Kādēļ ir svarīgi visas elektroierīces atvienot no strāvas pilnībā?

Tas, ka izslēdz elektroierīci, nenozīmē, ka tā pārtrauc «ēst» elektrību. Kas ir interesanti – šādi mēs «nosvilinām» aptuveni par 30% vairāk elektrības. Mums tam ir risinājums.

Ikviens no mums jau tāpat maksā par elektrību gana daudz. Mēs ikviens varētu ietaupīt aptuveni 30% no kopējā elektrības patēriņa, ja mūsus elektroierīces nebūtu pievienotas rozetei, kad tās neizmantojam. Teiksiet, tās ir liekas neērtības – konstanti pievienot un atvienot ierīces no rozetēm?

Mēs jums piekritīsim, tāpēc piedāvājam risinājumu, kas ne tikai saglabā mūsu ērtības, bet arī neļauj elektroierīcēm tērēt elektrību bez piekrišanas.

Lielākie elektrības patērētāji ir: televīzijas dekoderi, interneta modemi un rūteri, taču neatpaliek arī lādētāji (neatkarīgi no tā, vai tas ir mobilā tālruņa, portatīvā datora vai bateriju lādētājs) un sadzīves tehnika, kura rāda laiku vai nosaka telpu temperatūru. Tās ierīces, kurām ir indikatora lampiņas, arī tērē elektrību, taču salīdzinoši maz.

Kā samazināt šādu elektroenerģijas nelietderīgu izmantošanu?

Iegādājies sadalītājus vai rozetes ar slēdzi. Kad dodies ārā no telpas, tad atkarībā no tā, cik sadalītājus un rozetes būsi iegādājies, tev atliks vien nospiest slēdzi.

pagarinatajs-ar-zemejumu-un-sledzi-3v_1.5m-3gx1mm

Ja tev jau ir šāda veida sadalītāji un tev ir aizdomas, ka tie tomēr «laiž garām» elektrību, tad iegādājies rozetes elektrības skaitītāju. Šādus mājās vari uzstādīt ikvienā rozetē, lai pārliecinātos par to, cik daudz patērē katrai rozetei pievienotā elektroierīce.

8b034c98717269a789c0-500x500

Avots: rd.com

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas