Kādēļ cilvēkiem patiesībā patīk skatīties pumpu spiešanas video?

Šie it kā nevisai patīkamā skata video kļūst arvien populārāki – bet kādēļ tas tā notiek? Patiesībā tam ir kāds loģisks izskaidrojums.

Ja tu esi viens no tiem cilvēkiem, kuriem patīk skatīties, kā tiek spiestas pumpas vai melnie punktiņi uz deguna, tu noteikti par savu dīvaino aizraušanos esi saņēmis negatīvus komentārus – tomēr tev šajos cilvēkos, kuri par to izsakās ar nosodošu toni,  ieklausīties nevajadzētu.

Dažkārt tu pats sevi noteikti esi nosodījis par to, ka tev patīk skatīties uz kaut ko tādu. “Kāpēc es nevaru pārstāt to skatīties?” tu jautā pats sev. Tomēr atceries – tu šajā dīvainajā apsēstībā neesi viens!

Šāda veida video ir kļuvuši tik populāri, ka cilvēki no video ienākumiem nodrošina sev dzīvi. Sandrai Lī, Youtube vietnē ir 1,1 miljons abonētāju – viņa savā kontā publicē video, kuros tiek spiestas pumpas.

Kādēļ mums tas tik ļoti patīk?

Patiesībā tam ir tieša saistība ar mūsu mīlestību pret briesmām. Lai arī tas neizklausās loģiski, tam ir izskaidrojums..

Daniela Kellija, Pardas Universitātes docente, par to ir izteikusies šādi:

“Tās ir līdzīgas trīsas, kādas pārņem cilvēku tad, kad viņš brauc amerikāņu kalniņos vai lēc ar gumiju – tas aktivizē mūsu pieredzi, kurai ir tieša saistība ar īstām briesmām, lai arī tajā pašā laikā esam pasargāti no tām.” 

Negatīvas izjūtas ir interesantas, it īpaši tad, ja tu atrodies vidē, kur tās tev nevar nodarīt ļaunumu. 

“Tu, iespējams, pieredzes gūšanai nekāpsi svaigā suņa izkārnījumā, bet, iespējams, noskatīsies video, kur to izdara kāds cits.”

Dažiem cilvēkiem tomēr šāda veida video neliek justies labi, bet tie, kuriem liek, ir grūti atrauties no ekrāna un apslāpēt savu ziņkārību. 

Tātad kopumā – mums patīk izjust negatīvās emocijas, kuras nespēj ietekmēt mūs pašus.

Avots: mirror.co.uk

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas