Kādēļ ikvienam vīrietim vajadzētu dzert vairāk kafijas

Ikvienam vajadzētu dzert vairāk kafijas. Ne tikai tādēļ, ka tā ir garšīga un tā var uzlabot draņķīgu rītu, bet gan tādēļ, ka tā spēj uzlabot veselību.

Līdz šim kafija bija iemantojusi sliktu slavu, bet ir ļoti populāra Latvijas iedzīvotāju vidū– Latvijā ir vismazākais to cilvēku īpatsvars, kuri ikdienā kafiju nelieto.

Kas tad kafijā ir tik slikts? Šeit iederas arī mūžsenais apgalvojums, ka kafija paaugstina asinsspiedienu. Bet jaunā pētījumā ir atklātas iepriekš nezināmas kafijas pozitīvās īpašības. Šajā rakstā ir apkopota informācija gan no Hārvardas Universitātes pētījuma, gan Zviedrijā veikta pētnieciskā darba. 

Daļai cilvēku pēc kafijas var būt nepatīkama sajūta vēderā, un tas liek domāt, ka viņi kafiju nevar lietot. Taču tas nebūs tiesa! – skaidro Rīgas Stradiņa universitātes profesors, gastroenterologs Anatolijs Danilāns.

Uzzini, kā tas ir iespējams, ka kafija tev var nākt par labu un pēc raksta izlasīšanas, pilnīgi noteikti tu vēlēsies iedzert tasi kafijas!

Hārvardas zinātnieki atklāja, ka cilvēkiem, kuri diennakts laikā iemalkoja vismaz vienu tasi kafijas, par 8% samazinājās risks saslimt ar diabētu, salīdzinājuma ar tiem, kuri kafiju nedzer vispār.

Kāda citā Hārvardas pētījumā tika atklāts, ka tiem, kuri diennakts laikā izmalko vismaz vienu tasi kafijas, ir par 26% mazāks risks, ka viņu ķermenī attīstīsies nierakmeņi, salīdzinājumā ar tiem, kuri kafiju dzer tikai reizi nedēļā.

Havaju Universitātes vēža izpētes centrā atklāts, ka tiem, kuri diennakts laikā izmalko 2 vai 3 tases kafijas, par 38% retāk tuvāko 18 gadu laikā attīstās aknu vēzis, salīdzinājumā ar tiem, kuri kafiju nedzer vispār.

Zviedrijā veiktā pētījumā atklājās, ka vīriešiem, kuri diennakts laikā izmalkoja visvairāk kafijas (aptuveni 830 ml), par 77% retāk konstatēta depresija, salīdzinājumā ar cilvēkiem, kuri vispār nedzer kafiju.

Avots: menshealth.com

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas