Kā mazbērna klātbūtne ietekmē vecmāmiņu?

Tagad mums visiem būs skaidrs, kāpēc mūsu mammas mums jautā, kad viņām būs mazbērni – viņām mazbērni ir emocionāli nepieciešami!

Kāpēc tērēt lielu naudu par aukli, ja vecmāmiņa tik ļoti alkst pavadīt laiku kopā ar mazbērniem? Arī tad, ja domā, ka mamma, tevi audzinot, pieļāva kļūdas, neliedz viņai un saviem bērniem pavadīt laiku kopā. Tavai mammai tas ir ļoti nozīmīgi emocionālā ziņā, bet taviem bērniem ir nozīmīgi iepazīt savu vecmāmiņu – skatīsimies patiesībai acīs – neviens nedzīvo saules mūžu, un bērniem arī ir vajadzīgas savas atmiņas par vecvecākiem un pavadīto laiku kopā.

Protams, vecmāmiņa nav bezmaksas aukle un varbūt viņa dzīvo tālu, taču laiku pa laikam būtu vajadzīgs ļaut viņai uzraudzīt un parūpēties par viņas mazbērniem.

Mazbērni liek vecmāmiņai kļūt enerģiskākai un jestrākai

Kopīgas nodarbes ar mazbērniem vecmāmiņai neļauj domāt par viņas gadiem un veselības problēmām. Mazbērnu enerģija atstarojas vecmāmiņā, tāpēc arī viņa labprāt spēlē spēles kopā ar viņiem. Ir zinātniski pierādīts, ka vecmāmiņām uzlabojas emocionālā pašsajūta, ja viņas spēj regulāri pavadīt laiku kopā ar mazbērniem.

Tāpat arī kopīga laika pavadīšana ar mazbērniem samazina vecmāmiņas risku saslimt ar Alcheimera slimību un mazina iekšēju nemieru. Darbošanās ar mazbērniem uzlabo arī viņas kognitīvos procesus.

Daudz senioru mūsdienās dzīvo vieni vai kopā ar savām otrajām pusītēm. Bērnu un mazbērnu klātbūtne gados vecākiem cilvēkiem liek justies vajadzīgiem un mīlētiem – žēl tikai, ka bērni un mazbērni viņus tik reti apciemo. Biežāka laika pavadīšana ģimenes lokā samazina depresijas risku senioriem. Tāpat regulāra dažādu paaudžu kopā būšana samazina paaudžu domstarpības.

Vecmāmiņa nav aukle

Vecmāmiņa arī ir cilvēks un jūt, kad viņa tiek uztverta nevis kā vecmāmiņa, bet aukle. Viņa grib justies kā ģimenes loceklis nevis lētais darba spēks. Bērnam ar vecmāmiņu nevajadzētu kopā pavadīt kādu noteiktu dienu skaitu nedēļā – vajadzētu veicināt abu paaudžu komunikāciju un ļaut viņiem pašiem izvēlēties, cik bieži satikties. To vari darīt, aicinot vecmāmiņu uz dažādām ģimenes aktivitātēm – galda spēļu vakariem, pastaigām pa zoodārzu, nedēļas nogales braucieniem.

Avots: lifehack.org

Saistītie raksti

2 KOMENTĀRI

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas