas, pamāt mākoņiem un skatīt pasakainu panorāmu tālu lejā. Protams, uzzināsiet daudz jauna un noderīga – kā darbojas paraplāns, kā ar to pareizi startēt un piezemēties u.c., kas bērnam dos pirmatklājēja prieku.

Izaicināt gravitāciju

Skolas gudrības nekadi nevar apgūt bez sēdēšanas solos, kas bērniem bieži šķiet tik nogurdinoša. Tāpēc sāciet skolu ar kārtīgu iztrakošanos Latvijas lielākajā iekštelpu batutu parkā Jump Space. 1 600 m2 platībā bērni varēs pārpārēm izbaudīt gravitācijas likumus un iemācīties «lidot», rāpties pa alpīnisma sienu, lēkt porolonu baseinos, kā arī pārbaudīt savas spējas triku veikšanas platformā.

Bungošanas sesija jautrībai

Jauno mācību gadu parasti «iezvana» tradicionālais zvans, bet kāpēc lai tas nebūtu kārtīgs bungu troksnis? Piesēst pie bungām un kārtīgi «uzspēlēt» ir vieglāk par vieglu, uzdāvinot bērnam bungu spēles nodarbību Andžeja Grauda bungu skolā. Būs smieklīgi un izzinoši, un nekāda klusuma!

Safari ar ēzelīšiem

Vai Jūsu bērns ir kādreiz jājis ar īstu kamieli vai piedalījies ēzeļu safari? Nav nemaz jābrauc uz Ēģipti, jo tepat Cēsu pusē, Gaujas senlejā, lielus un mazus ciemos gaida kamieļu parks Rakši. Šajā eksotiskās dabas oāzē var apskatīt, samīļot un pabarot lamas, alpakas, kamieļus un citus dzīvniekus, kopumā vairāk nekā 100.

Ātrums līkumotā trasē

Skumjas par aizgājušo vasaru lieliski spēj kliedēt ātrums un pozitīvas emocijas – tieši to piedāvā brauciens ar elektrokartingu Rīgas centra hallē. Līkumota trase Jūsu bērnam liks sajusties kā īstam superauto pilotam, liekot aizmirst par gaidāmā skolas maratona grūtībām.

Klipu klapu ponija mugurā

Ja labāk par motoru troksni patīk daba, miers un klusums, tad aidā – kopā ar bērnu jādodas uz mini Zoo Dārziņi Ķekavas pusē. Te mazais rāmi un mierīgi instruktora pavadībā varēs izjāt ar poniju, gūstot daudz pozitīvu emociju, kā arī apskatīt un pabarot dažādus mīļus dzīvnieciņus – jenotus, nūtrijas, murkšķu, trusīšus, ponijus, zirgus, aitas, kazas un alpakas.

Aizraujošā zinātne uz teātra skatuves

Leļļu teātri zina visi, bet vai zinājāt, ka ir arī Zinātniskais teātris? Bērniem un vecākiem tas piedāvā interaktīvus zinātniskus priekšnesumus, ka ne tikai aizrauj ar krāšņumu, bet arī nemanāmi izglīto un izklaidē. Zinātne no cita skatupunkta kļūs par aizraujošu izklaidi gan lieliem, gan maziem berniem.

Ceļojums šokolādes pasaulē

Saldumu karaliene šokolāde ir ne tikai garda, tai ir arī ļoti interesanta vēsture, ko vislabāk uzzināt “Laimas” šokolādes muzejā. Ekskursiju gida pavadībā papildinās karstā šokolādes dzēriena baudīšana, šokolādes tāfelītas pagatavošana paša rokām ar mīlestības vēstījumu, kā arī konfekšu radošā darbnīca.

Kaujas simulācija

Vai esat kādreiz spēlējuši lāzertagu? Tā ir jautra spēle īstos maskēšanās tērpos, kur izklaide un spraigas emocijas garantētas gan lieliem, gan maziem. Kaujas simulācijas laikā var slēpties, skriet, līst, lavīties un šaut, izmantojot ieroču kopijas ar nekaitīgiem lāzera šāvieniem.


Pievienot komentāru

Tiesa noraida LDz lūgumu mainīt Valsts dzelzceļa administrācijas pārstāvi Iesalnieku 

Tiesas procesā starp VAS Latvijas dzelzceļš un Valsts dzelzceļa administrāciju par Ventspils depo ēkas izmantošanu Administratīvā rajona tiesa noraidījusi LDz lūgumu nomainīt Valsts dzelzceļa administrācijas pārstāvi Juri Iesalnieku, kurš vienlaikus ir arī administrācijas direktors, liecina tiesas lēmums.

Pieņem grozījumus pārejai uz kompetenču pieejā balstītu mācību saturu

Saeima ceturtdien, 20.septembrī, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Izglītības likumā, kas nepieciešami jaunā izglītības satura pakāpeniskai ieviešanai – pārejai uz kompetenču pieejā balstītu mācību saturu.

Brexit: finiša taisnē, bet bez finiša līnijas

Līdz Lielbritānijas oficiālas izstāšanās no Eiropas Savienības ir palikušas nedaudz mazāk nekā 200 dienas. Statuss, kurā šobrīd atrodas vienošanās gan starp Lielbritāniju un ES, gan pašā Lielbritānijas valdībā, rada aizvien lielāku starptautisko haosu, kurā ieguvēji nav ne Lielbritānija, ne ES, ne Latvija.

NMPD brigādēm varēs maksāt piemaksas par darbu valsts pasākumu nodrošināšanā

Saeima galīgajā lasījumā pieņēma likuma izmaiņas, kas paredz noteikt piemaksu 100% apmērā arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādēm, kas piedalās īpaši nozīmīgu valsts pasākumu nodrošināšanā.

Saeima 2.lasījumā atbalsta VDK dokumentu publicēšanu internetā

Daļu no Latvijas PSR Valsts drošības komitejas dokumentiem Latvijas Nacionālais arhīvs līdz 2018.gada beigām publicēs savā interneta vietnē. To paredz grozījumi likumā, ko Saeima ceturtdien, 20.septembrī, atbalstīja otrajā lasījumā.

Iekšzemes migrācijā visvairāk iedzīvotāju zaudējuši Kupravas un Ķepovas pagasti

Iekšzemes migrācijā pēdējo 18 gadu laikā visvairāk iedzīvotāju zaudējuši Kupravas un Ķepovas pagasti Latgalē, liecina jaunais Centrālās statistikas pārvaldes izveidotais interaktīvs tīmekļa rīks par Latvijas iedzīvotāju iekšzemes migrāciju.

Vēlas liegt banku akcionāriem vienlaikus strādāt arī valdē

Saeima pirmajā lasījumā pieņēma grozījumus Kredītiestāžu likumā, kas paredz īstenot vairākus pasākumus Latvijas finanšu sistēmas stiprināšanai un tās ilgtermiņa stabilitātes veicināšanai.

Igaunijā vadošajām partijām stiprs vēlētāju atbalsts

Igaunijā valda priekšvēlēšanu gaisotne, un vadošajām četrām partijām ir ievērojams vēlētāju atbalsts, kas ir krietni virs piecu procentu ievēlēšanas sliekšņa, tā liecina jauna sabiedriskās domas aptauja.

Aglonas dome aizliedz rīkot piketu sašutuma paušanai par pedofilijas skandāliem baznīcā pāvesta vizītes laikā

Pāvesta Franciska vizītes dienā Aglonā tika plānots pikets pret baznīcas aizliegumiem veikt abortus un sašutuma paušanai pret aktualizētajiem pedofilijas skandāliem, taču dome pasākumu rīkot nav atļāvusi.

Varēs noraidīt nepamatoti dārgus publisko iepirkumu piedāvājumus

Saeimas deputāti ceturtdien, 20.septembrī, galīgajā lasījumā atbalstīja likumprojektu, kas paredz noraidīt nepamatoti dārgus publisko iepirkumu piedāvājumus.

Saeima konceptuāli atbalsta pensiju piemaksu indeksāciju

Saeima ceturtdien, 20.septembrī, pirmajā lasījumā atbalstīja vairākas iniciatīvas straujākam pensiju pieaugumam vairākām pensionāru grupām.

Pāvesta vizīte Baltijā pievērš uzmanību seksuālas izmantošanas gadījumiem baznīcā

Laiks, kad Baltiju apmeklē Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks, ievērojami atšķiras no 1993.gada, kad reģionā viesojās viņa priekštecis Sv. Jānis Pāvils II. Daļā sabiedrības neizpratni raisa miljoni eiro, ko tērē pāvesta uzņemšanai, tikmēr pasaulē nerimst pārmetumi par seksuālas izmantošanas gadījumiem no šīs konfesijas garīdznieku puses.

Vairums deputātu atbalsta Latvijas Valsts prezidenta atklātu ievēlēšanu; ZZS deputāti nespēj izlemt vienbalsīgi

Saeima ceturtdien, 20.septembrī, otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Satversmē, kas paredz Valsts prezidentu ievēlēt atklāti.

Vitol Grupa satraukta par tiesiskumu Latvijā; vēršas pie augstākajām amatpersonām

Viens no lielākajiem energoresursu tirgotājiem pasaulē Vitol Grupa nosūtījis vēstuli valsts augstākajām amatpersonām, paužot satraukumu par tiesisko principu un normatīvo aktu piemērošanu tiesvedībā starp LatRosTrans un Polocktransneft Druzba par 66 miljonu eiro vērto tehnoloģisko naftu.

Likumā nostiprinās valsts tiesības uz Rīgas Latviešu biedrības namu

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija lēma trešajā lasījumā atbalstīt jauna likuma projektu Rīgas Latviešu biedrības nama atbalstam.

Meja lūdz ES nesašķelt Lielbritāniju

Zalcburgā, Austrijā norisinās Eiropas Savienības galotņu sanāksme, kur Lielbritānija aicinājusi pārējās dalībvalstis atteikties no, Londonas skatījumā, nepieņemamām un valsti šķeļošām prasībām britu izstāšanās sarunās. Līdz britu iziešanai no ES ir seši mēneši, bet abas puses pašlaik šķiet nepiekāpīgas saistībā ar Ziemeļīrijas-Īrijas robežas strīdu.

VID varētu publiskot informāciju par nodokļu maksātāju bez tā piekrišanas

Atsevišķos gadījumos Valsts ieņēmumu dienestam varētu būs tiesības publiskot informāciju par nodokļu maksātāju bez tā piekrišanas, paredz Finanšu ministrijas izstrādātie un saskaņošanai nodotie grozījumi likumā par nodokļiem un nodevām.

Saeimā lems, vai palielināt radošo personu loku atbalsta stipendijai

Rosina ļaut plašākam lokam radošo personu pieteikties un saņemt atbalsta stipendijas gadījumos, kad netiek gūti ienākumi. Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija grozījumus Radošo personu statusa un profesionālo radošo organizāciju likumā 1.lasījumā atbalstīja, un likumprojekts kā steidzams Saeimā nodots izskatīšanai 20.septembrī.

Mudina amatpersonām uzņemties atbildību par valsts resursu neatbilstošu izmantošanu

Ja notikusi resursu neatbilstoša izmantošana, amatpersonām par to jāuzņemas atbildība un nepieciešams segt valstij radītos zaudējumus, uzsver Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšsēdētājs Andris Bērziņš.

Ar grūtībām pieņem lēmumu par 8,3 milj. eiro pārdali veselības aprūpes budžetā

Saeimas Budžeta un finanšu komisija atbalsta ieceri pārdalīt 8,277 miljonus eiro no hronisko pacientu aprūpei plānotā finansējuma veselības aprūpes sistēmas reformu turpināšanai.

Igaunijas skandāla ēnā atkāpjas Danske Bank galva

Dānijas lielākās kredītsabiedrības Danske Bank izpilddirektors atkāpies no amata pēc tam, kad iekšējā izmeklēšanā izdevies noteikt, cik daudz naudas nelikumīgi legalizēts caur tās atzaru Igaunijā.

Vēlas pārveidot Drošības policiju par Nacionālās drošības dienestu

Lai pilnveidotu valsts drošības iestāžu regulējumu, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija trešdien, 19.septembrī, trešajā lasījumā atbalstīja grozījumus Valsts drošības iestāžu likumā un ar tiem saistītos likumprojektus.

Datu aizsardzības regulas pirmajās 100 piemērošanas dienās saņemtas 20 sūdzības

Eiropas Savienības Vispārējās datu aizsardzības regulas piemērošanas pirmajās 100 dienās Datu valsts inspekcija saņēmusi 20 datu aizsardzības pārkāpumu paziņojumus, Saeimas Eiropas lietu komisijas sēdē informē DVI direktore Daiga Avdejanova.

EM: Nebanku kredītu devējiem rūpīgāk jāveic klientu maksātspējas vērtēšana

Lai arī nozares darbībā esot vērojami uzlabojumi, Ekonomikas Ministrijas aicina veikt grozījumus, kas liktu nebanku kredīta izsniedzējus veikt rūpīgāku klientu maksātspējas izvērtēšanu un ļautu kreditētājiem apmainīties ar informāciju.                                           

Pieprasa 6,4 miljonus eiro sociālās aprūpes darbinieku algām; pieteikts 8 stundu badastreiks

Labklājības ministrija nākamgad budžeta ir pieprasījusi papildu 6,4 miljonus eiro atalgojuma palielināšanai valsts sociālās aprūpes centru darbiniekiem.