Kabulas lidostā kāpj bojāgājušo skaits

Kabulas lidostā, ap kuru izmisīgos centienos izkļūt no Afganistānas pēc valsts varas nonākšanas ekstrēmistiskā grupējuma Taliban rokās turpina drūzmēties vairāki tūkstoši cilvēku, ir nonāvēti 12 cilvēki, tā citējot grupējuma amatpersonu, vēsta britu raidorganizācija BBC un ziņu aģentūra Reuters.

Amatpersona, kura vēlējusies palikt anonīma, norādījusi, ka nedēļas pirmajās dienās 12 cilvēki gājuši bojā no šaujamieroču lodēm vai tikuši sabradāti pūlī. Amatpersona arī aicinājusi cilvēku pūļus, kuri drūzmējas pie lidostas teritorijas vārdiem, izklīst un iedzīvotājiem doties mājās, ja tiem nav tiesību doties uz ārzemēm. Pēc amatpersonas teiktā, Taliban Kabulas lidostā «negrib nevienam nodarīt pāri».

Lasiet arī: Taliban Afganistānā sola neaizliegt sieviešu izglītību un nodarbinātību

Lai arī lielākā daļa Afganistānas teritorijas kopš svētdienas, 15.augusta, ir grupējuma iekarota, galvaspilsētas Kabulas lidostu kontrolē ASV militāristi, lai organizētu amerikāņu un citu ārvalstnieku evakuāciju no valsts. Tikmēr uz lidostas piebraucamiem ceļiem izvietoti Taliban kontrolposteņi, kur cilvēkiem tiek liegts iekļūt lidostas kompleksā.

Afganistāna ir viena no nabadzīgākajām pasaules valstīm, kas pēdējos 20 gadus saņēmusi lielu ārvalstu un starptautisko organizāciju atbalstu. Viens no lielākajiem Dienvidāzijas valsts finanšu donoriem bijis Starptautiskais Valūtas fonds. Tā vadība paziņojusi, ka turpmāk Afganistānai nebūs pieejami fonda naudas līdzekļi, vēsta BBC un Reuters.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas