Kādēļ braucāt dzērumā? Igaunijas policija publicē dzērājšoferu skaidrojumus

Ceļu policija Igaunijā 2020.gada pirmajā mēnesī aizturējusi 534 transportlīdzekļu vadītājus, kuriem alkohola saturs organismā pārsniedzis atļauto līmeni. Lai sniegtu ieskatu pārkāpēju domu gājienā, policija publicējusi šoferu sniegto skaidrojumu izlasi, ziņo raidorganizācija ERR.

Janvārī Igaunijā aizturēto dzērājšoferu skaits janvārī bijis par 16% lielāks nekā attiecīgajā periodā pērn. 2019.gadā kopumā aizturētas 7 147 personas, kuras pie transportlīdzekļa stūres bija sēdušās alkohola reibumā, liecina kaimiņvalsts Policijas un robežsardzes pārvaldes dati.

Policija un ERR publicējusi transportlīdzekļu vadītāju sniegtos skaidrojumus par savu rīcību, personu vārdus paturot noslēpumā. Lūk, vairāki no tiem:

– «Mēs bijām klubā. Es mazliet iedzēru, beidzās nauda, un tad nolēmu braukt uz Tallinu.»

– «Man vajadzēja puslitru [degvīna] Viru Valge, un es jutos labi, lai brauktu.»

– «Es nedzēru alkoholu, tās bija šašlika mērces.»

– «Pārnācu mājās un sāku dzert rumu. Atcerējos, ka mašīnas riepām vajag uzpildīt gaisu. Lai ietaupītu laiku no rīta, nolēmu aizbraukt uz benzīntanku vēl pirms alkohols sasniedz manu asinsriti.»

– «Neesmu dzēris, es nesen apēdu dažas ogas. Ogām ir tāds pats efekts kā alum – kad esi tās ēdis, tas parādās alkometrā.»

Lasiet arī: Igaunijā rosina par pirmo braukšanu dzērumā paredzēt viena gada cietumsodu

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas